Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’dan Aykut Kocaman ve İsmail Kartal’da!

Son günlerde yaşanan etkinlikler Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulundu. Yıldırım, kulübün son durumu, hocalardan alınmaları, mali eğitimli, durum, transferler, satılmış ve beklenilenler gibi cevaplar verildi.

“SAMSUNSPOR’A 70 MİLYON DOLAR PARA HARCADIM”

Samsunspor’a harcanan paranın en az 70 milyon Dolar olduğunu ifade eden Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Samsunspor bir şirket. Benim 200 tane şirketim var. yardımcı satarım, ceketimi giderim. Yeter ki sen ver. Kimse üzülmesin, Samsunspor’u alacak bir tane babayiğit yok. Ben ‘satarım’, sanal teori Samsunspor’u ‘alırız’ diyenleri susturmak için söyledim. Bana olan 200 bin Dolarlık borcunu ödemeyen adam, ‘Yüksel Yıldırım kulübü satarsa ​​alırım’ diyor. Ben de ‘satıyorum, indirim de genel, hodri meydan’ dedim. Hani para nerede? Ben iş adamıyım. Benden daha iyi biraya getiriyorsa, parasını dasa satarım. Ben Samsunspor’u bırakmıyorum. Samsunspor’a hedefn beri 5 senede şu kadar ana kadar 60 milyon Dolar param olacak. Sene bütçesine kadar da az 10 milyon dolar daha çok para alacağım” dedi.

“BATU KAPLAN VE UĞURCAN MARSAK, HAKLARINDAKİ İDDIALAR YÜZÜNDEN GÖNDERİLDİ”

Futbol Gelişim Girü ve Başkan Danışmanı Batu Kaplan ile menajer Uğurcan Marsak’ın neden görevlerine son yıllarını ve Cafer Elek’in son durumu değerlendiren Başkan Yıldırım, “Batu Kaplan ve Uğurcan Marsak işi, iddialar nedeniyle gönderildi. Daha önceki dönemler de yaşanmış ve o dönemkiki de gönderk. Cafer Elek ile görüştüm. Cafer’in kimseden parası yok. Cafer’in bütünleşme yapıları görmemesi, çünkü o hiçbir transferde yer almadı. Belki o da gidecek. Yeni bir yapılanma yapıyorum. her gün gibi maç seyretmek ya da da çevre bulmak gibi erkekler gibi görebilmem benim olamaz. Ben kulübün sahibiyim. Düzgün, dürüst bir başkan bulamam için için geçici olarak. Önder Özen yılımda genel menajlik için görüşmek ancak mali ile sorunlu anlaşmamıştık. Ben transferde asla asla koymamam gerekiyor. Ne kadar koymasam da arkadan iş çevrilebiliyor. Oyuncuyla anlaşılan para nereye gidiyor. Bir gün gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Sen de bunu gözden kaçıran, bunlardan biriyse son veriyorsun. Kamuoyunda konuşulan ses kayıtlarınım. Kayıtlarda bir şey yok, konuşmalar hakkında yapılacak konuşmalar. Ortada bir belge yok. Oyuncu konuşması yok. Birbirlerineyip, ses geçişi yapılıyor. ‘Sen yazdığın aleyhinde bunu söyledin, sen de diyin aleyhinde bunu söyledin’ gibi olaylar. Novikova’nın menajere paras iddia edilen dekontu oyuncudan istedim. Hiçbir şey gelmedi. Para nasıl gitti ya da gitmiyorum. Evet desem belge yok” diye konuştu.

“İSTANBUL’DA OTURUP, SAMSUN’DAKİ SAMSUNSPOR’U YÖNETMEK İMKANSIZ”

Beğenilmekle ilgili bir görevdeyken başarısız olup, okuldan puana soktuğunu yükselterek Yüksel Yıldırım, “Bana güveneceksin. ‘İşi dersi’ demiyorum, öğreniyorum. İstanbul’da, Samsun’daki Samsunspor’u imkansız. Bu işemda bana güven veren kulüpleri düzgün giydirdiler. Birisi bana tweet atınca ona kızdım ve cevap verdim. ‘Davul bende olsun, tokmağı başkası çalsın’. ‘Ysel Yıldırım paraları harcasın, İsmail Uyanık kulübünün yönetsin’ maçına cevaben, ‘kulübü satarım’ük. O zaman ilk başladığım sene, durum böyleyken Lig’de bir kere bile lider olamadık? İsmail Uyanık’ın yanında Emin Kar, Celil Yüksel, Serkan Aykut, Cenk İşler, Hakkı Yeşilyurt, Ercan Koloğlu vardı. O dönem transferleri bunlar. Bir kere bile lider olamadık. Şu an hepsi beni eleştiriyor. 2. Lig’in ilk senesi bu ismi saydığım arkadaşlar takımı yönetti. Başarı sağlayamadılar. 30’dan fazla dile getirilenler, çoğu oynamadı. Aytaç Sulu ve Abdülkadir Özgen’i karşı karşıya getirmeyi başaramadılar, getirdiler, başarılı olamadılar. Bahattin Köse’ye yönelik antrenmandan paranın 3 katı para vererekler sundular. O gün çok saftım, bugün benzer şeyler oldu, araştırdım, pis koku çıkan yerdeki adamdaki gönderdim. Şimdi kalkmışlar onun her şeyini yönetenler, beni eleştiriyorlar. Kulüp satın almak isteyen adam sosyal medyadan konuşma. Gelir benim yüzüme söyler” şeklinde konuştu.

“TOMANE, DİOMANDE VE ÇİNARİ KÜLÜPTE KALDI, KULÜBE MALİ AÇIDAN ZARARLARI OLDU”

Elde kalan mal olacak külfet, “Tohum dile getiren Yıldırım Mendes konusunda bana oyun oynuyorlar. Oğul ana kadar oyuncuya grubunu topladıklarını söylediler, olmadı. Ismael Diomande, Erald Çinari kulübü bulamadı. Batu Kaplan yaşadığında söylemedi. olan bana oldu. Durup dururken, kokunun eski hali oldu. Ben Batu Kaplan’a; ‘önce takımdan ayrılacak kullanıcıa kulüp bul, sonra oyuncu alırız’ dedim. Oyuncu oynamak kolay, kulüp bulmak zor. Ben bunu keşfetti. Oyuncu da teknik direktör de giderken para istiyor. Transfer bitti, Tomane, Diomande ve Çinari kulüpte kaldı. Yıllar sonra ilk defa farklı oyuncular elde kaldı. Edwin Gyasi, Ange Plumain ve Matias Coureur gibi oyunculara geçen yıl ben takımı ya da anlaşarak gönderdim. Ancak bu sene Tomane, Diomande ve Çinari’ye kulüpler bulamadılar. Elhadj Bah, Semih ve Melih Altıkulaç Fransa’da aynı takıma kiralık gittiler” kullanımları.

“HER YIL ALT LİGLERDEN 4-5 OYUNCU ALAÇAĞIZ”

Genç oyunculara yatırım yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Bizim hedefimiz, sene alt liglerden 4-5 oyuncu olmak. Bunları alt liglerde takımlara yerleştirip, oynatıp, edinilmesini istiyoruz. Fenerbahçe ‘de İsmail Yüksek 2 sene sonra oynadı ve Türkiye A Milli Takımı’na seçildi. Bir sürü oyuncu alıyorlar, 1 işlem tutuyorsa kazanç sağlıyorlar. Bunu Chelsea, Manchester United, Manchester City, Real Madrid ve Barcelona da yapıyor. Gençleri alıp hemen oynatamıyorsunuz. Herkes Kerem Aktürkoğlu gibi olamıyor. Kerem, Erzincan’la oynamaya başlamadan önce Galatasaray ‘da oynamaya başlayın.

Teknik direktör konusuna da değinen Başkan Yıldırım, Aykut Kocaman ve İsmail Kartal dışında herhangi bir hocayla yüzüne konuşmasını, hocayla ilgili konuşmaya devam edeceklerine ekledi.

.

Leave a Comment