Ronaldo’ya çılgın teklif!

2022 Dünya Kupası öncesindeki röportajda kulübü Manchester United ve teknik direktörü Erik ten Hag’ı eleştiren Cristiano Ronaldo, açıklamalarıyla yaklaşan damgasını vurmuştu.

İKİNCİ DÖNEM İSTEDİĞİ GİBİ GİTMEDİ

Cristiano Ronaldo, 2003-09 arasında formasını giydiği Manchester United’a 2021’de Juventus’tan transfer olarak geri dönmüştü. Geçen İngiliz sezonu ekibinin forması altında 24 golle takım en golcü ismi olsa da United, ligi ikinci sırada bitirebilmişti.

TEN HAG İLE ANLAŞAMADI

Manchester United, 2022’nin yaz aylarında Erik ten Hag ile uzun süreli bir sözleşme imzaladı. Cristiano Ronaldo, Temmuz ayındaki takımdan ayrılan gruplar ki United’da kalsa da menajer Ten Hag ile ilişkisi sürekli gergin seyretti.

Erik Ten Hag’ın Ajax Devrimi

YOLLAR AYRILDI

Olayı başlatan açıklamaları sonrasında kadro dışı bırakılan Ronaldo’nun son döneminde de kapsamının feshedildiği açıklandı.

RONALDO, 350 MİLYON EUROLUK TEKLİFİ DOĞRULAMİŞTİ

Ronaldo ve United, birbirleriyle anlaşarak yolları ayırdı. Ayrılık süreci öncesinde Suudi Arabistan’dan Al-Hilal’in, Ronaldo’ya iki yıl için 350 milyon euro teklif ettiği öğrenilmişti. CR7 de bu teklifi doğrulamıştı. Ronaldo’nun Piers Morgan ile yaptığı röportajda dev teklifle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

İskeleler Morgan: “Suudi Arabistan’dan gelen 350 milyon euro’luk teklifi reddetmenin doğru mu?”

Cristiano Ronaldo: “Evet ama birçok kurumun beni reddettiğini söylüyorlar. Kesinlikle yalan. Beni isteyenler kulüpler var. Kendi kulübünde mutlu ve motive ettiğim için ayrılmadım.”

2030 DÜNYA KUPASI İÇİN

İngiliz Daily Mail Gazetesi, bu kez de aynı ülkede Al-Nassr’ın, 37 yaşındaki golcü için çılgın bir parayla eline geçeceğini iddia etti. Suudiler’in, Ronaldo’yu onların görmek istemelerinin sadece dünyayı etkilemek değil, ayrıca hayalini kurdukları 2030 Dünya Kupası ev sahibi için yürütecekleri kampanyada bu transferin kendilerine destek olacağını düşünüyorlar.

.

Leave a Comment