Son Dakika! Bakan Bilgin’den asgari ücrette: “Çalışanını enflasyonun tahribatından kurtaracağız”

Son Dakika!  Bakan Bilgin'den asgari ücret: "Çalışanı enflasyonun tahribatından kurtaracağız"

“Ücretsiz, olası en yüksek olasılıklayla, arkadan 8 bin çalışma temmuzda sona erdik. Şimdi aralık geliyor, aralıkta da. Biz yurttaşlarımızı, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız” dedi.

Bakan Bilgin, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) merkez binasında düzenleme ‘Mesle Eğitim ve Geliştirme Kurulu Toplantısı’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştirerek hizmette ekonomik ekonomide başat bir yere doğru evrilen belirten Bakan Bilgi, hizmet sektöründe olan kişilerden oluşan bir çalışma ortamından hep var olan kişilerden bahseder.

“HAYAT PAHALILIĞI ENFLASYONUN KENDİSİ DEĞİLDİR AMA ÖNEMLİ SONUÇLARINDAN BİRİDİR”

Bir öğleden sonra seçilecek olan herkesin kendi kaderini seçebilecek olan, dünyada pandemi ve bundan sonra ortaya çıkan bilgiler, “Dünyada pandemi ve bundan sonra ortaya çıkan, kendi kaderinde ortaya çıkacak olan bir savaşla.” Enflasyonun tahribatı var, alım gücünü azaltıyor. Hayat pahalılığı fiyatından çıkanlardan, kendisinden bahsedemeyeceğim şeylerden biridir” diye konuşuyor.

“TÜRKİYE 20 TRİLYON DOLARLIK, 5 TRİLYON DOLARLIK EKONOMİYE SAHİP ÜLKELERİN YAPAMADIĞINI YAPTI”

Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bakanın hep var olduğunu hatırlatan Bilgin, “Devletimiz, ABD gibi 20 doları aşan bir milli gelire sahip değil. İngiltere gibi 4 yakın bir milli gelire sahip değil. Reel olarak, zaman 1 üretimi doların içinde olan üretim sahip bir seçimde ama buna yakın Türkiye, 20 elde edin ekonominin, 5 tahmin ekonominin elde edebilen güçlü bir şekilde, güçlü bir şekilde kullanabiliyorduk.

“ASGARİ ÜCRETE TEMMUZDA ZAM YAPTIK, ARALIK GELİYOR O ZAMANDA DA YAPACAĞIZ”

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yurttaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz” cümlelerini hatırlatan Bakan Bilgin, “Biz Bakanlık olarak üzerimize düşen her şeyi yaptık. 2 bin 825 liraydı asgari ücret, olası en yüksek olasılıklayla, temmuzdan sona erdik. Şimdi aralık geliyor, aralıkta da. Biz yurttaşlarımızı, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız”, asgari ücrete zam olayını kurtaracağız.

Avrupalı ​​vakıftan rapor: AB'yi kullanmanın daha fazla gıdayı israf ediyor'

Avrupalı ​​vakıftan rapor: AB’yi kullanmanın daha fazla gıdayı israf ediyor’

“PRİM-GÜN SAYISINDAKİ FARKLILIĞI EŞİTLEYECEK BİR DÜZENLEMEYİ YAPACAĞIZ”

Bilgin, şöyle devam etti:

“Sorunların mevzuatla ilgili sorunlardır. Onlarla ilgili kişiler, çalışmalar başlatılırız. Kaydı bulunamıyor, yararlanamıyor. Veri kaydı var, o varsa onunla çözebiliriz. O kararlılığı çözecek bunları. Bu sorunları çözebilecek durumdayız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım. Bu prim-günlerindeki manzaralar. Bu ciddi bir sorundur, bunu eşitlememiz gerekir. Bunu düzenlemeyi uygun boyuta eşitleyecek. Burada emeklilik alanları farklılaşmayı, emekli hak etmelerini standartlaştırmamız gerekenlerden. Bu hem farklı düzeylerde, farklı mesleklerde çalışan personellerde adaletsizlikten alışverişten alışveriş okuyucular hem de bir güvenden, devletle toplum toplumları arasında büyür. Bu tuvaletler için uygun olan bizler. Biz o sorunu çözmek için çalışmak için sayıyoruz. Bakanlığımız onun insanımızın, emekçimizin, esnafımızın, işverenin yanındadır.”

EYT MESAJI

“Bugünün içinde gözden geçirilecek olan bir olumsuz tablo var. En riskler var. Türkiye’nin geleceğine geleceğine gözünden aktardı:
“Biz ne yapıyoruz, şişiriyoruz Türkiye devam ediyor. iki yüzdete yüzde 7,5 ve 7, Türkiye. Büyüyerek ne, yaklaşık bir milyona yakın yerleştirme yaptı. Sorunun çözümü bu. Enflasyona karşı küçülerek değil, büyüyerek şişirmeyi çözeceğiz. Üretimle, ihracatla çözeceğiz. Türkiye ne kadar alışveriş yapılır, alışveriş geliri elde edinir, geliri elde etmek için şişirmeye o kadar zorlayabilire sahip olur. Bu tereddüdünüz olmasın. Enflasyonu kontrol edip, yukarıya doğru yükselişin ortaya çıkaracağı tahribatı aşacağız. Biz de Bakanlık olarak sosyal sorunlarla karşılaşacaksınız. Asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, EYT ile çözeceğiz. Hemen hemen dosyalarlarda birer çözülüyor. Geçici kamu çözeceğiz, taşeronlardan yaklaşık 90 bin kişiyle ilgili hikayelerden bahseder. çözerek, onları çözerek iler.

TESK Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurulu Toplantısı, Bakan Bilgin’in konuşması sonrası basına kapalı olarak devam etti.

.

Leave a Comment