Saralların akrabası ilçe emniyet müdürüne “Raporunu çekmezsen Süleyman’la ben konuşacağım” dedi

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Sarallar’ın akrabalarının kendilerine yönelik raporu hazırlayan ilçe emniyet müdürlüğüne, “Raporunu çekmezsen Süleyman’la ben konuşacağım” dediğini aktardı.

Uzun, T24 yazarı Tolga Şardan’ın“Sallar soruşturmasının perde arkasında Soylu ile Aktaş arasında yaşananlar” yazı yazısındaki bilgileri Halk TV’de yorumladı.

Uzun şu ifadeleri kullandı:

“İsim kullanmadan bir şey anlatmak istiyorum. Peki Süleyman Soylu’ya daha önce ‘Benden habersiz İstanbul Emniyeti’ne emir geleceksin, İstanbul Emniyeti’nin hizmetini götürmeyeceksin’ diyen oldu mu? Bu bir soru işareti olarak elde bulunsun.

Şimdi meseleleri biraz açayım ben… Peki 2017 veya 2018 yıllarında Bakırköy ilçesinde bu çek-senet tahsilatçıları, çeteleri insanlar tehdit ederken İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan Bey’e İl Emniyet Müdürü’ne bu konuları rapor ediyor. ‘Bizim ilçemizde böyle bir çeteleşme var’ diyor. Buna karşı Organize Suçlar Şubesi bünyesinde bir çalışma başlatılsın diye. Ve daha sonra bu Sarallar’ın akrabası bir emekli emniyet müdürü bu ilçe emniyet müdürüne geliyor. ‘Sen bizim akrabalarımız hakkında böyle bir rapor yazmışsın. Lütfen bu raporu geri çek. Çekmezsen Süleyman’la ben konuşacağım. Seni görevden alacağım’ diyor.

Tahminen 10-15 gün sonra bu ilçe emniyet müdürü görevden alınıp Spor Şubesi’ne götürülüyor. Oradan da sanıyorum Turizm Şubesi’ne falan verildi.

Daha sonra o yetkili bu konu kendisine intikal ettiğinde Süleyman Bey’i çağırıyor. Başka bir yetkiliyi daha çağırıyor ve ‘İstanbul Emniyeti’ne benden habersiz emir olmayacağısin’ diyor.

Peki konu ne? Çok net bilgi sahibi: Alaaddin Saral. Bugün 160 küsür kişi yakalanmış herhalde bu Saral çetesi falan. Ancak yakalanmayan bir kişi var o da Alaaddin Saral. Ben öyle düşünüyorsun gerçek isminin de İlyas olduğunu söylüyorlar. Bilmiyorum doğru mu değil mi…”

Leave a Comment