Putin’e yakın isimden korkutan açıklama: O noktalara saldırmaya devam etmeye devam

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 11:52

Rusya’nın Ukrayna enerji santrallerine yönelik füze saldırıları büyük bir insani yıkım yaratmaya devam ediyor. Kış elektriksiz kalan Ukrayna halkı ısıtma ve barınma gibi birçok yaşamsal faaliyetini sürdüremez duruma düştü. Tüm bunlar yaşanırken korku bir açıklama Putin’e yakın bir isimden geldi. Açıklamada, saldırıların Ukrayna’yı tamamen karanlığa gömene kadar devam mesajı verildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında Kiev ve çevresine hava saldırıları önemli noktalara isabet ediyor. Duma Meclisi Başkan Yardımcısı Pyotr Tolstoy, kış öncesi Rusya’nın Ukrayna elektrik santrallerine yönelik saldırılarında bir azalma bekleneceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Putin’e yakınlığı ile bilinen Tolstoy, “Ukrayna’nın üstünlüğü yok olacak ve Ukrayna 18. yüzyıla geri dönecek.” dedi.

ABD, AB ve İngiltere tarafından uygulanan yaptırım Rus milletvekili, Fransız yayın kuruluşu BFM’ye yapacağı bir hareket, Ukrayna rakiplerinin “bedelini ödeyeceği” konusunda rakiplerde bulundu.

Batı’nın kendisinin ‘yıllar alacağı bir son hazırlaması’ gereği de sözlerine ekleyen Tolstoy’un, Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamalarıyla çeliştiği görüldü.

class=”medyanet-inline-adv”>

BOMBARDIMAN ALTINDA BARIŞ ÇAĞRISI

Moskova’daki hizmetler, Ukrayna başkentinin kritik faydalarına verilen zararların ‘yabancı ve Ukrayna’ya ait’ hava savunma füzelerinden kaynaklandığı yönü asılsız iddialarda bulundu. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov Ukrayna’nın ‘Rus tarafının şartlarını yerine getirecek şekilde’ geri adım atarak ‘acıya son verebileceğini’ söyledi. Putin’in uzun süredir propagandasını yapan Peskov, ‘Ukrayna’nın gidişatını normale döndürmek için her türlü fırsatı var.’ dedi.

Moskova, Ukrayna’nın barış görüşmesine gitmeden önce ülkeden çekilme talebini reddetme. Ekim çalıştırmaları bu yana Rusya, Ukrayna’nın elektrik şebekesini devre dışı bırakmak için füze saldırılarını düzenliyor. Ukrayna’daki enerji tasarrufu İran yapımı uçak hava araçları ile saldıran Moskova, Ukrayna halkı için kış aylarını kitlesel bir silaha dönüştürmek istiyor.

AVRUPA’DAN KİNAMA

Avrupa Komisyonu başkanı Ursula von der Leyen, Rus bombardımanları ‘savaş suçları’ olarak nitelendirerek, ‘Putin kasabasının sivil altyapısını amaçlıyor ve barbarca hedef alarak kadınlar, erkekler ve çocuklar gizli sığınak neden oluyor.’ ifadelerine yer verdi.

Dünya Sağlık Örgütü, Rus saldırılarının devam etmesi durumunda milyonlarca ülkeyi daha fazla ülkeyi terk etmesinin kuzeyini çizerken, ‘yaşamı tehdit eden’ şartların ortaya çıktığı konusunda uyarılarda bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

70 FÜZE İLE VURDULAR

Kiev’de Belediye Başkanı Vitali Klitschko, bazı sularda bir gecede restore edilmesine rağmen şehrin üçüncü ikisinden kesintiye uğradığını söyledi. Bu arada Ukrayna Ordusu, Rusya’nın çarşamba günü Ukrayna kasaba ve şehirlerine 70 kadar seyir füzesi ateşlediğini söyledi.

Başkan Volodymyr Zelensky’nin eski danışmanlarından Mykhailo Podolyak, “Şehirlere füze fırlatırken barıştırmak için, kişilik bozukluğunun en yüksek derecesidir.” varlık bulundu.

.

Leave a Comment