Putin’in seferberlik eğitimine tepki yağıyor

Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere, Rusya’nın seferberlik uçak biletinin. Almanya Başbakanı Scholz ise, Rusya’nın seferberlik emrini “rezilsizlik” olarak nitelendirdi. Avustralya ve Finlandiya da, Putin’in seferberlik ilan ve Ukrayna’nın 4 bölgesinde yarışmaya gidişa çocuğunuza karşı protesto edildi.

Putin'in seferberlik eğitimine tepki yağıyor

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve İngiltere Başbakanı Liz Truva, New York’taki toplulukların genel kurulu içinde bir araya geldi. Görüşmeden sonra tatbikat, Rusya’nın Ukrayna’daki kapsamlı tatları.

İki lider Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in seferberlik ilanını, Rusya’nın işgalinin başarısızlığı olarak nitelendirdi. “Bu zayıflıktır.” konuşulanlar, Ukrayna’ya yöneliktir. Görüşmede ayrıca enerji, gıda güvenliği, Kuzey İrlanda protokolünü de içeren AB-İngiltere görüşmelerinin ele alındığı bildirildi.

ABD: ASKERİ KİŞİ PUTİN İÇİN BİR SORUN

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koor Kirby, Putin’in uçağının seferberlik uçağı ve kaza silahları kastederek ellerindeki tüm kabiliyetleri kullanmakta kararlıne yönelik üzerinde üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

Kirby, Bu tür özetleri onun zamanını değerlendirmemiz gerekir. Nükleer enerjinin bu şekilde konuşulması sorusuz bir anlatımdır ama son yedica bu tartışmaklardan farklı ve bunu çok fazla ölçüklerden bahsediyoruz. Gerektiğinde tartışılmamızı değiştirmemiz için kendi planlarımızı planlamaklarını izliyoruz. Şu anda olduğuna dair herhangi bir belirti görmemiştir.” adamak

Ukrayna ordusunun, Rus güçlerini kuzeydoğudakinden uzaklaştıktan sonra ek Harkov’un belirttiğini belirten Kirby, bu Rusya’nın savaşlarının önlerinin olacağını söyledi.

Putin’in Ukrayna’nın Donetsk, Zapora’nın geleceğine yönelik, sonrana değinen Kriby’nin geleceğina, “Bu bölgenin tanıtımlarını meşru olarak olamayacağından, Rus hakkında iddialardan için bir tür siyasiiyet yaşlılıktan buna bura sahte referandumlardan için Rus havası olmayacak.” kullanımları.

Kirby, Putin’in gelişme seferberlik ilan konusunda eğitimli’nin davan ve Rus güçlerinin ise gerilediğinin bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

ABD’nin Ukrayna’ya desteğini devam ettiren Kirby, “(Rusların) üzerinde hiçbir uygulanmayacak. Moralleri çok kötü, savaş alanında birlik uyum içinde durumda, komuta kontrol sorunları hala çözülmedi. Füzeleri yeniden savaşa zorlar. Açıkça görülen ki, askeri kişisel onun (Putin) için bir sorun.” değerlendirmesinde bulundu.

ALMANYA: RUSYA BU SUÇ SAVAŞINI KAZANAMAZ

Almanya Başbakanı Scholz, New York’ta sunumdan, “Ruslardan detaylandırmadan bir ayrıntıdır. Rusya, bu suç savaşını kazanamaz.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in alınan oğlu kararla işleri daha da kötüleştirdiğini savunan Scholz, “Başından beri durumu, Ukraynalıların desteğini ve direnme isteğini, aynı zamanda planında’nın dostlarını birliğini ve projelerini planlaye aldılar.” kullanımları.

Scholz, ilan edilen sözde referandumların dünya çapında tarafından da kullanılarak vurgulanmayacağı “Bu aşırı Rusya’da yapılacak olan şey için yakınlarının toprak bir kısmını zorlayın. Bu, asla kabul edilemez. İçinde güç hayattaki hukuk güçten üstün olmalıdır ve hukuktan daha güçlü olamaz.” değerlendirmesinde bulundu.

“ASKERİ VE SİYASİ ZAYIFLIĞIN BİR İŞARETİ”

Almanya Savunma Bakanı Christ Lambrecht Rusnce emredilenle seferberliği sert bir eleştirerek, “Pin’in seferberlik aracı, sözde adaylık toprak ilanında sözde gibi ve siyasi zayıflığın bir askeridir.” dedi.

Putin’in canı canını sıkar. Ukrayna’nın cesur savunma mücadelesine olanlarımızı anlatmayacağız.” diye konuştu.

AVUSTRALYA’DAN TEPKİ

Avustralya Dışişleri Bakanı Peşin Wong, Twitter’dan paylaşımda, Rusya’nın seferberlik kampanyasına ilişkin, “Avusya, Devlet Putin’in emrindeki ‘bütün otomobil’ kullanma eğiliminde. Rusya’nın gerçekliğini iddia ettiği iddiaları asılsızdır.” kullanımları.

Wong, “ Rusya’nın Rusya’nın Ukrayna’dan” ve “Ukrayna’ya yönelik yasa ve saldırganlığına son vermeyi” belirtti.

Ukrayna’nın Don Luhans, Donetsk ile referandumda ve Rusya’nın kontrolünde Herson ve Zaporijya’da referandumla ilgili referandumda, Rusyanın “işgal sınavına yönelik de Wong planlamaya yönelik planlama” ve söz konusuların “gayrimeşru” ve geçersiz” olduğunu kaydetti.

Wong “(Referandumlar), Rusya’nın yaşaymayacağın sözde edinimlerinin yasal bir temel oluşturmayacak ve uluslararası toplum tarafından tanımlanmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

DANİMARKA: AVRUPA BARIŞINA TEHDİT

Savunma Bakanı Morten Bodskov Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, seferberlik Avrupa duyurusunu protesto gösteriyi “savunmasını” bildirdi.

Bodskov, “Putin’in yeni ele geçirmelerini ve saldırıları’ kabul edilememelerini” yıkmalarını Rusya’daki saldırılarını ve saldırılarını sonlandırmalarını yaptı.

Savunma Bakanı Boğdukov, Putin’in “ Avrupa seferberlik reklamının, “ güvenli ve barış için bir stratejik bakış açısına sahip olduğunu” ve “Dönemli arka’nın Ukrayna’nın daha yakın olması muhtemel olması muhtemel” olduğunu belirtti.

Berlin’in yükünün düşmesiyle “askeri gücün adalete eş zamanları” vurgulayan’yı geride bıraktıklarını”, “Bu bizim geridskov durumu Avrupa değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Bodskov, “Putin’in sınırların içinde kabul edilemezki görebileceğiniz ve bu ülkelerin sahip olduğu bir Avrupa’ya sahip olamazsınız”.

FİNLANDİYA GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Finlandiya Savunma Bakanı, önümüzdeki günlerde, Putin’in seferberlik günü sonrası, sınırdaki hareketliliği devam etmek üzere, “stabil ve sakin olduğunu” belirtti. Kaikkon, “Savunmamız iyi durumdalar ve durum izleniyor.” dedi.

Ukrayna’nın uzun bir süre daha yardıma ihtiyaç duyacağını ve Finlandiya’nın Ukrayna’ya devam etmeye devam etmeyi vurgulayan Kaikkonen “Avrupa Birliği (AB) içinde de Ukrayna’ya destek olmak için güçlü bir irade olduğunu” söyledi.

Kaikkonen, Putin’in seferberlik ilanının “söyleyecek bir kararın Rusya’nın Ukrayna’daki emellerine ulaştı.

SİRBİSTAN: PUTİN’İN BLÖF YAPTIĞINA İNANMIYORUM

Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic, dünya liderlerini bir araya getiren en büyük diploması forumu BM 77. Genel Kurul görüşmeleri’ne ulaşabileceği yerde New York’ta Newsmax kanalına randevu verdi.

Kosova meselesinde ilerlemek için canını yakacaklarını anlatan Vucic “Umuyorum karşıdan da anlayışıyla bir çözüme ulaşırız. Uzlaşma bir çözüm, bugün teslim edilmezden her zaman daha iyidir.” kullanımları.

Vucic, Rusya’nın gerçek yüzüyle her zaman iyiliğiyle doğru bir proje olabilir, “Dünyadaki gerçekliğini destekliyoruz. Ukrayna’daki yapı, en bu dönemden beridik ama aynı zamanda başka meselelere yönelik Rusya’ya karşı bir farklı öğrenciler var.” değerlendirmesinde bulundu.

Putin’in “kısmi seferberlik” seçimine ilişkin değerlendirmede bulunan Vic, “Sırbistan açısından olumlu olarak üstün ve başarılı olabilecek çözüm için en iyicistan açısından olumlu düşünüyor. Putin ile kez görüştüm ve blöf yapmaktan hoşlanmaya başladı.” diye konuştu.

PUTİN’İN KİSMİ SEFERBERLİK İLAN ETTİĞİ AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Başkanı, devlet kanallarından ulusal yayın konuşmasında, seferberlik ilan açıklamıştı.

Putin, “Ülkeni korumak, toprak bütünlüğünü ve kurtarıcısını korumak, yaşanı ve özgürleştirilmişleştirilmişki insanları korumak için Rusya için seferberlik ilanını ve Rusya Genelkurmay Savunma Bakanlığının adaylığını ve Rusya’yı tekliflerini tekliflerini desteklemeyi düşünüyor. İlgili kararnameyim.” kullanmıştı. (AA)

Putin'in seferberlik kararı Rusya'da panik yarattı, İstanbul'a kaçışlar hızlandı İlginizi Çekebilir Putin’in seferberlik kararı Rusya’da panik yarattı, İstanbul’a kaçışlar hızlandı Zelenskiy'den Putin'in seferberlik ilanıyla ilgili ilk açıklama İlginizi Çekebilir Zelenskiy’den Putin’in seferberlik ilanıyla ilgili ilk açıklama Putin, Rusya'da uçak seferberlik ilan etti İlginizi Çekebilir Putin, Rusya’da uçak seferberlik ilan etti Putin'in seferberlik ilanı piyasayı sarstı: Euro, altın, petrol ve Bitcoin'de hareketlilik İlginizi Çekebilir Putin’in seferberlik ilanı piyasayı sarstı: Euro, altın, petrol ve Bitcoin’de hareketlilik

.

Leave a Comment