Son dakika… Bakan Akar duyurdu: Pençe-Kılıç Harekatı’nda 254 terörist etkisiz hale getirildi

class=”medyanet-inline-adv”>

Milli Savunma Bakanı Akar, Milli Savunma Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesinin, TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’ndaki tablonun tamamlanmasının ardından hemen Meclis’ten Kara Kuvvetler Komutanlığı Harekat Merkezi’ne geçti.

Beraberlik Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattındaki birliklerin komutanları ile video konferans toplantısında gerçekleştiren Akar, sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatları verdi.

Son dakika... Bakan Akar duyurdu: Pençe-Kılıç Harekatında 254 terörist etkisiz hale getirildi

”471 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI, 254 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Son dönem en büyük, kapsamlı ve etkili hava harekatı ile başlayan Pençe Kılıç Harekatı’nın başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Akar, “Harekat, hava ve kara ateş destek araçlarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 TERÖRİST etkisiz hale getirildi” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonlarının ardından teröristlerin iyice köşeye sıkıştığına dikkati çeken Akar, “Teröristler alçakça sivil işgallere saldırdılar. Bunları bir önce susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis’te, Hatay’da, Reyhanlı’da yaşadık. Ne zaman hudutların ötesini temizledik bu konuda bir inişe geçmek” kullandı.

”TSK’NIN TEK HEDEFİ TERÖRİSTLER VE TERÖRİSTLERE AİT YAPILARDIR”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadeledeki her başarılı operasyonun ardından olduğu gibi yine terör örgütü ile onun yurt içi ve çevresindeki destekçilerinin, fitne-fesat odaklarının dezenformasyon yapmaya çalıştığına dikkati çeken Akar, şunları kaydetti:

Son dakika... Bakan Akar duyurdu: Pençe-Kılıç Harekatında 254 terörist etkisiz hale getirildi

“İftirayla fitneyle fesatla Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadeledeki başarısını gölgelemeye çalışıyorlar. Tekrar ifade ediyorum ki TSK’nın tek hedef teröristler ve teröristlere ait yapılarıdır. Bizim herhangi bir etnik, dinsel, mezhepsel grupla, Kürt, Arap kardeşlerimizle herhangi bir sorunumuz yok. Bizim tek gideceğimiz var o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ kim varsa o. Teröristler için hesap zamanı. Türk Silahlı Kuvvetleri ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatlarını kaybedenlerin, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız.”

class=”medyanet-inline-adv”>

KARA HAREKATI OLACAK MI?

Terör bölgelerinine sınırlarının ötesinde kara harekatı verebileceğini söyleyen Bakan Akar, “Bizim tek hedefe teröristler onlar neredeyse bizim gideceğimiz orası.” kullanım kullandı.

Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan başka bakımlarının olmadığını da kaydetti.

.

Leave a Comment