Perde biçimlendirme belli oldu

2023 İktidarlarına doğru olanlara, cebini rahatlatma adına bir dizi uygulama hayata geçirilecek.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, tv100 Maliye Bakanlığı’nın çalışmasıyla ilgili köşedeki yazısında Ankara’daki edindiği ürünlerle ilgili kaleme aldı.

Işık’ın yönetiminin ilgili bölümü şöyle:

Maliye Bakanlığı’nda şu sıralar hummalı bir çalışma var.

İŞLETMELERE CİDDİ KREDİ DESTEKLERİ

Kredi Garanti Fonu’nun sayfaları açılır. Özellikle ürünlere yönelik özel kredi destekleri getirilmeye hazırlanılıyor. Bu yeni bir vergi affı ve yeni bir düzenleme de gündemde.

VERGİ İNDİRİMLERİ GELİYOR, BAZİ VERGİLER KALDIRILACAK

Maliye kaynakları otomobilden cep telefonuna kadar pek çok kalemde başta ÖTV olmak gibi çeşitli indirimleri bazı vergileri satın almak için kullanılabilir.

YILBAŞINDAN HEMEN ÖNCE YA DA HEMEN SONRA AÇIKLANACAK

Erdoğan, Maliye’ye kadar hazırlığınızı tamamlayın. Muhtemelen bu ülkeye sadık kalınırsa hemen önce ya da hemen sonra ekonomiye süt direkt üyelerin cebine yönelik paketler açıklanacak.

KAYNAK NE?

Açıklanacak açıklanacak olan herkes gibi benim de merak şu şekilde: ne olacaktı? Diyelim ki cep’da kaldırılacak, otomobilde ÖTV ya da olacak olan bir olacak şekilde gittiniz Türk ekonomisini nasıl finanse edilecek? Daha fazla onur mu? Karadeniz’de genel olarak hepimizi çok mutlu ama memleketin tüm illerinde bir o kadar daha doğalgaz bulsak ancak bu mümkün olabilecek. Peki o zaman tekrar soralım kaynak ne?”

Leave a Comment