Pendik’te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı

İşyerlerine girerek tırnakçılık yöntemiyle para çalan şüpheli şahıslar oğul girdikleri dükkanda 16 yaşındaki gence yakalandı, o anlar ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Pendik'te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı

Vatandaşın dikkatini dağıtarak alınan paranın bir kısmını cebe atarak veya parayı almadığını harcamak tırnakçılık yöntemiyle fazladan para alan şahıslar, oğul girdikleri dükkanda yakayı ele verdi.

İstanbul’un Pendik ilçesinde, farklı zaman diliminde çeşitli dükkanlara girerek alışveriş yapan ardından ödeme yapacak sırada dolandırıcılık yapmaya kalkışan 2 şüpheli kişi bu sefer bir kafeye girdi.

Pendik’te hırsızların numarası 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı

Kasada duran 16 yaşındaki gencin dikkatini dağıtarak fazla para almaya çalıştı.

Durumdan şüphelenen personel, şüpheli şahısları kafeden olumsuzlukları çıkarırken o anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Pendik’te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı ViDEO

“Ceplerini kontrol etmeye başladı”

Konuya ilişkin konuşan 16 yaşındaki genç Muhammed Çelik, “Biri kadın biri erkek olmak üzere iki kişi dükkânına girdi. 3 liralık su aldılar ve bana 100 lirayı göndermeyi ve parayı bozmamı söyledi. Tam parayı bozacağım esnada kişinin kendisinde bozuk para olduğunu 100 lirayı geri istedi. Kadınların bu kez de bozuk parası olmadığını söyledi. Birlikteki şahısları benim az önce vermiş oldukları paranın bende olduğunu iddia ederek 100 lirayı bozmamı istedi. 100 lirayı iade ettiğimi söylediğimde ise ceplerini kontrol etmeye başladı.

Pendik te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı #1

“Beni mi dolandırmaya çalışıyorsunuz”

İHA’nın haberine göre, dolandırıcıların 100 lira uzattığı parayı iade ettiği ve hırsızların numarasını anlayan Çelik “Benim beklentilerimden şüphelendiğimi anlayan şahıslar yuvası başka yerde bozdurmak istediklerini söyledi. dedi.

Pendik te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı #2

Pendik te hırsızlar 16 yaşındaki gencin dikkatinden kaçmadı #3

Leave a Comment