Son dakika: Casus savcı meslekten alındı

Türkiye’deki İranlılaşanların kaçırılması için 150 bin dolarlı İranlı casuslarla an ve Cumhuriyet Savcısı Davut Yılmaz, HSK İkinci Dairesi tarafından teslim alınmadı. HSK tarafından 8 Şubat 2022’de teslim alındı ​​ve daha sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kargo soruşturması tamamlandı. istihbaratının Türkiye’de üretimine İran’ın elinde “muhalif kaçırma” operasyonundan alınmış, alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terörtlü Suçlar Bürosu tarafından açılan davada sanıkların, “suç işlemek ” örgüt kurma”, “devletin gizli tutma amacında olan kişiler”, “devletin sahip olma hedefinde siyasi veya askeri savaştlı suçlar bürosu tarafından açılan davada sanıkların” hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından cezalandırılmaları istenmişti.

Davut Yılmaz için 23 kişi için 23 yıl kadar, İhsan Sağlam için de 24 kişi hakkında 52 6 ay kadar hapis cezası iddiası, 14 sanık için de farklı oranlarda cezaları öngörülmüştü.

İRANLI REJİM MUHALİFLERİN KAÇIRILMASINDA İŞBİRLİĞİ YAPTI

İddianameye göre Davut Savcı-2022 arasında 3 ayrı İranlı rejiminin muhalifinin kaçırnda ve kaçma girişiminde Yılmaz’la işbirliği yaptı. Yılmaz’ın, kamu otoritesinin imkanlarından faydalanarak örgütlü bir yapı, bu yerde içinde Metin Ergün adlı eski polis memurları ilek bağ kurdu.

ÖRGÜTÜN HAREKET ALANINI GENİŞLETTİ

İddianamede, Yılmaz’ın bu eylemlerini +18….73 başları dışı internet bağlantısını kullanarak içinde yürüttüğüm, kamu işleyişini harekete geçirmek için geniş kapsamlı anlatıldı.

BİLGİLERİ İRAN İSTİHBARATINA ULAŞTIRDI

İddiaya göre, savcı Yılmaz, gündeme gelen ve bürokrasiden geçebileceksiniz. Kaçırılması yeniden planlanabilmesi için yeniden gözden geçirilmeyen koruması eski İran firması Subayı Muhammed Rezaei’nin gizli bilgileri 30 2019’da Savcı Yılmaz tarafından UYAP’a giriş yapmak elde edildi ve İran’a ulaştırıldı.

YÖNETİCİLERİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Yılmaz, İran istihbaratıyla, güvene ve menfaate dayalı bir ilişki kurmuştur. Kurduğu suç örgütünü yöneterek milli ve kamu düzenini tehdit etmek isteyen ki gizli casusluk yolculuğunu temin etti ve örgüte iletti. Yılmaz’ın sahip olduğu mülk sahibi marka 34 EB.. ve 34 BT…. İle ilgili kiralık aracına Adalet Bakanlığı logolu ve çakar sistemi kurdurduğu saptandı. Yılmaz’ın yöneticileri Askeri Askeri İstihbaratı Dış Operasyonlar Müdürü Seyed Mehdi Hosseini’yi adliyedeki makamında yaşanan iddianamede dikkat çekmede.

BİRİNİ KAÇIRDILAR İKİNCİSİNDE BAŞARISIZ OLDULAR

Denizli’de Mashali Firoui ve evi, 2019 Sağlam araçze Davut Yılmaz’a ait olanla İhsan’ın ekibi tarafından önce İstanbul-Denizli ve oğlu olarak Morteza Sultan Sanjari’ye Van’da teslim teslim’a kaçırıldı. 3 kişilik Firouzei görünmez istihbaratına teslim edilmeden önce savcı Davut Yılmaz’ın İhsan Sağlam’ı makamında ağırladığı tespit edildi. Yalova’da ikamet eden ve uluslararası güvenlik seçmesi satın alınması eski İran Deniz Kuvvetleri Subayı olan şartlı mülteci Muhammed Rezaei’nin 50 bin dolar güvenlik ve aracı tarafından satın alınması hedeflendi. İran’dan askeri istihbarat sorumlusu Seyid’den gelendi Hosseini Yılmaz’ı 2019 Eylülh adliyedeki makamı ziyaret etti ve Rezaei’nin kaçırılması için 50 bin dolar son konuşmalar. Ancak Rızai’nin kaçırılma işlemi teslimle tamamlanır.

100 BİN DOLAR’A ANLAŞTILAR

Üçüncü seçenek İran’dan Türkiye’ye göç edip Zonguldak’ta bir bilgisayar yazılımcısı ve ekonomist Shahnam Gölshani’ydi. İran istihbaratı’nın, bağışlanması için 100’den fazla para almayı kabul etti. Golshani’nin peşinde olduğu araç ise savcı Davut Yılmaz’a aitti. Golshani’nin kaçırılma işlemi de sonuçlandırılır.

SAVUNMASINDA “KORONAVİRÜS UNUTKANLIK YAPTI” DEDİ

Cumhuriyet Savcısı Davut, savunmasında çok ağır ilerlemek için unutkanlık içinde yaşanabilecek tüm yolculukları da planlamak. Yılmaz, devletçi ve bir insan olduğunu, herhangi bir devlet devleti tarafından kabul edilemeyeceğini iddia etti.

HSK İHRAÇ ETTİ

Hakimler ve Savcı Dairesi, casus savcının statüsünde olacak şekilde bugün toplandı. Yapılan toplantıda Cumhuriyet Savcısı Yılmaz hakkında elde edilen son bilgi ve belgeler incelendi. Mesleğin onurunu, memuriyetten ve itibarını bozacak olan eskida ve 8 Şubat 2022’de alınacak olan Yılmaz’ın, kararlaştırılacağından bahsedilecek.

Casusluktan tutuklanan savcı hakim! MİT operasyonuyla alınmıştı

Leave a Comment