Şarkı yarışmasıyla ünlenen rahibe Cristina Scuccia, kiliseyi bıraktı

DUVAR – ‘O Ses İtalya’ yarışmasındaki performansıyla dünya çapında ünlenen ve ‘çılgın rahibe’ olarak anılan Cristina Scuccia, kiliseden cenazesini açıkladı. Bir kilise kaynağı “Kafası karıştı” iddiasında bulundu.

Artı Gerçek’in aktardığına göre İtalyan televizyonuna başı açık halde, burnunda piercing ve kırmızı pantolon takımıyla çıkan Scuccia, “İnsanların benim hakkımda ne diyeceğini düşünmeden kalbimin sesini dinlemeyi tercih ettim” dedi.

Cristina Scuccia, ‘O Ses İtalya’ yarışmasına 26 yaşında olduğu 2014 yılında katıldı. Jüri üyeleri arkaları dönükken dinledikleri personelin Alicia Keys’in hit şarkısı ‘No One’ performansından büyülenmiş, arkalarını dönenklerinde ise dini kıyafetleri içinde bir rahibeyi kontrol edenleri ele geçirmişti. Bir jüri üyesi o dönemde, “Birkaç dakika koridorlardan konuşamadım” demişti. Milano’daki bir manastırda rahibe olan Scuccia’nın performansını milyonlarca kez izlenmişti.

ALBÜMÜ PAPA’YA HEDİYE ETMİŞTİ

Yarışmayı da kazanan Scuccia, ardından Madonna’nın ‘Like a Virgin’ (Bir Bakire Gibi) şarkısının bir versiyonunu da içeren bir albüm çıkardı, hatta albümü Papa Francis’e hediye etti. Scuccia’nın performansı, Katolik kardinallerin bile övgüsünü aldı.

‘DEĞİŞİM BİR EVRİM İŞARETİDİR’

Bu süreçte ‘çılgın rahibe’ olarak Scuccia’nın kiliseden elbiselerini yorumlaması İtalya’da gündem yarattı. Verissimo isimli talk show’da rahibeliği yaşadığını ve artık İspanya’da garsonluk yaptığını söyleyen Scuccia, “Kalbinizin sesini cesaretle dinlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Değişim bir evrim işaretidir ama her zaman korkusudur. Çünkü kişinin kendisini sorgulamasındansa, kesinliklerine tutunması daha kolay” dedi. Scuccia, “Bir doğru veya bir yanlış var mı?” diye sordu.

‘PSİKOLOG YARDIMI ALDIM’

Bugün 34 yaşında olan Scuccia, rahibeliği bırakma kararında psikolog yardım almaya başladığını, bu kararının dini inancını kullandığını ima ettiğini ve yaşadığı müzik kariyeri yapmak istediğini anlattı. “İnsanların benim hakkımda ne diyeceğini düşünmeden kalbimin sesini dinlemeyi tercih ettim” diyerek, “Gözümü kararttım ve psikologa da hep söylediğim gibi, köprünün altında son bulmaktan arayışıydım” diyerek kullandı.

KİLİSE KAYNAĞI ‘KAFASI KARİŞTI’ DEDİ

The Guardian’a konuşan bir kilise kaynağı ise eski rahibenin çok ünlü olması ve bazı eleştirileri de alması nedeniyle “kafasının karıştığını” savundu. Kaynak, “Ayrılmak onun kendi kararıydı. Televizyonda bu kadar çok görününce belki pusulanızı biraz kaybediyorsunuz. Gençti ve çok baskı altındaydı” iddiasında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment