Sırp mafyası İstanbul’da hesaplaştı! Suikast için Türk çeteye 1,5 milyon Euro

İstanbul’da öldürülen Sırp organize suçu örgütü Skaljari’nin ele geçirdiği Jovan Vukotiç cinayetiyle ilgili ortaya çıktığı ortaya çıktı. Rakip çete Kavac’tan öldürmek için 1.5 milyon Euro alan örgüt elebaşı Barış Boyun, adamlarına “Vukotiç’i öldürün” emri verdi.

İstanbul Şişli’de 7 Eylül’de bir otomobil saldırısında. Saldırının hedefinde örgütün liderlerinden Jovan Vukotiç vardı. Skaljari çetesinin lideri Vukotiç, bulunduğu otomobile benzerile bir tetikçi tarafından dört kurşunla.

Hamileliği olan 2 çocuğunun yanında can veren Vukuiç’in olduğu gibi bir sahte bir pasaport.

Jovan Vukotiç

İEM Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Jovan Vukotiç’in vurulduğu yerde olanlarla eşleşir. Misic, birliktelikle birlikte Ataköy’de geçenleriten yola vi Zorlu AVM’ye gittiklerini, üzerinde iki kişi olduğun yanaten dört el ateşinden bahseder.

2018 YILINDA SINIR DIŞI EDİLMİŞ

Misic, 2018’de Türkiye’den sınır dışı olanın 2021’de İstanbul’a geldiğini söylediğini söyledi. Saldırının araçta olduğu zaman, eşinin güvendiği ve bir olaya müdahale ettiğine dair bir şey olduğunu belirtti.

8 YILDA 50 KİŞİ ÖLDÜ

Organize Suçlar polisi, Vukotiç ve ekibinin randevusu için araştırma yaptı. Elde edilen bilgilerde Vukotiç’in Sırbistan ve Karadağ’da etkin olan Skaljari çetesinin lideri olduğunu ortaya koyduğunu. İnterpol’le yazışmalar yapıldı. Skaljari arasında ve olan Kavac çetesi 2014’ten beri kanlı hesaplaşmalar yaşandı.

Kavac ve Skaljari arasında yaşamda kavgada oğul 8 yıl boyuncan 50’ye yakın arkadaşlarla öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı. Kanlı hesaplaşmanın İspanya’da yakalatılan 300 kilo kokainden kaynaklandığı öne sürülüyordu.

Vukotiç’in çete savaşlarının kurbanlarını değerlendiren polis, saldırganın gidişatı için günce güvenlik kameralarını inceledi. Vurulduğunda aracı da polis ilginçtir. Araçta ikisi arabanın altında, biri bagajda üç GPS bağlantılı cihaz bulundu. Organize Suçlar ve İstihbarat Şube polisleri, saldırının tahmin edilenden daha planlı olduğunu tespit etti.

200 KAMERA 1700 SAAT İNCELENDİ

Saldırıların saldırıya uğradığı yerde güzergâhta 200’den fazla kamera görüntüsü top. Yaklaşık 1700 saat izleyen polis bilgileri bir detayı fark etti.

Vukotiç’in İzmir plakalı bir araçla izlendiği anlaşıldı. Ataköy’den itibaren Vukotiç’in aracının 2-3 dakika gerisinde kalan otomobilde bir kadın bir de erkek olduğu tespit edildi. Araçtaki kişilikleri belirlendi.

CAMGÖZ’ÜN ADAMI ÇIKTI

Şüphelilerden Furkan Y. uygulaması ise Elanur T. olduğu tespit edildi. Furkan Y.’nin İzmir firmasının lideri Binalı Camgöz’ün adamıdır. Firari olan ve Interpol aracılığıyla Karadağ’da yakalatılan Camgöz’ün adamı Furkan Y. takibe alınırken, savunmayı kendisinde ise Emircan S. olduğu tespit edildi.

Radoje Zivkoviç

12 ŞÜPHELİ BELİRLENDİ

Polis Furkan Y. ile tetikçi arasında irtibatı seçin. Şüphelilerin ortaya çıkmasından bir araya gelmeleri öne sürüldü. Ayrıca, Furkan Y.’nin iki kişiyle ilgili olduğu iddia ediliyor. O iki ismin ise Kavac çetesi yöneticileri Radoje Zivkovic ile Zdravko Perunovıc’ın olduğu belirlendi. Elde edilen teslim edilecek, polis olaya olayında tesadüfenilen şekilde tespit daha fazla tespit etti.

Zdravko Perunoviç

GÜRCİSTAN’A KAÇACAKTI

Araştırmalar devamına. Bunun üzerine operasyonlar seçiliyor. İstanbul, İzmir, Zonguldak, Artvin’de eş zamanlı olarak seferlerde ve Alanya’da gezerken. Baskında, Kavac çetesinin isimleri olan Karadağ’dan referansçı Emircan S., saldırıyı düzenlediği iddia edilen Furkan Y. ile kız arkadaşı Elanur T.’nin de arandığı 12 yakalandı.

İNFAZ İÇİN 1.5 MİLYON EURO

Şüpheliler şüpheli emniyette sorgulanırken, cinayeti Kavaka yöneticileri Rodoje Z. ve Zdravko P’nin azmettirdiği öne sürüldü. İddiaya göre 2 isim Vukotiç’in öldürülmesi için Binali Camgöz’ün elebaşı görevine 1.5 milyon Euro verdi. İnfaz anlaşmanın ardından Furkan Y. kız arkadaşı ve Erdi E. ile 4 ay önce İstanbul’a geldi. Interpol aracılığıyla İtalya’da tutuklatılan firari örgüt örgütü elebaşı ile görüşme gurusu barış ihalesi bu ödül. Motosikletli infaz timleri olduğu için öne sürülen Boyun’un saldırganlık yönünde Vukotiç’i öldürdüğü öne sürüldü.

Barış Boyun

BARIŞ BOYUN İTALYA’DA YAKALANDI

Türk İnterpol’ünün yakasından yakalanır. İstanbul’da saldırıya uğramak, saldırıya uğramama eylemlerini ön plana çıkararak Barış Boyun Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan kırmızı uyarılar Daire Başkanlığınca yapılan çalışmalar hakkında kırmızı duyurular tutulur.

Bilal Çamgöz

CAMGÖZ DE KARADAĞ’DA YAKALANDI

İzmir’de yaralama, tehdit, yağma, işyerine zarar, cinayet suçundan aranan ve “Deniz” ismiyle de “Binali Camgöz, Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol-Europol Daire Başkanlığının incelemeleri Karadağ’da yakalandı. Yasadışı kimlik kaç Temmuz Gürcistan’da sahte kimlik çıkartan ve bu ülkede yaşayan Camgöz için Türk İnter kimlik kaç Temmuz’ü kırmızı bültenleri 6 2022’de yakalanmasını sağladığını. Camgöz, Türkiye’ye tamamlanana kadar Karadağ’da tutuluyor.

Sırp suç liderini öldürenler yakalandı İlginizi Çekebilir Sırp suç liderini öldürenler yakalandı

.

Leave a Comment