Selahattin Demirtaş: Bunca haksızlıklara ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: tartışmaya hayır

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaşavukatları aracılığıyla bugün sosyal medya hesabında alacağı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye ve Irak’ın genelindeki Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Demirtaş, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısının ardından TSK’nin Suriye ve Irak’ın kuzeydoğu yönünde Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ilişkin, “‘Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban gidecekz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele vererek büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacaktır; yaşasın barış’ demek çok mu zor? Bakın, bunca haksızlığa ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: Savaşa hayırdedi.

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“BUNCA HAKSIZLIĞA VE ZULME RAĞMEN BİZ SÖYLÜYORUZ; KORKMAYIN, SİZ DE SÖYLEYİN: SAVAŞA HAYIR”

  • İstiklal’de kirli bir organizasyonla bomba patlatacak, masum insanları katacaklar. Bu vahşi terör saldırısının varlıkları gerçekleri sorgulayanları susturmak için, onları terör yandaşı ilan edecekler. İstiklal’de katledilen kardeşlerimiz üzerinden doğan acıyı ve öfkeyi istismar ederek Kürtlerin başına bomba yağdıracaklar. Bu kirli senaryoya ‘vatan savunması’ deyip milli duygular kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, Şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar.
  • Savaşı desteklemeyenleri vatan haini ilan edecekler. Elinizi vicdanınıza koyun ve Allah rızası için doğruyu onaylamak, hakikat bu değil mi? Bu basit ve hazin denklemleri çok mu zor? ‘Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban gidecekz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele vererek büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacaktır; yaşasın barış’ demek çok mu zor? Bakın, bunca haksızlığa ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: Savaşa hayır!

.

Leave a Comment