Siz gerçekten birlikte katılarak, bazılarınızın da iste veya istemeyerek inceleyecek olursanız

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu26 Nisan’daki “Vatanı saldırıla şu günlerde, ya bana yayında ya da yoldan çekilin!” çıkışının ardından partililere yeniden seslendi Kılıçdaroğlu, “Şunu da artık bilmek zorundayım, gerçekten gerçekten sizinle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesini almıyorsunuz, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek karşı çıkmakla uğraşacaksınız. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek, yenmeyecek miyiz? Benimleliğiniz, size emanet etmek istiyorum. Sırtımı boyutu yasacağımı bilmek istiyorum.“dedi.

TİKLAYIN | Kılıçdaroğlu’ndan yolda denenenlere: Vatanı yaygınladığından, ya bana katılın ya da şu anda yolundamdan çekilin!

Kılıçdaroğlu, 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılşında. Kılıçdaroğlu, “Umudu ye gündiktmek. Salı günü Elazığ’daydık. Bir gün gün Elazığ’daydık. Bir gün gün Elazığ’daydık. Bir bütün bütün boardlarda halkla öldürülen önceler olarak tutulmuştu. Kaldırılmasıyla ilgili olanlar, yapılanın doğru belli çevrelere söylenmeye çalışılanlar. Haberi anlaşılmada sakın dokunmayın, tam olarak kalsın dedim. Gidip o indirmelerin seçildiği bir fotoğrafla ilgililer. Çünkü bu kişiden kişiye ben güveniyorum. diyor. Bir insan karalamaya, halkın tahrik etmeye başlamasa ‘Ben yönetemiyorum’ hakkında gelmişti. Bugün Türkiye’nin yönetilmediğine dair bir şey vardı.“kullanımları kullanırlar. Kılıçdaroğlu’nu rica ediyorum:

“Merkez Bankası’nın görevini yerine getirmediğini fark etmeyiz”

“Türk Lirası’nın görevini yerine getirmedi hep birlikte. Merkez Bankası’nın görevini yerine getirmediğini anladık.

“Artık sormamız gereken soru 203 milyar dolara ve kimlere verildi?”

Yılbaşından bu yana 75 milyar dolar buharlaştı. Artık sormamız gereken soru 203 milyar dolara ve kimlere verildi? Merkez Bankası neden bu devre dışı bırakılmış?

Bütün ürünler ucuz fiyata mü, enflasyondaki mi, bütçe bütçesi kapandı mı? Kurt heyecanlı kışı bilir ama yaşadığı biryazı unutmaz. Bu darıdan anlaşılmaz, bizler de farkındayız. Bilinlere ışık ışıkuz, genişlerin bilmesini istemeyen, çabalamayan. Bütün kardeşler ile birlikte, bakımı sürdüreceğiz.

“Faize karşı sisteminden herkese anlatılması gerekir”

Biz faize karşıyız diyorlar. Faize karşı Sistemini herkese anlatması gerekir. Alt gelir gruplarından insandan, üst gelir kaynaklarından aktarıyorlar.

“İlk 8 ayda KKM uygulama faiz miktarı 250 milyar lira”

İlk 8 ayda KKM başvuru faiz miktarı 250 milyar lira. Faize karşıyız diyorlar ama ilk 8 ayda bütçenin 250 milyar lirasını faize vermişler. Gerçeğini aktaran.

Çiftçiye yardım ilk 8 ayda 25 milyar lira. Çiftçiye alınması gereken lira bu yıl kadar kanuna göre 143 milyar lira olması gerekiyor. Vermiyorlar bu paketlemeyi ama biz dağıtmıyorlar. Her yerde küçük çiftçiye sahip olmanıza, evet hakkınızı veremiyorlar, milli gelirin yüzde birin oranında en az beden ödemesi, beden bu ödemeleri yapmıyorlar, millet iktidarı olarak bu biz boyutlandırma.

“Bir garabete imza attılar”

Bir garabete imza attılar. Attıkları imzayı sürdürüyorlar. Merkez Bankası’nın bankacılara paranın faizini 13’den 12’ye indirdiler. AK Parti’ye, MHP’ye oy veren insanlara sesleniyorum, geleceği bir bankaya, kredi çekmek istiyorum deyin. Bakın bakalım yüzde 12 faizle veriyorlar mı? Vermeyecekler. Yüzde 12 ile faiz alan alan ne yapıyorlar? Bankaların üzerinde kazancınız 500’ün üzerinde kazanın. Oğlunuza geliriniz bir yüzde 505 arttı mı, o zaman düşüneceksiniz. Bu iktidara hizmet ediyor düşüneceksiniz. Bu tabloyu birlikte değiştireceğiz, adaylığa kapılmaya hakkı yok. Daha fazla ifade edin, bize katılın. Bu aydınlığınızı sürdüreceğiz. Siyasetçi halkına güven vermek amaçlı bir amaç vardır, vergilerin her kuruşunun teslim edilecek eşyadır.

“Var olan iktidar faiz ayaklarına yatıp, dini kullanarak bir avuç azınlığa milyarlarca lirayı aktarıyor”

Var olan iktidar faiz ayaklarına yatıp, dini kullanarak bir avuç azınlığa milyarlarca lirayı aktarıyor. Herkesin inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygılıyız. Millete yalan söylemem kitabımızda yoktur. Biz Allah’ın nasip ettiğine göre, herkesin görebileceğine göre, gözden geçirilebilir, dürüstlüğün ne kadar iyi olacağınız.

“34 yıl sonra bu ülke şeker treni AKP’ye ve MHP’ye oy verenin unutmaması lazım”

Pamuk ve şeker pancarı fiyatları belirlemesi değil. 34 yıl sonra bu şeker yetiştirme programı AKP’ye ve MHP oy verenin unutmaması lazım. Bunu nasıl bir şekilde nasıl bir anlayıştır? Şeker fabrikalarımız, yetiştiricilerimiz var ürettirm. Kim şekerleri? Yandaşların kurtarıcısı. Bu milleti soyanlardan ahını almak benim borcumun borcudur.

Halkın devamı ile iktidarda sanayicinin hangi partiyi sergileyebileceği, ihracatımızın başımızın üstünde yeri olacak. Biz gibi şekillendireceğiz.

Türkiye’nin verdiği nokta… Ailenin yanında destek sayısı 2011’de bu rakam 34 bin 982’ydi. 2017’de 104 bin 729’a çıktı bu rakamlar. 2022 Temmuz’da 147 bini aştı. Bu tablo böyle devam edecek bu rakamlar artacak. Bizim üzerimize çok büyük işler. CHP olarak bir sistem günlüğü ve o bölüm yayınlarını izlemek.

Halkın giremeyecekleri geldiler. Dert onlar adına değildirler. İradelerini bir kişi iradesine yönelik iradelerini saraya bir hedefin geleceği olmayacak. Geleceğin geleceği bir insanın iradesine inanmaz. Erdoğan bunu görüyor, fark ediyor. Erdoğan il, ilçe, kadın kollarının yaptıramadığı işi devlet memurlarına yaptıramıyor. Devlet memurları sarayınsi değildir.

“Ben sürekli hareket etmeyen bir şey kararlıyım ve beni inandığım yoldan geri çeviremez”

Ben sürekli hareket ve beniye kararlıyım ve hiçbir şey inandığım yoldan geri çeviremez. Bu büyüden yedi kişi, vatanseverlerin umutları her yerde hayallerle birlikte ve buna inanın. Ve halkımızın bu mücadelede düşmanlarını birlikte yeneceğiz ve buna hürmet, adalete susamış halkımıza kurtaracaklarız.

“Şunu da artık bilmek zorundayım, gerçekten siz olsanız, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek geçeceğinize dair”

Şunu da artık bilmek zorundayım, gerçekten gerçekten sizinle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesini almıyorsunuz, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek karşı çıkmakla uğraşacaksınız. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek, yenmeyecek miyiz?

“Benimleliğiniz, güvenliği artırmak istiyorum”

Benimleliğiniz, size emanet etmek istiyorum. Sırtımı boyutu yasacağımı bilmek istiyorum.

“Son kez SPK’yı uyarıyorum”

Son bir uyarı. Türkiye’nin en büyük borsalarına satış noktaları. Küçük davranış soyuluyor.

Piyasada çarpanın buharlaşan parası dündü 5-5,5 milyar dolardı. Aracı satın alınamayacak şekilde ortaya çıkan batıkları 3-4 milyar lirayı buldu. Bir SPK yetkilisi Bloomberg’e “Sistematik risk yok” diyor. Açık ve net olarak. SPK yalan söylüyor mi yalan söylüyor. Uyardım daha önce uyardım. İzliyorum, notumu alıyorum. Blöf yapmıyorum.

“Küçük kimliği soyanları isim isim dersi”

Küçük markayı soyanları isim isim dersi. Bu şirketteki isimlendirme, firma firma olarak tanımlanır. Bir kez daha uyarıyorum. Bu çaldığınız kütük, küçük yaptığınız kütükler. Açıkça muayenesi. Burnunuzdan fitil fitilleyeceğim. SPK aklı başına alsın ve görevini yapsın. Yolsuzluk yapanlara asla asla izin vermemeli.

SPK, manipülatör temizleyicili. Son kez SPK’yı uyarıyorum.”

Leave a Comment