Seçim günü yapma sınav, ÖSYM çalışma yapıyor

DUVAR – AK Parti MKYK seçmeni değerlendiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yükseköğretim Kurumları Sınavı tarihi ile ilgili “Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez. Bununla ilgili olarak ÖSYM çalışma yapıyor. Yakın zamanda insanlarla paylaşırlar. Seçim takviminin seçimiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok” dedi.

Ömer Çelik, İstiklal saldırısı sonrası TSK’nin yürüttüğü operasyonların bazı çevreler tarafından elde edilmediği şeklinde değerlendirildiğini vurgulayarak, “Orantısız bir şey yok. Türkiye bu mücadeleyi hukuk kuralları içinde yürütüyor. Tutturmuşlar, bu bir savaş politikasıdır. Savaş iki ülke arasında olur. örgüt ile Türkiye’yi eşit gösteriyor.

Çelik, Yunanistan’ı eleştirerek “Türkiye’nin başka ülkelerle ilişkisini geliştirmesinin ardından yine o yola gideceklerse, Türkiye’nin verimi verimli ilişki olan tüketimine gidilecekse, öyle verim atacağız ki, Miçotakis ile Dendias çevresinde dolaşmaktan yere inemeyecekler” diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

DÜZCE DEPREMİ

Çelik, “Düzce depreminden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Devlet ilk andan itibaren orada. Herhangi bir eksiğimiz yok. Güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri de aldılar. makanların açıklamalarına dikkat edilmesi önemlidir” muhafazasında bulundu.

TAKSİM SALDIRISI

“İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırı sonrasında, hızlı çalışma ile fail ve bazılarını ortaya çıkarma” diyen Çelik kaldırmayı sürdürdü: “Bu Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Onlarca eylem güvenlik güçlerimiz önlüyorlar. Kökünden kurutuyorlar. Dünyanın bir Gerçek bu, bu terör engelleri bazen engellenemiyor Güvenlik güçlerimiz hızla önlem aldı. O kadar güçlü bir şekilde bir mesaj verdi ki İstiklal Caddesi’nin adının neden İstiklal olduğu bir kez daha ortaya çıktı. gerçekten ‘ülkemizi teröre teslim etmeyeceğiz’ duygusu ile gelmişlerdi.”

SINIR ÖTESİ OPERASYONLAR: ‘BU AHLAKSIZLIKTAN HERKES UZAK DURMALI’

Çelik, İstiklal saldırısı sonrası; TSK’nin yaptığı operasyonların bazı çevreler tarafından korunmadığını vurgulayarak, “Paris’te Charlie Hebdo saldırısında dünya liderleri davet edildi, yürüyüş yapıldı. Biz neden 15 Temmuz’da Türkiye yapılmadığını sorduk. ‘Türkiye’nin kendini savunma hakkı var diyeceksiniz’ ondan sonra söyleyeceğiniz varsa o zaman söylemenizin manası olur. sonra Türkiye’nin savunması hakkında bahsedeceklerine ait özellikler diyorlar.Bizim 1 yılda karşılaştığımız vergilerin yüzde oranında kaldırılmasıanların hukukunu nasıl zorladıklarını söylüyorlar.Bu siyasi ahlaksızlıktan herkesin uzaklaşması gerekir.Terör siyaseti bir takım harekatları kullanıyor.Burada suçun olması gereken roket atan terör örgütüdür. operasyonlarımızın bu neticeyi doğurduğunu söylüyorlar. Bu bir savaş politikası dili terör örgütü dilidir. Bu şekilde dil kullananlar, saldırılar karşısında vahşetin bir parçası olarak önümüze gelirler. ‘Operasyonlar dursun’ diyenlere şarkı söylemek istediklerini, yaşananlar Türkiye’nin ne kadar meşru olduğunu gösteriyor” dedi.

Terörle mücadelede ‘savaş politikası’ teminin kullanılmasına tepki gösteren Çelik, şöyle konuştu:,

“Bir terör var, bir de terör siyaseti var. Maskeli operasyonları yaptığımız için Karkamış’a havan ve roket atılıyormuş. Burada suçlanması gerekenleri atan terör örgütüdür. Buna yönelik bir duruş geliştireceğine, bizim askeri operasyonlarımızın bu neticeyi doğurduğunu söylüyorlar. Tutturmuşlar bu bir savaş politikasıdır. Savaş iki ülke arasında olur Savaş demek terör örgütü ile Türkiye’yi eşit göstermektir. . Daha fazla güçlenecek devam edecek.”

‘KKTC’NİN GÖZLEMCİ STATÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ’

Çelik, KKTC’nin Türk Devleti Teşkilatına gözlemci olarak kabul edilmesini son derece önemli bir başarı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“KKTC’nin Türk Devleti Teşkilatına bakan olarak kabul edilmesi son derece önemlidir. Buna karşı yapılan açıklamaları reddetmemizi ifade etmek isterim. Bedeli ne olursa olsun bu adada iki eşit toplum var. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti egemen bir devlettir. Bu en haklı davalardan bir tanesidir. Türkiye desteğini her zaman sürdürmeye devam edeceğiz. Gelinen nokta devletimiz için bir başarıdır, KKTC için bir başarıdır.

TAHİL KORİDORU ANLAŞMASI

Çelik, yönetici koridorunun uzatılmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakışının sayesinde olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu dirayetli siyasetin ne kadar kilit bir rol oynadığını gösteriyor. Tamamen karmaşık bir ilişki de yaşıyor.Cumhurbaşkanımızın devletimizin başı olarak attığı bu girişte dünya barışı, bölge menfaatleri için son derece değerlidir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ: ‘HENÜZ YETERLİ DEĞİL’

Çelik, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İsveç ve Finlandiya’nın NATO askerlerine sorduğuna, Çelik şu cevaplar verdi:

“Atılan ayrıntılar yasal olarak garanti altına alınmalı. Söz vermediklerin çok rakip gördük. Arkadaşların ikili ve heyetler arası görüşmelerde bu sonuçların sonuçlarını konuşuyorlar. Buluyoruz.

‘BİZİ TEHDİT EDEN TERÖR ÖRGÜTÜ GÖRDÜĞÜMÜZ ZAMAN VURURUZ’

Çelik, Beyaz Saray ve Pentagon’un yaptığı gözetleme organını şu şekilde yanıtladı:

“Beyaz Saray anlatımı daha doğru bir açıklama. Türkiye’nin kendini savunma hakkı var. Operasyonlar noktasal operasyonlardır. Pentagon’un açıklamasına ise ‘siz bu terör birliklerine bu kadar yakın ne içeriyor? Siz müttefikiniz Türkiye’ye yapılan saldırıları neden seyrediyorsunuz.’ Kendi depolarını ifade ediyorlar.Bu kadar yakın oldukları yerde Karkamış’a roket atılıyor, öğretmenimiz şehit oluyor.O zaman bunu neden engellemiyorsunuz?Bu bir itiraftır.Böylesine ilkeleriz çifte standart açıklamalar mi? Biz buna göz yumamayız. Sınırımızın yanına yaklaşmış sözde karargah kurmuş. Bunu vuracağız. Karşımıza kim çıkarsa çıksın, kim ne derse desin. Egemen bir ülke olarak Türkiye’nin egemenlik haklarına saygı duyması gerekir.”

‘BAROLARIN AÇIKLAMASI OĞLU DERECE VAHİM’

Çelik, bazı baroların TSK’nin hükümlerinde hava harekatı hakkında yaptıkları açıklamalara tepkileri ısrarla ısrar ediyor, “Barolar hukuk kurumlarıdır. Barış ne terör örgütü ve kendini savunan Türkiye’yi eşit incelemek Böyle bir şey olabilir mi?En hassas olması gerekenler hukuk kurumlarıdır. Varolmayana söylüyorlar mı?” varlık bulundu.

‘CHP YILLARCA DEVLETİ DAR BİR KADRO İÇİNDE TANIMLADI’

Çelik, CHP’nin açıklayacağı vizyon belgesi hakkında gelen varlıklarındaki cevapta yollardan dile getirdi:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun gerçek bir vizyon açıklama belgesini gerçekten arzu ederiz. Dünyanın değişimi ile birlikte önümüze gelen yeni meydan okumalar var. karşı bir yerde konumlandırdık.biz siyaset üretiyoruz, eser siyaseti yapıyoruz.onlar bunu engellemeye çalışıyorlar.togg gibi büyük oyunlar hakkında yaptıkları açıklamaları görüyoruz. , rekabet etmek için sabırsızlanırız. Biz kendimize güveniyoruz.”

SEÇİM TAKVİMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Ömer Çelik, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) açıkladığı 2023’te yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili olarak, “Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez” dedi.

“ÖSYM’nin bugün açıkladığı takvime göre gelecek yıl üniversite sınavı 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak. 2023 seçimlerinde normal takvimin işlemesi durumunda 18 Haziran’daki seçimde ifade edilmişti. Bu durum seçim döneminde biraz daha öne alınacağı anlamı gelir mi?” Soru üzerine Çelik, yaşadıklarını söyledi:

“Sevgili derslerin hiçbir sınav seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili olarak ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda genel bilgilerle paylaşıyorlar. Seçim takviminin seçimiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. bunlarla ilgili açıklama yapılacaktır.”

‘EYT, ACİL GÜNDEMLERDEN BİR TANESİ’

Emeklilikte yaşamaya isteklilar (EYT) ile ilgili çalışmanın sürdürülmesi sorunun sorulması üzerine Çelik, elde edilmek üzere olduğunu söyledi. Çelik, “Sayın hükümdarımıza son hali yakın zamanda, çok kısa zamanda güneşin zaten kararlaştırılacağına karar verilecek. dedi.

Bugünkü toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bir sunumu olmadığını, bölgesel, küresel gelişmelerin ve terörle mücadele operasyonlarının değerlendirildiğini ifade eden Çelik, bu iki konu üzerinden MKYK oluşumunun gerçekleştiğini kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment