Sette sesimiz hiç yükselmez beraber eğleniriz

Atv dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın oyuncuları Burcu Binici ile Kerem Kupacı, A Para’da yayınlanan Sinan Özedincik ile Sonat Bahar’ın getirdiği Biz Bize konuk oldu. Şarkıcı Begüm Obiz’in de şarkılarıyla renk kattığı programda oyuncu Goncagül Sunar da yeni oyunu ‘Anneme Yolculuk’u anlattı.

BURCU BİNİCİ

Dizi çok iyi gidiyor. Set de okul gibi. Işıl Yücesoy, Ebru Özkan gibi isimlerle çalışmak benim için büyük şans. 50 yıl var orada çünkü.

Bizim sette sesimiz hiç yükselmedi. Kimse karavanına çekilmez, hep birlikteyiz. Hatta Oktay Kaynarca Abi bana ‘Sen niye insanları güldürüyorsun?’ diye fırça atıyor. (Gülüyor) Türküleri çok yaşıyor. Oktay Abi Türklerin hikayesine kadar anlatıyor.

Sette Game of Thrones’un kurdu var. Atlar var. Oyuncu odasına bazen kurt giriyor. Dizide de okuyucu.

Meral Okay sayesinde benim 7.5 geçtiğim hayatım değişti. Set deneyimi bana o kazandırdı. Eğitimlerimi oyuncu koçluğumu kaçış o üstlendi.”

KEREM KUPACI

BİN 200 BÖLÜM DİZİDE OYNADIM

“Onur (Tan) Hoca rolünü anlatırken tek kelimeyle ‘Temizlikçisin’ dedi. Ölüleri temizleyeceksin dediler. Ölüleri aşmak gerçekten zor.

Bizim zamanımızda teknoloji yoktu. Sosyal çevrede takipçi yetiştirmek için hiç kaygım olmadı, hatta beni neden takip amacı diye düşündüğü, bende merak edilecek bir şey yok. Oralarda hiç yokum. Ben birebir diyalog içinde olmayı seviyorum.

Hayat Bilgisi’ndeki Pikaçu insanları sanıyor. Perran Kutman ablayla aynı evde bulunduğunu sandılar. Oynadığım diziler minimum 72 bölüm yayınlandı. Totalde bin 200 bölüm oynamışım. Yabancı bir site beni milyoner olarak haber yapmışlar. Oynadığım bölüm sayısıyla oranın etkisini çarpmışlar. Yine de öyle bir para yok.”

GONCAGÜL SUNAR

TV’DE KADINLAR İÇİN ROL ÇEŞİTLİLİĞİ YOK

“Annem Yolculuk adlı yeni oyunumuz perde açtı. Uzun yıllar birbirinden habersiz ve ayrı olan bir anneoğul öyküsü anlatıyor. Ufuk Cebeci yönetti. Oyunun şarkısını da ben yazıp söyledim. Ayrıca İpek Tuzcuoğlu’nun yazdığı şarkıyı seslendireceğim. TV’de kadınlar için rol yükü yok. Erkeklere kadar selamlıyoruz. Ortalamanın üstünde farklı şey boylarını hemen atıyorum. Bu oyun da öyle. 29 Kasım’da Kadıköy’de daha sonra Hasanpaşa’da sabit mekanda oynayacağız.”

BEGÜM OBİZ

SANAT MÜZİĞİ EĞİTİM ALDIM

“Yaklaşık 10 senedir sahneye çıkıyorum. Gözlem yaparak oluşumum. Daha sonra tek büyüme yoluna devam etme kararı aldım. Mustafa Ceceli’nin aranjmanlarını yaptığı 2 single’ım çıktı. Sanat müziği eğitimi aldım. Usul adap etik değerler bize aşılandı. Beni 80 milyon dinlesin, sansasyonel bir haberim çıksın gibi sonuçları yok.Şarkı söyleyip yorumcu olarak anılmak istiyorum.Kadınlık auramın bile sahne enerjisimin önüne geçmekten geçmekni istemem.İnsanlar sunmak istemek şey bu.”

.

Leave a Comment