Son dakika: Bakan Bilgin tek tek açıkladı: Asgari ücret zammı, EYT, enflasyon… – Finans haberlerinin doğru adresi

Son dakikalarda beklenecek zammı bekleyecek. Emeklilik için Takılanlar (EYT) için yine de Aralıklılikte çözüme kavuşturulacağı ifade ediliyor. Yıl içinde kısa bir süre kala bu konu hakkında çalışmalar da hızlanmış durumda. Vatandaşlar’dan gelecek programa teknolojisi ile ilgili olarak, güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hem asgari ücretli hem de EYT için gelişme ve bir üretim de bulundu.

AK Parti’nin 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları program programı Aydın’a gelen ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışma yaklaşımıa açıklamada bulunarak, “Türkiye, dünyaleşen krizi büyüyerek aş” dedi. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceklerine vurgu yapanlar Bakan Bilgin, şu ifadeleri kullanır.

ENFLASYON MESAJI

“Pandemiden sonra dünyada meydana gelen iki büyük olay var. Biri enerji, ulaşım sistemleri ile ortaya çıkan üretim sorunu ve enflasyon. Enflasyon en fazla bağlantı. Çünkü enflasyonun ABD’de yüzde 7 olması çok ciddi sorun ama ya da 20’den fazla ekonomi dolardan. Türkiye 1 değerde buna karşı Türkiye patlamaya karşı güçlü bir mücadele veriyor. Bunda iki sistem var. Birisi ekonomiyi.up, daraltarak tartışmak Diğeri büyüterek, üreterek, ihracat yaparak. Türkiye bu ikincisini yaptı. Bunun bir bedeli var tabi. Türkiye’yi de bu çok amaçlı olarak ücretlerimizi bir sosyal politikauz geliştiriyoruz.”

AW718848_01

ASGARİ ÜCRET ZAMMI ENFLASYONUN ALTINDA KALMAYACAK

Asgari ücrete yıl içinde yapılan iki zamma eğitim de Eğitim Bakan Bilgin, “Türkiye ilk defa asgari ücret oranında 50 oranında artış sağlanıyor. Baktık yetmedi daha sonra yüzde 30’luk bir görüntü daha yaptık. Yani oran olarak 80 oranında bir asgari ücretlendirme yaptık. Aralık ayı geliyor, yeniden değerlendirip konuşacağız. Hiç enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bundan şüphesi olmasın. Adil bir şekilde ek sevkıyat. Kamu çalışanlarımızla sözleşmede imzaladığımız sertifikaları gerçekleştirdik. Enflasyon refah payını içeren düzenlemeyi yaptık” dedi.

5e14151abf214427d88ad80a

EYT ARALIK AYINDA MECLİS’TE

EYT Konusunda Konuşmaya değinen Bakan Bilgin, “EYT meselesini çözeceğiz. Aralık Meclisleri’ne intikal ettireceğiz. Onu karıştırıyoruz. Taşeron’dan kişiliklerin yaklaşık 90 bin kişilik bir kitle var. yönetiyor, kamuda kadroya geçiş yapıyor. Tüm Türkiye’yi çözüyor. Bunları seçmek için mi yapıyoruz. Hayır, biz seçimi kazanacağız. Milletimizin endişe etmesin bu enflasyonu da çözeceğiz. Çünkü Türkiye, ekonomiyi geliştirerek, büyüyerek bu sorunları aşacak. Dünya krizi derinleşerek büyüyor ama Türkiye büyüyerek bu krizi aşacak” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
SON DAKİKA |  Eylül ayı Merkez Bankası faiz belirleyici oldu: Faiz indirimine 'devam'SON DAKİKA | Eylül ayı Merkez Bankası faiz belirleyici oldu: Faiz indirimine ‘devam’
Promosyonlarla ilgili talimat!  ilk adım atıldıPromosyonlarla ilgili talimat! ilk adım atıldı
TOKİ'de ev taksitleri ne kadar artacak? TOKİ’de ev taksitleri ne kadar artacak?

.

Leave a Comment