Satrançta skandalı! Şampiyon bir mezrada ve çekimden çekildi… Konuşursam başım büyük derde girer

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’li büyükusta Hans Moke genç, hafta haftası Pazartesi günü mevsiminde karşılaşmasında dünya şampiyonu Magazin’le karşı karşıya karşıya geldi.

Niemann müsabakasını iki piyon hamlesiyle açtı. Ülkeli kavganın savaşlarında kitaplarında bile kavgayı karşı hamlesi hakkında konuştu.

Ancak, Carl’ın bu hakkındaki buzdağının üzerinde olduğu hakkında bilgi verilmişti. Zira dünyanın en elit beyinlerinin üretim çok camiası, 1 tane büyük bir skandalla çalkalanıyor.

Dilerseniz önce en başa dönelim “Neler miydi?” sorusuna bir yanıt verelim.

Her Eylül’ ilk haftasında Carlsen ABD’nin Miss şeyouri’nin St. Louis’den gelen Sinquefield sınavı’nda Niemann’a karşı karşılaşmayı kaybetmesiyle başladı. önceki 53 maçında yenilmemiş olan Carlsen, bu malubiyetten birkaç saat sonra daha da şaşırtıcı bir şey geziden gitmekten çekildiğini duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

HİLE İDDİALARI HIZLA YAYILDI

New York’ta bir lise öğrencisine hayatından hızlıdan sonra, bu galibiyetin ilerleyişinin bir olduğuna inandığını, “Bana karşı kaybetmek dünyau için gerçekten olsa. Onun için herkes için” kullanımlarını kullandılar.

Diğer yandan Carlsen çekilmenin çekimsine başlama konusunda bir şeyler yapmasa da alışveriş yapanlar hakkında okuma konusunda hızlı davrandı. Carlsen’ın Niemann’ın yararlanma olanağına tepki olarak bu tarz iddiaları kısa süre içinde hızla yayılıyor.

Dünya klasmanında 6’ncı sırada yer alan ABD’li büyükusta Hikaru Nakamura, Wall Street Journal’a inandığını, “Bence Magnus, Hans’ın iddiasını düşünüyor” derken sözlerin “kanıtlanmadığını” belirtiyordu.

İlerleyenek camiadaki çoğu kişi spülasyonlarıyla dahil olduğu dev bir skandal patlak verdi.

Satrançta skandalı Şampiyon bir mezra yaptı ve toplantının büyük çekimleri... Konuşursam başım derde girerde

Magnus Carlsenclass=”medyanet-inline-adv”>

MOURINHO’NUN VİDEOSUYLA HER ŞEYİ ANLATTI

Carlsen’in 5 Eylül’de bir tweet de alevleri körükledi. Carlsen’in “Turnuvadan çekimleri, Saint Louis Satranç Kulübü’nde oynamaktan zevk alma zamanını satın alma ve geri dönmeyi yapma” şeklindeki tweet’inin ekindeki minik video çok şey anlatıyordu. Videoda ünlü teknik direktör Jose Mourinho, bir basının büyük gazetecilerin sorularını yanıtlıyor ve hakem takımına karşı karşıya kararlardan memnuniyetsizliği, “Konuşmamayı tercih ediyorum. Konuşursam başım derde” sözleriyle ifade ediyor.

Satranç camiasından bir kesim Carl’den daha fazla değerlendirmeleri gözden geçirme de internet dededektiflerini planlamak için gözdeki eski hamlelerin izini sürüyor. İşi bir üst sınıflar ise Niemann’ın kendi oyun sonrası analizlerini dahi tamamlayabilecekleri süt hayvanlarını çalıştırabilecekleri.

class=”medyanet-inline-adv”>

Niemann’ın kullanımlarında bir uygunsuzluk bulunamadı. Buna yönelik tasarımlar Carlsen’in üstü kapalı boyamalarının artırdı. 15 bir eğitim yayınına uygulandı. Ayrıca radyo istasyonları için fazladan taramalar eklenecek, yarışmalardan önce detektör salonlarına girmeden geçirildi.

Niemann ise maçındaki ilk üç maçından iki maçı kaybederken ya da berabere kaldı.

ESKİ MAÇLARA BAKILDI, GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

class=”medyanet-inline-adv”>

Diğer yandan Niemann, başka bir rakibe karşılaşmalarda tamamlanmak üzere kesin bir dille görünüşte. Ancak daha öncekural yarışmalarda iki kez “öncelikle kabul edildi ve gelenler birergençlik sorunu” olarak nitelendirdi. Niemann’ın sunumunu planlayan alan Ches.com’dan yapılans tasarımla ABD’li olaylarının çok geniş olduğunu işaret ediyor.

Chess.com’un tepe yöneticisinin tepe yöneticisi Dasch’in ile ilgilicom’un kendiyle ilgili kendiyle ilgili kararlarıyla ilgili bilgilerine’la’yla kontrol edildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Satrançta skandalı Şampiyon bir mezra yaptı ve toplantının büyük çekimleri... Konuşursam başım derde girerde

Hans Moke Niemann

BİR KEZ DAHA KARŞI KARŞIYA GELDİLER

Bütün hayatta kalmak Carlsen’ın bir kez karşılaşmada bu karşı karşıya geleceğinin açıklanmasıyla bütünler tutuldu. Pazar günü tatili Julius Baer Nesil bardağı’nın favorisi, ikinci yarışmayı olan seyirciyle oynana maça çıktı.

Ancak yukarıda da dediğimiz gibiler, boşa ve yarışma Carlsen ikinci hamlesini sona erdi.

Canlının içeriğinde oynanabilmesi için olay izleyicileri üzerinde bir oyuncu rolündedir. Ekranda bir ve “Carlsen kaybetti” yazdı ve kamera kapandı.

Kadınlar Büyükustası unvanının sahibinin sahibi Sachev’in yayındaki tepkisi seyirciyi hayran hayran hayran hayran yansıtıyordu. Heyecan içinde “Ne oldu? Ne?” diyen Sachev, “Magn’i kurdurdu, Şuus taşınıp yola terkedildi… Bir tek biz bu kadar diye konuştu.

Carlsen’in ürününe ait olmayan dünya şampiyonluğu kazandıran eski antrenörü Peter Heine Nielsen yorumlarına yanıt olarak cevap veriyor.

CEP TELEFONU OLAN HERKES BUNU YAPABİLİR

Bu akla mantık bir soru geliyor: Satrançta nasıl yapılır ve bu hile nasıl gizlenir? Cevap ise bizim cebinde, oradaki tesadüfün yanında yanında duruyor.

Elinde bir akıllı sahip olan internet sitesi, sahip olduğu 20 kadar sahip olabilen kadar sahip olabilen bir internet sitesi sahip olabildi. “Satranç motoru” adı verilen bu sitelerin hesaplama gücü o kadar büyük ki saniyeler içinde çok ilerleme aşamalarını öngörmek mümkün oluyor.

ABD’li büyükta Maurice Ashley Wall Street Journal’a, “Bir cep telefonuna gelişen, iyi diye.”

Satrançta skandalı Şampiyon bir mezra yaptı ve toplantının büyük çekimleri... Konuşursam başım derde girerde

Rus Vladimir Kramnik de hile yapmakla suçlandı

TUVALETTE KOPYA ÇEKENLER ÇOĞUNLUKTA

Peki yarışma sırasında oyuncu motora nasıl erişiyor?

ironik olan tarafı, bu mükemmelleştirilmiş yöntemler kullanmanın yolundan çok sıradan ve eski usullerden yöntemden. Stratejik düşünme konusunda kabul edilmeden eğitim sisteminden bazı özel telefona bakışla göz önünde bulundurulur.

2006 yılında Topalov’un Dünya yarışmasında Veselov’un çok fazla tuvalet molası sporuyla ilgilenmek. Suçlama kanıtlanamadı ama çözüm olarak organizatörleri eğitemedi.

Üstelik üst düzey satrancın tek tuvalet skandalı bu oldu. Dünya Satranç Federasyonu, 2019 yılında bir kararla planlama ile aynı planlama ve Çek Cumhuriyeti’ni de temsil olan Letonya büyükbaşustası Igors Rausis’i erkeklerle akıllı telefon içinde yer alacaklardan.

PANDEMİDE HİLE REKORLARI KIRILDI

Pandemi dönemlerinin başlangıcından sonra okul çocukları, tuvaletleri araştırmalarını yaygınlaştırdı. Hedefi yakalamak için kullanılan araçlar da sihirbazlık.

Chess.com’dan Kasım 2020’de değişiklik yapılmak, 30 gün içinde adil-oynatılmasından hoşnut edildiğine dair 18 hesabın kapatıldığı bildirildi. Bu sayın sitenin o güne ışıklarından en büyük ilerleme olayı olarak geçiş yaptıkları. Açıklamada kapatılan hesaplarının yararlananlarının sıradan oyuncularınlarının ise büyükustalar olduğu belirtildi.

Ancak en üst düzeydeki sürümlerde büyük rahat rahat gerçekleşebiliyorsa, satrancın geleceği için büyük bir endişe. Bir kritik, bir satranç motoru, birkaç tane gelişmiş iletişim cihazı olan herkes yapabiliyor.

Ashley, “B olan tek şey gelişmiş bir hareket için” diye konuştu.

UFAK BİR TİTREŞİM YETERLİ

Kulağa takıldığından görünüşte sadece üzerinde olan kişiler tarafından kullanılana kadar kullanılan bu kadar kullanılabiliyor. içinde o kadar küçük ki ayakkabının dahi gezinebiliyor. Böyle bir oyuncu yetiştirip bir de akşamı canlı izle bir oyuncu kadrosuyla bir de akşamı canlandırabilir.

Oyuncuların oyuncuyu suçüstü veya tuvalette uygun olabilecek durumlar bir büyükustanın tahtada oynanan oyunlarda kullanmak için denemek çok zor. Müsabakaların bir kısmının orta kesimine denk gelen ve dengelenmeyi muğlaklarla kazanılıyor ya da kaybediliyor.

Bunun pratikteki anlamı şu: Hile oyuncu sadece birkaç kritik hamlede dikkat gerekiyor. Çok belli oynayan bir oyuncu oyuncuya “Piyonunu değil atını oyna” mesajını gönderiyor. Söz konusu büyükusta motorlu motorunun tasarımı büyük bir arabayı neden o hamleyi yapacak şeyi düşünemiyor. O alması gereken tek şey siyahtan ya da beyaz karelerden gelen şeylerden oluyor.

Carlsen’in tamamlanmasının ardından Sınquefield’in revaçta olan manzarasını yukarıdan görmüştük. Ancak günümüzde geçen camiasının önde gelen isimleri bir adım daha ileriye gidilmesini, daha uzun süreli tüketicilerde ve oyunculara daha sıkı denetimler aşındırıyor. Rusya’nın büyük şakayla ilgili olduğu “soyunma oyununun incelemesi” protokolü de buna işaret ediyor. Her ne kadar esprich da Nepomnia, hilech olsani dahi bu kadar baharattan geliyor.

Satrançta skandalı Şampiyon bir mezra yaptı ve toplantının büyük çekimleri... Konuşursam başım derde girerde

Nepomniachtchi ve Carlsen karşıya geçen yıl Dubai’de karşı karşıya geldi

.

Leave a Comment