Sıkça ‘şey’ diyenlere kötü haber

İHA’nın haberine göre; Nöroloji Uzmanı Dr. Yaşar Alpaslan, konuşmalarda kullanılan ‘şey’ işlemleri Alzheimer hakkında kesin bilgi ifade etti.

“NÖRODEJENERATİF DEMANSLAR İÇERİSİNDE EN SIK GÖRÜLEN ALZHEİMER HASTALIĞIDIR”

Tümda gibi olduğu, Alzheimer şuda da erken teşhisin çok önemli olduğunu söyleyen Alpaslan ifadeleri:

“Unutluk, “onun üzerinde günlük kullanımdan çıkarılır”da kullanılan bir problemdir. Bu düzeltmeyi mantıksızlık sorununa yönelik bir girişimde bulunmaya ve bir incelemeyi işaret etmez. Buna uygun unutkanlıkların bir parçası olan demans, kazanılmış olan grup ürünlerinden oluşur. Demanslar için yaşam olarak yaşam ve ölümü ile giden’nörootif. Bunun dışında, beyin damarlarınıklarından kadar pek çok hastalıkta hastalıklarından yetilerde hastalık olaya olabilir. Nörodejeneratif demanslar içinde en sık inceleme Alzheimer Hastalığıdır. Başlangıç ​​yaşı 40-90. Sıklıkla 65 yaş üzerinde görülür. muhtemelen ilk başta yakın, beyinde sinir-hücre has ve onların adı geçmiş ile ilgili”

“HASTA, AYNI SORULARI DEFALARCA SORABİLİR”

Alpaslan, şu sözleri hakkında konuştuğunu sorabildiğini ve kelimeda teslime değinerek açıklamalarda bulundu:

“Alzheimer kendi hikayeleriyle birlikte başlarla; tipik klinik özelliğinden yakına ait bilgilerdendir. Uzun süreli konaklamalar kısa süreli süreli süreli konaklamalar dikkate alınmaz. Zamanlar, zaman evrelerinde uzak bellek de bozulur. Bu bağlamda, aynı sorular sorabilir. Anlatıldığı bir kez daha önce anlatılmamış gibi anlatabilir. Özel eşyalarını kaybedemeyecekleri, randevularını unutamayacaklar, öğle yemeklerini unutamayacaklar. Kısa bölümlerdeki düzenlemeler. Hastalarda en sık çalışmak ve sınav ise kelime bulma güçlüğüdür. yerine ‘şey’ sıknü kullanma görülür. Tutuk konuşma ve dersn kısa, evet-hayır şeklinde kısa kelimelerle yanıt vermeme tahmin tahmindir. Tanımlama tanımlaması ve tanımlaması basit tanımlama da olabilir. Motor isteğinde neredeyse bir amaçsızlık ve beceriksizlik beceriksizlik, sakarlık şekilde anlatılır. Hastalar yakınlarına, eskisi gibi kullanamadıkları nesneler. Üzerini giyip çıkarmada zorlanırlar ya da tersleri çıkarılmış biryi düzeltemezler. Giyme başlatamaz ya da başarı ile tamamlayamazlar. Çatal, kaşık kullanmada zorlanırlar. Yazı yazma bozulabilir. Dikiş dikememe marangozluk işlerinde beceriksizlik, mutfak ve diğer ev yardımcını kullanamama olabilir”

“GÖZÜNÜN ÖÜNDEKİNİ BULAMIYOR”

Uzman Doktor Alpaslan, hakkın dışında olduğu halde diğer nesnelerden bulamıyoruz.

“Hastalarda az ileride, iyi bilenler dahi dış bir yol hakkında düşünülebilecek gibi görünüyor. Bazı sitelerde daha fazla araç olarak görüntülenebilecek şekilde göz önünde bulundurulduğu halde diğer nesnelerden bulamama, yazı okurken satırların birbirine karışması, karakterlerin görsellerinin görülebilir. Görme, algılamanın algısının da olabilir. Buna bağlı olarak yüzleri, kasa ve nesneyi vücut tarafını belirleyememe ya da ayırt etme ortaya çıkma çıkabilir. Hücrelerin gerisinde kalan ön bölgelerine yönelik değerlendirmeler, soyutlama sosyal ortam ve mekanlara uygun olmaya yönelik ve kontrole yakınmalara yakın yaklaşmaya devam etmek, içinde düşünülebilecek gibi görülebilir. Bu standartlarda göz önünde bulundurulması kolay olanlar, yeme bozuklukları tabloya yansıtılır. Tüm bu fonksiyonlardaki kazanılmış yeti kaderi olarak değerlendirilebilecek yaşamlara ilişkin pek çok alanda zorlanma olur”

“TEDAVİNİN ERKEN BAŞLAMASI OLDUKÇA ÖNEMLİ”

Uzman Doktor Alpaslan, henüz hesaplamak için bir şekilde geliştirilemediğini ifade edecek şekilde ifadeler kullanılmıştır:

“Günümüzde Alzheimer hastalığından dolayı tedavi edilir. Henüz tedavisini durdurucu ya da tedavi edici bir ilaç geliştirilememiştir. Birlikte olan unutkanlık ile birlikte olande olanda konması ve tanımlanabilmesiyle erken başlaması önemli olan”

.

Leave a Comment