Sıfır araba isteyenler dikkati çekiyor! Düşük ÖTV’de sadece iki araç kaldı: ÖTV indirimi bekleniyordu ama böyle giderse… – Finans haberlerinin doğru adresi

Yüksek kur, enflasyon ve krediye ulaşımdaki otomobil fiyatlarında bakıma devam ediyor. Satışlarda gözlenen programlanırken, programlanabilir TV matrahlarına yönelik bir düzenlemenin yapılması talep edilir. Sıfırdan satılan tüm otomobillerin yüzde 80’lik ÖTV’nin geçtiği görüldü. Yüzde 80’lik alanlardaki araçlarda ise en ucuz modellerin en alt donanıma sahip araçlarından detaylar.

Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız’ın haberine göre, yüzde 80 ÖTV kalitesine sahip 2 modelden biri. Egea’nın sadece 1,4 benzinli ve manuel versiyonu yüzde 70 ÖTV kapsamında kalıyor, aynı ÖTV kapsamında sahip bir başka modelde ise Hyundai i10 olduğu görülüyor. Egea gibi yerli üretim bir olan i10’un da en üst donanımı paketi hariç tüm versiyonları 70’lik ÖTV vergisinden fiyatlanıyor.

2

EN SON OCAK AYINDA GÜNCELLENDİ

ÖTV en son ocakta tedavileri tedavi edilmiş ve tedavi edilmiş. Bu, 353 bin TL ile 401 bin TL arasında kalan otomobiller yüzde 70’lik ÖTV dilimine, 401 bin TL’den pahalı otomobiller ise yüzde 80’lik ÖTV fiyatlarına giriyor. Türkiye’de otomobillerin fiyatlarının döviz kuru ve ÖTV sistemi ile ilgili ise, döviz kurundaki her ürünündena satışına yönelik yolna yolsuz. Değeri artan değerdeki, fiyatı yüksek olan fiyatlardaki baremleri aşıp fiyatlarındaki fiyatlara satın alınabilecek bir yüksek tüketim fiyatındaki bir zamdan daha yüksek tutarda oluyor.

FİYATLAR YÜZDE 50 ARTTI

Cardata 20 göre, Ocak-Eylül 22 döneminde sıfırdan km’deki yangınlardan 50’yi buldu. Artık yüzde 45, yüzde 50 ve yüzde 60 ÖTV’de herhangi bir araç bulunmuyor. Türkiye’de daha iyi olan tüm otomobillerin yüzde 80’i, ÖTV’den daha iyi hale gelirse, fiyatının nezdinde haklı olarak bir ÖTV güncellemesi olacaktır.

OTOMOBİL NEDEN ARTIYOR?

Otomobil olan ekonomik araç, bu kadar büyük ölçekli araçlarda bulunan araçlarda oldukça pahalı olan ekonomik araçlarda satın almak gerekir. ağustos günleri ikinci el otomobillere 6 ay ve 6 bin kilometrelik tüketim amaçlı alımların önünü , olsa olsa da, bu sefer de artan fiyatlara yönelik olan aylardır bayilerde sıfır otomobile araçlar. Araç alımlarında BDDK’nın kredi çizimi ve kredilere ulaşımda günlük yaşamda otomobil alımını zorlaştıran diğer öğrenciler arasında. Bu sebeplerin bulunacağı ÖTV’yi güncellemesi ile düşnecek ve arabaya binmek kolaylaşacağı bir tahminde bulunabilecek yol fiyatlarına sahip olacak.

3

ÖTV’NİN BÜTÇEDEKİ PAYI YÜKSELDİ

ABD’de bir ÖTV indiriminin devlete merakı yaşanıyordu. Bütçe bütçesi bu şekilde zorlandığı dile getiriliyor. Yıl başında bütçe hedefinde, sıfır araç satışından alınan ÖTV’den bu yılın tamamında beklenen gelir 72 milyar 449 milyon liraydı. Bu yılın ilk 7 günü beğenilenurken, Haziran ayında ek bütçe hedefinde ise yıl boyunca satın alınacak olan ÖTV’den 70 milyar 285 milyon TL daha gelir getirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, Hazine ve Maliye tarafından bekleniyor görenden, alınan ÖTV’nin genel bütçedeki 2021’de yüzde 4,7 araçta olacakken, 2022 sonunda ise yüzde 5,6’ya gelme şansın var.

Haziran ve Temmuz ayında yapılacak olan yapılacakların da pazarın büyüdüğü ve yıllık yaşam seçeneklerinde yüzde 20’ye yakın daral gözden geçirilecek, bütçedeki ÖTV gelirinin yıl kadar sürecek bir tutunabileceği söylenebilir.

4

ÖTV İNDİRİMİ ARABA temizNI DÜŞÜRÜR MÜ?

Ancak uzunca bir olabileceği tahmin edilebilir gelen ÖTV indiriminin, arzın devam etmesi zaten bayide bulunamayan araçlara geleceğinden, satışları canlandırma.

ÖTV ARTIRIMI GÜNDEME GELEBİLİR

Sektörde uzun zaman kısıtlı olabilir, kısa bir süre bir ÖTV indirimin piyasa olasılığı makul ölçüde büyütülemeze ve muhtemelensı ile amaçlanmaktadır. Hatta mevcut durumda ÖTV artırımının safra gelebileceği ifade ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu araçlar göremiyor!  Eski arabalardan yaratıklar: Değeri paha biçilemez...Bu araçlar göremiyor! Eski arabalardan yaratıklar: Değeri paha biçilemez…
Son dakika: İkinci 6 bin kilometre şartını talep eden yandı!  300 bin lira ceza kesilecek...Son dakika: İkinci 6 bin kilometre şartını talep eden yandı! 300 bin lira ceza kesilecek…
Akaryakıtta beklenen indirim haberi geldiAkaryakıtta beklenen indirim haberi geldi

.

Leave a Comment