SGK SSK ve Bağkur emeklilerine güzel haber şimdi geldi! 1350 tl her ay ödenecek

Son dönemde yaşayan konutlarda yaşayan dar gelirli ve yaşlıları korumaya yönelik sosyalleşme hız kazandı. Devlet Kasım ayı içinde başvuru yapan 65 yaş ve üzeri tüm arzuya 1350 TL aylık bağlıyor. Başvuran herkes belirli koşullardan yararlanabiliyor. Peki başvuru nasıl yapılır şartlar nasıldır? Detaylar haberimizde sizlerle…

Emekli olmak için önce belirli bir hizmet süresi ve yaş limitini tamamlamanız gerekmektedir. Buna ek olarak, belirli bir süre içerisinde prim ödemesinin özelleştirilmiş gerçek olması gerekmektedir. Ancak tüketicinin bazı iş hayatı içinde senelerini harcamasa bile birikimden faydalanamamaktadır. Bazı harcamaların harcanması iş senelerce zaman harcamasa da emekli olamıyor. Bu gibi ayrıntılarda ise ilk aklama gelen, o çoğunluğu desteklemeyi sürdürüyor.

Emekli Olmayana 1350 TL Aylık Bağlanıyor

65 yaşını tamamlamış ancak emekli olmamış SGK tarafından karşılaşabilecekleri mağduriyetini korumak adına yaşlılık aylığını bağlamaktadır. Bu aylığı almak için bazı hükümlerin sağlanması gerekmektedir. Bu koşulların başında ise ilk olarak belirli bir yaşı korumanız gerekmektedir. Buna ilave olarak da SGK’dan herhangi bir biçimde maaş alması gerekli aynı zamanda başvurunun gerçekleştirildiği sırada, bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışmıyor olması gerekmektedir.

Yaşlılık Maaşı İçin

Yaşlılık maaşı almak için gereken yaş sınırı, çalışan işçi veya sigorta başlangıç ​​sürelerine göre değişkenliğini göstermektedir. Vatandaşlar emekli olmak için belirli bir süre iş başında bulunarak prim gün ödemesi yapıyor ve belli bir yaşı tamamlamayı bekliyor. Bu emanete 900 TL ödeme yapılıyor. Örneğin 8 Eylül 1976 vücudundan önce muhafaza tarihi bulunan erkek tüketici ile 8 Eylül 1981 tarihinde sigortalı bulunan kadınlar 50, erkekler 55 yaşını tamamladığında ve en az 5.000 prim ödemesine sahip olan kadınlar 20, erkekler 25 senelik sigortalı olan ve de en az 5000 prim ödemesine sahip olanlar yaşlılık aylığını alabilmeye hak kazanmaktadır.

İlk defa 8 Eylül 1999 tarihi ile 30 Nisan 2008 tarihleri ​​içinde sigortalı biçimli çalışmaya başlayan yaşlılık aylığı hakkı kadınlar için 58, erkekler için 60 oluyor. Aynı zamanda 7000 prim ödeme gününe sahip olması gerekmektedir. Buna ilave olarak 25 senelik sigortalı olması ve 4.500 prim ödeme gününe sahip bulunması gerekmektedir.

Leave a Comment