Rusya’dan kanlı balyoz propagandası – Son dakika dünya haberleri – Sözcü

Rusya’nın durumu güvenlik şirketi Wagner’in yöneticisi olan ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın biri isim olarak sevilen Prigojin, AP’ye keman Çantasında balyoz gönderdi.

Rusya'dan kanlı balyoz propagandası

Rus güvenlik şirketi Wagner’in yöneticisi Yevgeniy Prigojin, Avrupa hizmeti’na (AP) keman kutusu içinde balyoz gönderdi.

“Kremlin’in aşçısı” olarak da anılan Prigojin’e ait “Konkord” adlı şirketten yapılan yazılı olarak, AP’ye iletilmek üzere “KİBER FRONT Z” adlı satın alma görevlisine “bilgi bavulu” verildiği bildirildi. KİBER FRONT Z’den yapılandırılan da söz konusu “bilgi bavulu”nun Konkord temsilcisinden teslim alınması gerekirek, “Müzisyenlerin vazgeçilmez bir aksesuarı olan keman kutusu, büyük gezginlerin sahte kan hazinesi olan ve üzerinde damganın bulunduğu bir balyoz eliyle” ifadesi.

Gönderiye ilişkin olarak depolanan görüntülerde, balyozun üzerinde Wagner dizisi ve bir logonun yer aldığı görülüyor.

AP, “insanlık dışı ve zalimce eylemler” suçlamasıyla Rusya’yı “terörü bir ülke” olarak ele aldığı karar bloğunu dün kabul etmişti. Tasarıda, Wagner ile Rusya’nın finanse ettiği hedef odaklı da teröre başvurmak istenmişti. (AA)

Rusya'yı 'terör destekçisi' ilan eden AP siber tutuklandı İlginizi Çekebilir Rusya’yı ‘terör destekçisi’ ilan eden AP siber tutuklandı Avrupa'yı daraltmak: Rusya 'teröre destek veren devlet' İlginizi Çekebilir Avrupa’yı daraltmak: Rusya ‘teröre destek veren devlet’

.

Leave a Comment