Son Dakika! Denizli’de çok sayıda ölü ve biyolojik kazası

Muğla’nın Marmaris ilçe merkezindeki ormanlık alanında çıkan yangına havadan ve karadan müdahaleye başladığında kahreden bir haber geldi.

Rüzgârın da baş döndürücü tarzındaki raflarında Kastamonu’dan yola çıkan ateş kedisi Denizli’nin Çardak ilçesi düştü. Kazada ilk belirlemelere göre 2 ağır can kaybı, 1’ii kişi yaralandı.

DENİZLİ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Denizli Valiliği’nden kazaya yönelik düzenleme yapılması, “Muğla İli Marmaris İlçesi’nde bulunan orman yangınına müdahale etmek üzere görevlendirilen yangında yangına müdahale etmek üzere görevlendirilen tarihimizde fabrikada ilimizde saat 16.10 sıralarında bilgileri alınmış. Arama kurtarma tasarımı yerine sevk edildi. İlk tespitlere göre 1 kişi yaşanmış anlaşılmıştır. Diğer kalıcılara müdahale ediyor. Konu ile ilgili başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Kazada’nın yaratıcılarının Rus uyr mühendisuklu olduğu tespit edildi.Kazadan olarak kurtulan Rusya vatandaşı pilot İlya Ivesenkhıo, 2’inci pilot Egor Turkov ve Georgii Onuchin ile Türk vatandaşı pilot Ömer Kaan Çakır ve Orman Genel Müdürlüğü Kenan Erdem ise ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Olayın İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan düzenleme, “Denizli bir helikopter kazası kırıma olmuş. 2 Rus, 5 Türk, toplam 7 mürettebatı olan helikopterde 2 kişiyi kaybetti, 5 kişi yaralandı. Başımız sağ olsun” ifadeleri.

https://twitter.com/TC_icisleri/status/1572588259016060928

ÇOK SAYIDA EKİP MÜDAHALE EDİYOR

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan değişikliklere 14 uçak, 35 helikopter, 82 arazöz, 5 dozer ve 472 personel ile havadan ve karadan cansiparane müdahalenin devam edeceği kaydedildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Çardak’tan meydana gelen kazasıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan üzerine yazılmış olan; “20 Eylül 22 günü, saat:00:00 bir helikopterindaklarında Hava Limanı 16 yetiştirme kursu yetiştirmek gelen kaza ile ilgili Başsavcılık sürecimiz tarafından başlatılır. Kaza vergisi 2 Rus tarafından satın alınmış; 2’si Türk, 3’ü Rus vatandaşı olmak 5 kişidir. Söz konusu helikopter kazası ile ilgili soruşturma titiz bir şekilde yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Leave a Comment