Sedat Peker tweet’lerini cahilliğimden attım

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da eğitimden sonra Türkiye’ye iade edilen lider örgüt lideri Sedat Peker‘in gizli olarak’ Emre Olur‘un İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki tespitinde ulaşıldı. Olur, savcılık ifadesinde Sedat Peker’e yönelik tweet’lerle ilgili “Cahilliğimden” görüldüğü belirtildi.

halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Emre Olur’un İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki ve İstanbul Anadolu Başsavcılığı’ndaki bölümdeki “Suç işlemek içinde yer almakta üye olmak” ve “Suç işlemek içinde barındırılmakta üye olmak” ve “Suç ve suçluyu övme” suçlandı. Emniyet’te 38 sayfa ifade veren Olur’a çok sayıda soru yöneltildi.

İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki Sedat Peker dosyasındaki tüm şüpheliler tek tek polis tarafından Emre Olur’a soruldu.

Olur’un isimleri tanıyıp, tanımadığı bu isimlern Sedat Peker’le bağlantısının olmayın polisler tarafından öğrenilmeye çalışıldı.

yapılan yardımlar

Sedat Pek’in Kurban Bayramı’nda kurbanı ve Kastamon’da yaşanan sel felaketin merceği yardımlar altındaydı. Bu yardımların gerçekleştirileceği ve kim tarafından organize edileceği belirlenerek, emniyet tarafından Olur’a yönlendirilen sorular sorulur.

“Şarkını kim çekti?”

Şarkıcı İsmail Türüt’ün Sedat Peker için şarkı da Olur’a soruldu. Polisler, şarkınının kim tarafından okunmak istendi.

“Hangi gazeteciler ile iletişim kurdun?” soru

Emre Ol’a sosyal medya paylaşımlar ve bu paylaşımlara göz kamaştırıcı gazeteciler de soruldu. Olur, gazetecilik gazetecilerin, gazetecilik gazetecilerin gazetecilik olayını yerine getirdiklerini, kendilerine ulaşıp gazetecilerin isimlerini verdi. Emre Olur’a gazetecilerin ismi ise tek tek soruldu. Emniyet’in anlamının adın geçen gün sosyal medyada kim tarafından servis belli olmayan listede yer alan bir kişiyle aynı olması dikkat çekiyor.

“Telefonlar Dubai’de kaldı”

Aynı zamanda 2 telefon ve 2 SIM karttan çıkan Olur, bu durumu kabul ederken telefon emniyetinde söylediğini söyledi: “Dubai’de ucuz olduğu için 2 adet yeni telefon aldım. SIM kartlar zaten kullanılmıyor. öğleden beri okuldan alındım. Daha önceki telefonlarım kaldı. Bulabiliyorlarsa gidip alsınlar” dedi.

Olur, İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nda verdiği ifadeler de iddialarda bulundu.

İrtibatlı isminin adları Emniyet’e verdi

Sedat Peker ile ilk tanışmasının Flash TV’deki yayınlar nedeniyle yaptığı aramalardan dolayı Olur, “Benim kendisinden sevdiğimden olarak ara ara görüşmelerimiz oldu. Daha sonra teslim edilecek videolardan devamına yönelik olarak yayımlayacağı ve tweet’ler için kendine’dijital tecrit kendini’ dizini WhatsApp üzerinden bir kısımdaki tweet’i yayınlamamı istedi. gizli olan gizliyim, kıramadım. Bu tweet’leri kendi hesabımdan yayınladım. Peker’in olan ve bana sorulan adlarının bir kısmı korumasında olan şahıslardır. Bu kişilerin bir kısmı ile irtibatım vardı” dedi. Olur, emniyetinin ifadesiyle nakledildi.

“Basında çıkan yayınlardan alıntılar yapıyoruz”

Sedat Peker’in bayramlardaki yardımlarına ilişkin olarak Olur savcılık ifadesinde, “Kendi kendine aitmdan görselleri yerel ve ulusal basından alarak, kendi hesabımda haber yayında yayınlanırm. Bunu ilk önce ben yayınlamış değilim. Basında yayınlananlardan alıntılar” vurgusu kullanın.

“Cahilliğimden attım”

Sedat Peker’e olmakta olan tweet’lere bakmakla ise, “Tweet’lerimi cahillik kabul ediyorum. Bu tweet atma başvurusunun adaylığından” değerlendirmediğim için bu şekilde tweet atmış oldum diye konuştu.

“Türkiye’ye gelmeyi ben istedim”

Sedat Peker ile tanıştıktan sonra nasıl bir eylemi örnek alacak şekilde öne çıkacak Olur, Peker’in çevreden kaçtığının ardından Karadağ ve Makedonya’da yakın yaklaşık 7,5 ay gibi belliydi. Daha sonra Türkiyeye geri döndüğünüan Olur, “Bir süre boyunca ailemle beraber Türkiye’de gelecek. 23 Mayıs 2021 tarihinde tekrar yolana çıkmak zorunda kaldım. 13 Eylül 2022 tarihine kadar Makedonya’da kaldım. Bir suç ürününde satışa sunulmadığım için kendi kredi kartıyla satılıktır. Yerim ve adresim belliydi. Tatil için Dubai’ye gitmek için internet üzerinden giriş adresi bulundum. Birleşik Arap uçakları posta yoluyla vizemi kabul. Bu kabulden sonra Dubai’ye gittim. Yaklaşık 2 gün. Sonra Dubai polisi beni bularak beni terk etme. Ben de bu vesileyle’a geldim. Bendeki polisler beni alarak karakola yanında alışveriş yaptığımda. 2 gün bekletti. Daha sonra nereye gideceğini sordular. Ben de Türkiye’ye gitmek isteyenlerce Türkiye uçağına bindirip İstanbul’a gönderdiler. Bu şekilde Türkiye’ye geldim” dedi.

“Suçlamaları kabul etmiyorum”

Olur, oğul olarak ifadesinde şunları söyledi: “Peker suç örgütü ile ilgim dışında başkaca herhangi bir alakam yoktur. Örgüt adına suç teşkil edecek herhangi bir eylemde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

“Susma şansı kullanmadı, görünüşk yapı kapsamında değil” savunması

Emre Olur’un avukatı ise savunmasında müvekkilinin susma yapılmamasına dikkat edilmelidir, “Örgütsel suçlarda örgüt içinde olmak için içinde olmak. Suç örgütü örgütlerinden komutanlarından korkmak ve sizin hedefinize bağlı olmalarından suma hedeflerler. Müvekkilili susma şansı kullanmadığı gibi 38 sayfalık emniyet tanımlarında bir şekilde her şeyi anlattı. Kendi hesabından yayınladığı tweet’leri kabulp inkar kolaylığını seçmedi. Bu sıkılaştırma müvekkilimin paketik yapıyı şekillendirecek” dedi.

Leave a Comment