Şenol Güneş’den açıklamalar: Rosier, Ghezzal, Ronaldo, Talisca…

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dünya Kupası arası devam ederken basın toplantısında genel durum ve takımın açıklamalarında bulundu.

Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle:

Çok açık ve samimi bir şekilde konuşuyorum. Tekrar tekrar doğruları işleyeceğiz. Oynacağımız oyundan keyif alacağız. Geçmiştekinden daha iyi olacağım. Sizlerin de bize destek olmasını sağlamak”

“Bu arayı elindeki oyuncuların mevcut durumda bulunduğu yerden uzaklaştırmak için bir avantaj olarak kullanma. Her gün konuştukça daha iyi iletişim kuracağız. Taktik olarak değişimler olacak. Rakibi kovalayan değil, rakibin bizi kovaladığı bir takım oluşturmak istiyoruz”

“Brezilya gibi bilim ve yaratıcılığı olan ama aynı zamanda rakibi olan baskı ve baskıyla boğan bir takım istiyoruz”

“Gomez daha hamleli ama Weghorst daha farklı bir oyuncu. Kazanma hırsı olan, sonuncuya kadar göstermek isteyen biri. Dele Alli pozisyonu farklı olsa da Gomez ile karşılaştırılabilir. Dele’ye ‘Sen bana 1 adım at, ben sana 3 adım atacağım’ dedim”

“Dele Alli gider mi, gitmez mi Bilmiyorum ama çalışmayla çok değişeceğini düşünüyorum. Değişmezse ne gitmesi, onu o zaman düşünürüz”

“Elimizde Rosier gibi bir oyuncu varken başkasını denemeyi doğru bulmam. Bu takımın direkt oyuncusu. İyi oynadığı zaman sorun yok ama bir dalgalanmayı başardı. Bu da olabilir, normaldir.”

“Ghezzal iyi bir oyuncu, iyi bir karakter. Elimizdeki böyle oyuncuları yetiştirmeyi maksimize etmek istiyoruz. Bir an önce kurtulmasını bekliyoruz. Şubat’ta verirler. Ne kadar verimli olur, sahaya girince sınırlandırır. Elimizdeki hücumcuların oynadığı değil ama şekilde farklı kullanırız”

“Hücum hattında acele etmiyoruz. Savunmada bire bir oynama özelliğimizi geliştirmemiz gerekiyor. Böyle olsun istemem ama benim stoperlerim yerinde bunu oynamalı. Gol yeme sonucunu düzeltmemiz gerekiyor”

“Oyuncuya, ‘Evlendim, koşsana’ diyorum. Oyuncu bana, ‘Ben senin evlediğin değilim’ dedi. Benim seçtiğim, evlendiğimi kanıtlamak değildi ama bu tarz partilerde normal karşılıyorum”

“Şu anda oyuncuları almayacağız. Oyuncularımızla yarışmaya devam edecek. Takımı ayağa kaldıran oyuncuları tutacağım onların dışında kim olursa olsun kulüplerle konuşup ona göre davranacağız. Oyuncu bakacağız bakacağız değerlendireceğiz.

Manchester United’ın dünya yıldızı Cristiano Ronaldo’yla ilişkisinden gelen koruyuculuk Güneş; ‘Cristiano Ronaldo’yu şu anda alamıyoruz’ cevabını verdi.

“Talisca beğendiğim bir oyuncu, ucuz ya da bedavaya gelirim. Ararız, gideriz.”

Leave a Comment