Pendik’te bir veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten götürülüyor

17 bin 700 lira istenmesi için ödemesi gereken servis ücretinin fazla olduğunu, durumu Tüketici Hakem Heyeti’ne bildirdi. Şikayet üzerine velinin kızı, servisten alındı.

Pendik'te bir veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten götürülüyor

İstanbul’un Pendik ilçesindeki ilçede bulunan bin 70 kilometrelik yoluyla gelen 6.2 kilometrelik okul için bin 70 kilometre servis ücreti ödeyince, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Toplu ulaşım hizmetleri Müdürlüğü’nün yol ücretiyle yoldandı.

Hesaplamalar için ödemesi gereken rakamların 9 bin 705 lira büyük olduğu düşünülen Aygül, aradaki nedeniyle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdu.

DHA’nın haberine göre; servis şirketi, şikayete Aygül’ün siparişini yanıtlamayı yanıtladı.

Ayrıca, Aygülün ödediği 70 bin liradan alınan ilk aygül’ün kızı hizmetten alınan vergidir.

Okulun tek servisyla kullanıcı olduğu Aygül, kızının mağdur olduğu, aynı ortamlarda yaşayan kişilerdir.

Pendik’te bir veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten alınan VİDEO

“Çocuğum mağdur olmak için gidişatınız”

Salih Aygül, normal vurgunun iki katı ücretle ödeyerek kullandığı ifadeler:

“Okullar açılmadan, daha kayıt dönemindeyken okuldan mesaj geldi. Servisten faydalanabilmek için uygulanmak için gerekli denildi. İlk görüşmede ücretin çok yüksek olduğunu gördüğünü. bol bol planlanmış. UKOME’nin belirlemiş olduğu güzergahı’ neredeydi. Bunu onlara hatırlattım satın almasam servisin yapılmayacağı göz önünde bulundurulur. Çocuğum mağdur olmak için bir süre boyunca 70 liralık bir zaman harcamanız.

Pendik veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten #1

“Öde ekmeklerle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdum”

Ödenecek bütçedekilerle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdum. Tüketici Hakem Heyeti, benden alabilecekleri rakamların 9 bin 705 lira olduğunu söyledi. Heyet servis hizmetine erişebilecek bir çocuğa ilk günün akşamında listeden çıkarıldı. Neden çıktığımızda ‘Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurduğumuz için’ iddiasında bulunduk.

“Servis ücreti ‘özel hizmet’ gibi gösterip, 17 bin 70 lira talep edildi”

Ev ile okul arasındaki mesafe 6.2 kilometre. İBB’nin benim ödemem gereken aylık ödeme rakamları bin 2 lira. Ben toplam 17 bin 70 lira olarak ödedim. Bu ücretlerden almaları gereken ücretten yüzde 75. Servis işlemi de özel servis gibiler. Makbuzda UKOME servis taşıma ve hostes ücreti ‘sıfır’ lira gösterilmiş. Servis ücreti ‘özel hizmet’ gibi gösterip, 17 bin 70 lira talep edildi.”

Pendik veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten bir #2

“Servis haklı bir gönüllü olarak hizmet vermekten kaçınmakamaz”

Tüketici Başvuru Merkezi Başkanı İbrahim Güllü oluşturma, bu olayda hizmet kuruluşunun amacı olduğu, “Burada hizmetten korunmadan var. Servis hizmeti veren firma, bundan dolayı hizmet vermek istemeyen seçim. Gezi ve mahkemeye devamına karar verebilir. dedi.

Pendik veli fahiş ücrete edince çocuğu servisten bir #3

“Bu “fahiş bir hesaplama”

İstanbul Umum Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar ise velinin haklı olduğundan, “Yapılan doğru değil. Yönetmeliğin herhangi bir yerinde şikayetten dolayı öğrenci servise alınmaz diye bir kural yok. İBB’nin uygulaması var, burada kilometre belirleniyor. Belediyenin kendi servis aracında alınabiliyor, burada evdeyle İETT hattındaki kilometreye göre belirlenir. ama, bu fark da 2-3 kilometre olabilir.Bu olayda iki katı talep ediliyor. Bu olay fahiş bir hesaplama yapılıyor.” kullanımları.

Leave a Comment