Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman ve Başöğretmen şampiyonluğunu kazanan öğretmenin cezasını açıkladı

class=”medyanet-inline-adv”>

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Arzu Özsoy ile Ayşenur Alkan başta olmak üzere teröre kurban gitmek üzere tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bizim varlık oluşumumuz öğretmenlerimizdir. Eğer Cumhurbaşkanı olduysak bunun tohumlamasını yapan öğretmenlerimizdir. Biz hayattan buraya tırmandık, durup dururken olmadı.

DÖKTÜKLERİ HER KANIN HESABINI MİSLİYLE SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ

192 kahramanın hiçbirinin unutulmasına izin vermeyeceğiz. Öğretmenlerimizin canlarını kasteden alçaklara döktükleri her kanın hesabını misliyle sormaya devam sloganı. Silahlı Kuvvetler, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyine düzenledikleri hava harekatları saldırıların planlandığı ve gerçekleştirildiği terör yuvalarını darmadağın ediyorlar. Şu anda Parlamentomuzda bundan rahatsız olan ne idüğü belirsiz birileri var. Bundan rahatsızlar. Neden rahatsızlar? Milli İstihbarat, Silahlı Kuvvetler, polis teşkilatını neden bırakmak da bu insanlarla uğraşıyorlarmış.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman ve Başöğretmen şampiyonluğunu kazanan öğretmenin cezasını açıkladı

ÖĞRETMENİMİZE ELİ KALKANI DARMADAĞIN EDERİZ

Nerede bir terörist varsa bu milletin güvenlik teşkilatı orada olacak. Bunu bugün söylemiyoruz, Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te de geleceğiz, velhasıl nerede varsa orada olacağız. Bizim öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz. Bu, bundan sonra da böyle gidecek. sınırlamalara yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi sürdüreceğiz.

TÜRKİYE BÜYÜDÜKÇE BUNU HER ŞEYDEN ÖNCE ÖĞRETMENLERİMİZE YANSITMAYI GÖREV BİLDİK

Kültürümüzde öğretmen, bir kuyumcu titizliğinde yemeklerin içinde o cevheri görmek bir gönül işçisidir. Öğretmenlerimiz, karakterimizin de mimarlarıdır. Türkiye büyüdükçe bunu her şeyden önce öğretmenlerimizi yansıtmayı görev bildik. 120 kişilik sınıfların olduğu okullarımız vardı şimdi sayı 20’lere indi. Okullarımızın bakımsızlıktan kurtararak her alanda en modern imkanlarla donattık. Öğretmenlerimizi de ihmal etmedik. Toplam 750 bin yeni öğretmen ataması yaparak eğitim ordumuzu güçlendirdik. Halen görev başındaki 100 öğretmenden 75’inin atamasını biz yaptık.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman ve Başöğretmen şampiyonluğunu kazanan öğretmenin cezasını açıkladı

BÜTÇEDE ASLAN PAYI EĞİTİME

Bu yıl da bütçede aslan payını eğitime ayırdık. 20 yıl önce eğitim harcaması bütçesi 7,5 milyar liraydı.Önümüzdeki yıl için eğitim bütçemizi 651 milyar lira olarak alacakk. Eğitim – öğretim, böyle gelmiş böyle gider anlayışı ile yürütülebilecek bir amaç değil. Eğitime ilişkin her reformu, her kararı uzun istişareler elde etme artısını eksisini iyi hesaplayarak tasarladık. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu da bu yaklaşımın bir hasılası olarak ortaya çıkardık. Kanuna girmeye girmez önüne bakmadan birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Tamamı yalan bilgilerle devletimiz ile öğretmenlerimiz aracılığıyla fitne sokmaya çalıştılar. Ama öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi. Şartları taşıyan öğretmenlerimizi yüzde 95’i kariyere başvurmuştur. Başvuranların yüzde 99’u sınava giriyor. Kariyerlerine ve geleceklerine sahip çıkan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

66 BİN 679 ÖĞRETMENİMİZ BAŞÖĞRETMEN OLMA HAKKINI KAZANDI

Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf kalıplarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktorayı tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Muaf makamlarıyla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı. Gelecek Dönem Türkiye Yüzyılı yaparak evlatlarımıza daha müreffeh bir ülke bırakacağız.

.

Leave a Comment