Ronaldo ve Galatasaray Üniversitesi – Özay Şendir

Galatasaraylı bir grup taraftarın sosyal medya ortamları “Herkes 50 lira versin Ronaldo’yu muhafaza edecek” mesaj zincirini grup haftası Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak ile buluştum.

Arabasına çakar takmayan nadir rektörlerden biri Hoca, odasının büyüklüğü de diğer üniversitelerin rektör asistanlarının odası kadar. Okulun verdiği mezunların işe giriş, başlangıç ​​maaşı sıralaması dahil hepsini biliyor.

Nereden bileceksin diyeceksiniz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin bu konudaki çalışmasını varmış. Görüşmeden sonra baktım, en son 2020 verileriyle liste yapıldı.

Üniversite eğitimine dair uzun bir süre sohbet ettikleri Hoca’yla, tam kalkmaya hazırlanıyordum ki İstanbul’da yurdu olmayan tek devlet üniversitesinin Galatasaray Üniversitesi’nde yaşadığını.

Hayali Galatasaray’da hukuk okumak olan, Türkiye’de ilk 50’ye girmiş bir ailenin ailesiyle görüşmeye gelen ama emekli babanın durumu yetmediği için öğrenci ağlayan ağlaya bir vakıf üniversitesine ev sahipliği yaptığını anlattı Hoca.

Üstelik bu pandemiden önce, kiralar çıldırmadığı zaman yaşanmış olaymış. Bugün Ortaköy’de her gün Esenyurt’a giden öğrenciler var ve bu ülkelerde hepsi 3 milyon kişinin karşılaştığı sınavda ilk 5 bin içinde olan çocuklar.

Ronaldo için oluşturduğu mesaj zincirleri, şirket sponsorlukları, Galatasaray Üniversitesi yurdu için söz konusu olamaz mı acaba? Bir Fenerbahçeli olarak böyle bir zincire yayınlamayı onur duyarım.

Ronaldo ve Galatasaray Üniversitesi

Terör yamağı Mazlum Abdi’den fırça yiyen ABD

ABD’nin büyük ülke olmanın sonucunu gösteren oran sadece ekonomik değil.
Bir zamanların “oyun-darbe kurucusu” Washington şimdi kendi beslediği terör gruplarından bile fırça yiyor.

Türkiye’deki birçok terör eyleminin sorumlusu, kırmızı bültenle çağrılan, terör grubu YPG’nin başındaki Mazlum Abdi’nin ABD için söyledikleri Washington adına oldukça fazla verici.
“ABD’nin DAEŞ’e karşı savaşından başka strateji yok ve kontrolümüzün mülkleri bölgelerin geleceğine dair net bir politika oluşturamadılar. Bu politikanın çıkarılması Şam’la başarılı bir şekilde müzakere kurallarını zorlaştırıyor.”

Sadece bunları söylemiyor küçük terör ağı, “Rusya, Türkiye’ye karşı ABD’den daha sert” cümlesini de kuruyor.

YPG, ABD’nin tarihi boyunca beslediği ilk terör grubu değil elbette ama Washington ilk kez beslediği bir terör grubu tarafından strateji ve politika yoksunluğuyla suçlanıyor.
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava harekâtının Suriye’de görev yapan ABD askerlerinin hayatını doğrudan cezalandırdıkları cezaları belki de küçük terör ağasının hoşuna gitmesi için söylenmiş sözlerdir, artık tasma kimende emin olamadığımız için güvenme hakkımız var.

Bu arada Türkiye’nin vurduğu yerden 130 m uzakta bulunuyordu ABD askerleri.

Pentagon Sözcüsü’nün gözden kaçırdığı bir nokta var. Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD ordusu gibi dost ateşiyle rakiplerine vurmuş bir ordu değil. Ekim 1992’de NATO tatbikatı sırasında vurduğunuz savaş gemimiz Muavenet’i de 2003 yılında kendi özel kuvvetlerinizi bombalayan savaş uçağınızı da Afganistan’da SİHA’larınızın birdenbire öldürdüğü binlerce Afgan’ı da unutmadık.

Kişisel hayatınızın riske girmesine izin vermeyin, binlerce kilometre ötedeki üslerinize dönebilirsiniz.

Bu zaten olacak da Afganistan, Vietnam, Kore’deki gibi kaçarak mı gideceksiniz yoksa edebinizle mi, onu bilen daha fazla.

zamanlama manidar

Komplo teorilerinin başında ya da sonunda zamanlama manidar cümlesi çok kullanılır.

Doğrusu, bugüne kadar böyle bir cümle kullanmak hiç gelmemişti ama şimdi mecbur kaldım.

Milli Savunma Bakanlığı bütçesi görüşülürken İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray ile Bakan Akar arası tartışma kullandırdı bana bu cümleyi. Tartışmaya sebep olan şey, 2015 yılında Bakan Akar’a verilen bir madalya.

Türkiye, Cuma gecesi iki ülkede 100’e yakın Hedef operasyonu düzenlemiş, terör örgütünün saklandığı yerden havan ve roket atışlarıyla oraya saldırırken, yedi yıl öncesini konuşmanın Türkiye’ye yayınlandı ne oldu acaba?

Salı günü, Bakan Akar’a HDP’li vekillerden sözlü saldırıda bulundum ama saldırı İYİ Partili Çıray’dan geldi.

Kritik zamanda gelen bu yedi yıl gecikmiş tartışmadan İYİ Parti Genel Merkezi de mutlu olacağını tahmin etmiştir.

.

Leave a Comment