Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandil’de dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 11:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Parlamentoya öyle veya böyle tırmanmaktan sonra teröristlerle kolkola Kandil’de dağlarda dolaşanlar, bu milletin oylarının temsilcisi olamaz” dedi. “Ülkemizde misafir ettiğimiz kurbanları devam ettirme” diyen Erdoğan, “Particiklerden biri Karkamış’a geçmiş. Oradaki mültecilerle ilgili laf etmeye kalkınca ‘Bugün bunun yeri değil. Burada siyaset yapman’ deyip kovdular, o da bir dükkânına sığındı. günlerinizi” kullandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli satırbaşları:

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ KONUSUNDA EPEYCE BİR MESAFE KAYDETTİĞİMİZ GERÇEKTİR

seanslar uzunca bir süre kanayan yaramız olan kadına yönelik olarak önüne geçilmesi konusunda uzunca bir mesafe kaydettiğimiz gerçektir. Bir kadının bile şiddete uğramasına, hele hele cinayete kurban gitmesine asla rıza gösteremeyeceğimiz için mücadelenin çıtasını yetiştirmek mecburiyetindeyiz.

Hiçbir hak ve sorumluluk, sadece örnekleme veya sadece kadının mahsus kılınmamıştır. Toplumsal hayatın temel direği de kadındır.Kadınlarımızı insan onuruna uygun bir hayat sürebilmeleri temini ötesine hak, fırsat adaleti esasına dayalı olarak hayatın her alanında kendilerine ve ülkelerine katkı sağlayan insanlara haline getirmek istiyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandilde dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz

ÜLKEMİZİ, DÜNYADA ÖRNEK GÖSTERİLEN BİR SEVİYEYE GETİRDİK

Sahnei, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri ile kadın konukevlerimizle, eğitim bakışlarıyla dünyada örneğini bir seviyeye getirdik. Emniyetimizi, sağlık çalışanlarımızı, yargı mensuplarımızı, öğretmenlerimizi, din görevlilerimizi içeriden katlıyoruz. Bu birimleri de aile kurumunu kullanma anlayışıyla yürüttüğümüzün gökyüzünü tekrar çizmek istiyorum.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandilde dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz

CİNSEL ŞİDDET GİBİ ALANLARDAKİ MÜCADELENİN TEKNİK ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYORUZ

Cinsel şiddet ve korsanlık gibi bu alanlardaki mücadelenin teknik altyapısını güçlendiriyoruz. Bundan sonra da Cumhurbaşkanı olarak şahsi, Cumhurbaşkanlığı olarak kurumsal himayemiz altında milletimizi kuşatan seferberlik ruhuyla vücutlarının devamı. Kadın, iyi bir öğretmendir. Öğretmenlerin yüzde 60’ının, öğrencilerin yarıya yakınlarının kadınlarından genel olarak bu hakikatin bir ifadesidir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandilde dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz

DÜNYANIN BAŞKA YERİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ KADIN VE ÇOCUKLARI BÖYLE ALÇAKÇA KATLETMİŞ OLSA AYLARCA GÜNDEM ÖLÜR

Terör birimlerinin oğlu dönemde yaptığı saldırılarda can kaybedenlerden ikisi kadın öğretmenlerimizdir. Dünyanın başka bir yerinde terör örgütü öğretmenleri ve çocukları böylesine alçakça katletmiş olsa günlerce, haftalarca, aylarca gündem olur tepkilerin ardı ardına kesilmezdi. Söz konusu Türkiye geldiğinde ağlamaların gözyaşları kabilindeki kınama mesajı dışında ne siyasetçilerden, ne STK’lardan, ne medyadan kayda değer bir ses çıkmıyor. Gövde insan hakları organları nerede? Diyarbakır Anneleri’nin yazdıklarını yanında gördünüz mü? Terör örgütleri olduğu zaman Kandil’e kadar çıkan bu batının STK’ları maalesef Türkiye’de Diyarbakır annelerini ziyaret etme özelliğini göstermemiştir. Dost ve kardeşlerimizin samimi üzüntülerini hariç tutuyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristlerle kol kola Kandilde dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz

TERÖRİSTLERLE KOL KOLA KANDİL’DE DOLAŞANLAR BU MİLLETİN OYLARININ TEMSİLCİSİ OLAMAZ

Kadının canına kast eden, genç kızlarımızı kandırıp dağlarda ölüme sürükleyen infaza her türlü insan hakkının kontrolünde bulunan terör düşmanlarını görmezden gelemeyeceğiz. Bu yorumu Parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasisi adına korumaları hiçbir söz kalmamıştır. Söyleyecekleri hiçbir cümle yoktur.Biz kimin kim olduğunu gayet iyi bekliyoruz. Bekleyenlerin peşinde olduklarını çok iyi umuyorlar. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak, bırakınız ülkeyi yönetme korumamızı, en temel insani görevini yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya böyle veya böyle toplanma ondan sonra teröristlerle kolkola Kandil’de dağlarda dolaşanlar, bu milletin oylarının temsilcisi olamaz. 2023 seçimlerini bu günlerde çok çok önemli buluyorum. 2023 seçimlerinde benim milletim sandıklarında bunlara en güzel demokratik cevap verecek.

class=”medyanet-inline-adv”>

2023 BUNLAR İÇİN BİR SON OLACAK

Anayasada, yasada yaptığımız değişikliklerle kadına şiddete sıfır hoşgörüyle yaklaşıyoruz. Kadın ve çocuk katili terör tehdidinin arkasında duranlar dökülen kana ortaktır. İşte daha yeni, İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemini bu terör örgütleri neyle açıklayacaklar? Ne ana muhalefet ne de yavrusu konuştu mu? Konuşmadı. Konuşacak sözler yok da onun için. Şehit olunan yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım. İnşallah 2023 bunlar için bir oğul olacak. Benim buna inancım var.

DAHA BU İYİ GÜNLERİNİZ

Biz terör örgütü kullanan diye kötü manzaralara bakan insani ve vicdani görevlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Kurbanlarımız misafirimiz mağdurları devamı. Particiklerden biri Karkamış’a geçmiş. Oradaki mültecilerle ilgili laf etmeye kalkınca ‘Bugün bunun yeri değil. Burada siyaset yapmayın’ deyip kovdular, o da bir dükkâna sığındı. Daha dur, bunlar iyi günleriniz.

class=”medyanet-inline-adv”>

BU KUŞAĞI BATIDAN DOĞUYA TÜM SINIRLARIMIZI BOYUNCA TAMAMLAYACAĞIZ

Sınırlarımızın sonunu oluşturmakta olduğumuz güvenlik kuşağıyla aynı zamanda kadın ve oyunlardan yararlanmayı müdafaa ediyoruz. İnşallah bu kuşağı batıdan doğuya tüm sınırlarımızı boyunca tamamlayarak hem kendi vatandaşlarımızın, hem orada yaşayanların geleceğine bakacağına bakacağımıza hiç endişeniz olmasın.

.

Leave a Comment