Sadece 20 Dakika Kral Oldu! Fransa Tarihinden ve Kültüründen Daha Önce Duymadığınız İlginç Detaylar

Haberler

> Sadece 20 Dakika Kral Oldu! Fransa Tarihinden ve Kültüründen Daha Önce Duymadığınız İlginç Detaylar

uluslararası siyaset sahnesindeki oyun, Fransa ve eğlence senaryosu ve değişiklikle Avrupa ülkesi. Bu geniş ebat Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden biri olan Fransa’nın gözdesi ve geniş kapsamlı bir araya getirdiğim.

Çok merak edeceksiniz. İyi okumalar dilerim. 🤩

Fransa, AB’deki en büyük ülkedir ve altıgen (l’hexagone) olarak adlandırılır.

Fransa, AB'deki en büyük ülkedir ve altıgen (l'hexagone) olarak adlandırılır.

Fransa, toplam 551.695 kilometrekarelik alanı ile Avrupa Birliği’ndeki en büyük ülkedir. Fransa’nın üç kişilik biri (%31) ormandır ve İsveç, Finlandiya ve’deki AB’deki en ormanlık ülkedir. Altı kenarlı şeklinden Fransızlar ve Fransası, kullanım ‘l’hexagone’ olarak medya.

Fransızca, yaklaşık 300 yıl boyunca İngiltere’nin resmi diliydi.

Fransızca, yaklaşık 300 yıl boyunca İngiltere'nin resmi diliydi.

Kim kendindendü ki bir ülke yaklaşık 300 yıl kendi oyunundan vazgeçmesin? Ama İngilizi bunu yapmış! Normandiya Dükü William, 1066 yılında Normanların İngiltere’yi işgaline yaşadığını ve İngiltere’de İngilizce-Norman Fransızcasını yaydı. Bu dille konuşulacak aile, aristokratlar ve yüksek güçlü aracılığıyla konuşuldu. İngilizce ise halk arasında yaygındı. Ta ki 1362’de parlamento, İngilizceyi resmi dili getirmek için İngilizce davasını yarışmaya dek. Bunun nedeni Fransa’nın savaşları yüzünden artık Fransızca eskisi gibi sevilmiyordu ve bölge ile halkçular arasındaki aynı dili konuşamama sorunuydı.

19. Louis sadece 20 dakika Fransa’nın başkenti olarak en kısa iktidarda kalanı oldu.

19. Louis sadece 20 dakika Fransa'nın başkenti olarak en kısa iktidarda kalanı oldu.

1830 Temmuz canı Fransa Kralı 10 Charles’a bir ayaklanma oldu. Temmuz devrimi olarak olaylarındalarınınlerininler, Charles ve onun varislerinin istediği. Charles isteksizce 2 Ağustos 1830’da tahttan feragat belgesini girdi. Oğlu Louis Antoine de 20 dakikayı karısının benzer bir belgeyi imzalamaması için dualarını dinleyerek unuttu. Ancak 20 dakikayı Louis’in asıl olduğu zaman olarak yazdığından dolayı, Louis’nin asılları Louis’ydi. Birlikte, Louis, yeğeni Bora’dan çekildi. Sürgüne giden ve Fransa’ya dönmeyen Louis, Avusturya- Macaristan İmparatorluğu’nda öldü.

Kamuflajı ilk kullanan 1915’te 1.Dünya Savaşı’nda Fransız askerleriydi.

Kamuflajı ilk kullanan 1915'te 1.Dünya Savaşı'nda Fransız askerleriydi.

‘Kamuflaj’ aslında gerçekte ‘sahneyi perdelemek, sığınak’ anlamı gelen kelimeyi fiilden gelir. 1915’te özel bir kamuflaj biriminin özel sınıfı. kamuflaj adı verilen araçlar tarafından boyanmıştır. Fransızların bunu yaşayanları da uygulayanları düzenleyebilecekleri.

Ölü evlenmek yasal olarak Fransa’da geçerlidir.

Ölü evlenmek yasal olarak Fransa'da geçerlidir.

yasalarına göre istisnai Fransız ömründen sonra evlenebilmek mümkün. Bu, şu anda hayattayken kullanımk için sizin için kanıtlamanızyla geçerlidir. Ayrıca Fransa Cumhuriyetinde de sahip olmak gereklidir. En son onaylanan ölüyle evlenme, 2017’de Paris’te bir cihatçı tarafından vurularak bir polis memuruyla ilişkiye girmesine izin vermekti.

Fransa’nın enerji harcamalarının çöpe atmasını yasaklayan dünya ilk ülkedir.

Fransa'nın enerji harcamalarının çöpe atmasını yasaklayan dünya ilk ülkedir.

2016 yılı Şubat ayındaki Fransa’da, evlât kullanılmayan bir ülke oldu. Süpermarketler için harcanan paraya para harcamak bankalamak zorunda. Ülkede son kullanma ya da kaliteli gıdaları çöpe 400 metrekareden büyük süpermarketler, 75.000 Euro’ya kadar ağır cezaları karşı karşıyadır.

Bir film ilk halka açık gösterimi 1895’te Fransız Lumière kardeşler tarafından yapıldı.

Bir film ilk halka açık gösterimi 1895'te Fransız Lumière kardeşler tarafından yapıldı.

Lumière 1895 ile 1905 arasında yer alan kısa filmleriyle ünlüler arasındaydı. Ünlü ikili, ilk halka açık film gösterimini 28 Aralık 1895’te Paris’te Grand Theatre adlı bir kafede gerçekleştirdi. Paris’te bir kafe. İlk memleket denemeleri Fabrikasından Ayrılan İşçiler filmi oldu. Beş Lumiki siyah beyaz film, işçileri fabrikadan çıkanlar gösteriyordu.

1 Nisan’da Fransızlar onu bir sırta kağıttan yapıştırabilir.

1 Nisan'da Fransızlar onu bir sırta kağıttan yapıştırabilir.

1 Nisan’da köylerde saldırılara yönelik saldırılarına kağıt balık yapıştırmaya zorlama ve ‘Poisson d’Avril’ diyeır. Bunnun 16. Fransa Kralı 14. Charles’ın takvimindeki değiştirdiği ve marttan yeni yılın sonunu kutlamaya devam edenlerin aptal olarak alay ettiği zaman sanılıyor.

Canlı salyangozların hızlı trene binmek için biletiniz olması gerekir.

Canlı salyangozların hızlı trene binmek için biletiniz olması gerekir.

Fransız yasalarına göre, Fransa’da kendi başlarına canlı salyangozları yüksek hızlı bir eğilime uyguna aykırıdır. 2008 yılında tren bilet müfettişi bir Fransızı, okul için para cezaya çarptırdı. Neyse ki, Fransa’nın devlete ait törene cezayı iptal etti.

Fransa’da birekmeği ters çevirmek şanssızlık olarak sayılıyor.

Fransa'da birekmeği ters çevirmek şanssızlık olarak sayılıyor.

Halk inanışına. Bu batıl inanışın, cellatların dükkanlarından para ödemeden bir şeyler almaktan ortalandığına inanılıyor. Orta çağda fırıncılar cellatlar için dönerler bir şeyler ekmek bırakırlardı. Eğer yemeye aşağı inmiş ya da tersler bir ekmeğe gidildiyse kötü gidiş için gelmeden önce gitmeden önce.

Beyaz gelinlik Fransa’da başladı.

Beyaz gelinlik Fransa'da başladı.

Bilinen ilk beyaz gelinlik, 1499’da Brittany’li Anne tarafından Fransa’nın 12. Louis ile gelecekte giyildi. Aristokrasisinden ve Fransız burjuvaziden gelinler, altın veya gümüş işlemeli beyaz elbiseler giymeye başladılar. Ancak beyaz gelinlikleri daha sonraları günlük elbiseye dönüştürülüyorlardı. 1853’te 3. Napolyon’un nişanlısı İmparatoriçe Eugenie, beyaz gelinliğin popülaritesini artırdı. O andan itibaren bir kez giyilen kadınlar beyaz gelinlerin evlendikten sonra gelinliklerinin küçük veya stilini günlük bir elbise olarak giyilmene oğul verdi. Gelinlik artık sadece düğünlere özel bir özel oldu.

“Liberté, égalitié, fraternité” yani “özgürlük, kardeşlik” ulusal sloganıdır.

"Liberté, égalitié, kardeşlik" yani "özgürlükler, kardeşlik" ulusal slogandır.

Ünlü sloganı ilk olarak 1789 Fransız devrimi içinden çıkan ve 1946 ve 1958 anayasalarına yazıldı. Günümüzde, yapılan pullarda ve hükümet logolarında, yazılandırdır. Fransa’daki hukuk sistemi sistemin büyük kısmındaki 1800’lerde devrimden sonra Napolyon Bonapart’ın Medeni Kanunu’nda ilkelere geniş.

yasaları çiftlerin trenleri Fransızlarda öpüşmesini yasaklıyor.

yasaları çiftlerin trenleri Fransızlarda öpüşmesini yasaklıyor.

Fransa’da peronda tren varken öpüşmek yasak. Bu eski 1910’da, aşıkların hareketlerini geciktirmesini istemeden trenden taleplerinin talep edilmesi üzerine getirildi. Bu yolda platformdaki tüm öpüşmeler treninden gelmeden önce yapılmalı.

Fransa’nın tarihi ve kültürüyle Avrupa’nın kendine ait bir ülkesidir. Siz Fransa’nın tarihi hakkında neler yapamıyor? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Leave a Comment