Son dakika Galatasaray haberi! Mertens’ten Okan Buruk’a büyük övgü!

Napoli’den sezon başında Galatasaray ‘a transfer olan Belçikalı yıldız futbolcu Dries Mertens, eşi Katrin Kerkhofs ile birlikte Galatasaray Dergisi’ne samimi açıklamalarda bulundu. Dries Mertens, Galatasaray’ın şampiyonluk yarışıyla ilişkisini açıklarken, Teknik Direktör Okan Buruk için övgü dolu sözler sarf etti.

MERTENS VE EŞİ KATRİN KERKHOFS’IN AÇIKLAMALARININ TAMAMİ

“G.SARAY’I, TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUZ”

Evlerimizi misafir ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. İstanbul’a ilk geldiğiniz zaman oldukça sıcak ve samimi bir karşılama olmuştu. Siz de aynı enerjiyi bedeninizde hissettirmiştiniz. İlk görüşmeye başlarsanız. O günei verirse, o anki hislerinizi anlatyor musunuz?

Dries Mertens: İlk geldiğimiz zaman muhteşem bir atmosferde karşılandık. Türkiye’yi ve İstanbul’u çok sevdik. Gelir gelmez hemen eve gitmeye başladık. Önce semti bulduktan sonra da muhteşem bir alanda yaşamaya başladık. Burada çok mutluyuz. Bizim için güzel bir başlangıç ​​oldu. Galatasaray’ı, İstanbul’u ve Türk insanının taşıdığı çok göçmen. Geldiğimiz daha ilk gün ne kadar doğru bir tercih tanımını anladık.

“BELKİ ADINI MEHMET KOYARIZ”

Bebeğiniz Ciro hayahınıza girdikten sonra Mertens ailesinde neler değişti? Tahminen Ciro ismi Napoli’deki lakabınızdan mı geliyor? Hem bu lakabınızın hem de bebeğinizin adı koyuş hikayenizi dinleyebilir misiniz?

Dries Mertens: Çocuğumuzun hayatına girdiği için çok sahipsiz. Daha önce eve geldiğim zaman sadecezim vardı, tabii kişimi görmekten dolayı çok mutluluk yollarla ama artık bebeğimiz de var. Bu beni insan olarak çok fazla misafirim. Ciro, Napoli’de aslında Napolilere verilen bir lakapmış, benim de lakabım Ciro’ydu. Orada 9 sene yaşadıktan sonra Orda bir hatıra olsun istedik ve bunun için de oğlumuzun ismi Ciro koyduk.

Katrin Kerkhofs: Belki 2 yıl burada yaşadıktan sonra da Mehmet adını verebiliriz.

“DRIES BAŞARILI BİR BABA”

Eşiniz Katrin Kerkhofs’a sormak istiyorum. Dries Mertens nasıl bir eş ve nasıl bir baba?

Katrin Kerkhofs: Dries mükemmel bir baba, geldiğinizde de gördüğünüz gibi oğluyla çok ilgili, biberon dahi veriyor. Onun dışında sürekli onunla zaman geçirmeye çalışıyor, ona bakıyor. Belki baba olarak eş olmaktan çok daha iyi (şaka yapıyor, gülüyor). Dries onu değerlendiren çok başarılı bir kişi.

“MENEMEN, TAVUK, KEBAP, NİŞANTAŞI”

Türkiye’ye alışmışa görünüyorsunuz. İstanbul’da günleriniz nasıl geçiyor?

Dries Mertens: Daha önce de çevrem gibi öncelikle Türkiye’de olmaktan dolayı çok mutluyuz. Buraya gelme sürecimiz, yerleşme ve takıma alışma sürecimiz çok güzel gelişti.

Katrin Kerkhofs: Gündelik hayatta kalma dışan çıkmak ve yeni kolonileri keşfetmek, ancak daha küçük yerler, örneğin menemen, tavuk, yumurta ve kebap yenilen listelerini ortaya koyuyor. Ayrıca Nişantaşı’nda oturduğumuz için buradaki kafe oturmalardayı çok misafir ediyoruz.

“TÜRKLER ÜLKESİYLE GURUR DUYUYOR”

Takım arkadaşlarından tavsiyeler geliyor mu İstanbul’a dair?

Dries Mertens: Bu araştırmaları daha çokşim yapıyor ve tavsiyelerişimden alıyorum.

Katrin Kerkhofs: Türkler her zaman ülkesiyle gurur gördükleri için güzel olan bir yer varsa orayı hemen bana tavsiye ediyorlar. Onun harici internetten de çok fazla araştırma yapıyorum. buralarda bir dünya şehri ve girişlerde de çok fazla tavsiye bulunuyor.

“DOLMABAHÇE, SULTANAHMET VE KARAKÖY”

Bugüne kadar en beğendiğiniz yerler nereler oldu?

Kuru Mertens: Benim için statta maç oynamak ve kazanmak.

Katrin Kerkhofs: Dolmabahçe Sarayı’nı, Sultanahmet’i ve Karaköy’ü gezdik. Çok güzel yerler.

Az önce Ciro lakabından bahsettik. Peki, Galatasaray taraftarının boyutu nasıl bir lakapla seslendirmeye başlayacak?

Dries Mertens: Bilmiyorum, onlann karar vermesi gerekiyor.

“KATRİN’İ 11 YAŞINDA TANIDIM”

Doğum arkadaşımsınız. Tanışma hikayenizi dinleyebilir miyiz?

Dries Mertens: 11 yaşındaydım ve bir arkadaşımın evinde eğlence düzenliyordu. Katrin de onun komşusuymuş. İlk olarak orada tanıştık. Tabii ki o zamanlar yaşımız küçük olduğu için bir şey olmadı ancak 16 yaşıma geldiğimde “Seninle vakit geçirmek istiyorum” diyerek ona açtım.

“DRIES BENDEN ROMANTİK”

Evlilik teklifi nasıl oldu Katrin? Eşin Dries duygusal biri gibi görünüyor, muhafaza de öyle mi?

Katrin Kerkhofs: Dries benden çok daha romantik. Bu durumu sevenler gidiyor. Bir gün köpeği gezdirmeye çıktık ve ilk defa öpüştüğümüz parka götürdü beni. Orada bulunduk ve bana evlilik teklifinde bulundu, ben de kabul ettim.

“MERTENS SÜRPRİZLER YAPAR”

Dries Mertens güzel sürprizler yapar mı? Unutamadığınız bir sürpriz var mı?

Katrin Kerkhofs: En büyük sürpriz tabii ki oğlumuz. Bunun çok yanında hızlı sürpriz yapar Dries. Örneğin benim doğum günüm eylül gördüğüm ve bir sabah uyandığımızda bana valizimi hazırlamamı söyledi. O gün Bodrum’a gittik. Ailemiz ve arkadaşlarımız da oradaydı. Bu yıl benim için yaptığı en son ve en güzel sürpriz vardı.

Peki, Bodrum’u nasıl buldunuz?

Dries Mertens: Çok güzel!

Katrin Kerkhofs: 19 yaşında Bodrum’u ziyaret ettiğimde. O zamanlar daha fazla eğlence vardı ama şimdi daha sakin buldum.

“OTURUP KAHVEMİ İÇERİM”

Avrupa’nın en ünlü futbolcularından birisiniz. Kameraların olmadığı yerde Dries nasıl biridir? Bilinmeyen meraklarınızı bekliyoruz…

Dries Mertens: sahip olduğu futbolcular gibi koruyucularım. Dışarı çıkıyorum, bir yerde konuşacağım kahvemi içiyorum. O çok sıradaki futbolla ilgilenmiyorum. Arkadaşlarım varsa birlikte sohbet ediyoruz.

Katrin Kerkhofs: Dries’in de söylediği gibi oldukça sosyal biridir. Bunun yanında, evin içinde yıldız gibi davranış durumu yok. Zaten eve geldiği çocuk zamanla ilgileniyor ve yemek yapıyor. Bu nedenle yıldız gibi davranış durumu yok.

“ŞARKIMIZ SENİ SEVMEME İZİN VERİR”

Bizim paketimiz dediğiniz bir şarkı var mı?

Katrin Kerkhofs: Çocuğumuz için ayrı, bizim için ayrı bir şarkı var. Çocuğumuz için olan Elton John’un “Hayat ne kadar harika” adlı şarkısı. Bizim şarkımız da düğünümüzde çalan “Seni Sevmeme İzin Ver” adlı şarkı.

Dries Mertens: “Let Me Love You”, 18-19 yaşımızdayken diskoya gittiğimizde arada bağ kurmak için dinlediğimiz şarkıydı.

“BU KADAR GÜZEL ATMOSFER GÖRMEDİM”

Katrin, tribünlerdeki heyecanını biraz dinlemek istiyorum. Taraftara neler iletişim kurmak?

Katrin Kerkhofs: İç sahaları birleştirmekle geliyorum. Ancak çok ses oluyor ve bu yüzden Ciro’ya kulaklık taktık. Napoli’deyken ortam desenleri ama bu kadar güzelini daha önce görmemiştim.

“ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ”

Takım parçalarını almak istiyorum. Tabii ki sizin bir liderlik özelliğiniz var ve onu takım içinde göreceksiniz. Takıma yeni geldiniz ama çok kısa bir zamanda alıştığınızı da gördüğünüzde aynı zamanda. Biraz takım arkadaşlarından bahsedebilir misiniz? Kimlerle yakın bir arkadaşlığınız oluştu? Galatasaray’da bu aile ortamı hep vardır zaten. Siz bunu hissettiniz mi?

Dries Mertens: Takımdan ve takım arkadaşlarından çok patron. Ancak geçen seneki aldığı kötü sonuçlardan sonra takım yenilendi, 13 tane yeni oyuncu geldi. Hepimiz birlikte iyi işler başarmak ve takım olarak sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz.

“KEREM BENİ ÇOK GÜLDÜRÜYOR”

Sizce takımda en eğlenceli kim?

Dries Mertens: Çok fazla var ama Kerem çok güldürüyor beni. Konuşmayı çok fazla konuşuyor ve yüksek sesli konuşuyor. Çok hoş oluyor bu.

“OKAN HOCA HER ŞEYİ BİLİYOR”

Peki, Okan Hoca’yı sorsam?

Dries Mertens: Genelde Okan Hoca’nın bana karşı çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Benim gelmemi çok fazla da duyar. Aslında eskiyi de temsil ediyor. Eskiden oyunculardı, şimdi hoca ve yine iyi işler başaracağını düşünüyorum. Çünkü her şeyi biliyor. Bizim tam olarak yuvayı muhafaza ettiğini dile getirebiliyor.

Çalıştığınız teknik direktörlerden Sarri’yi de öğrenmek istiyorum.

Dries Mertens: İşletmeyi çok çok teşekkür etmek istiyorum çünkü ben normal olarak sol kanatları beni hücum hattına aldı ve çok fazla gol atmaya başladı onun sayesinde. Kariyerimde önemli bir değişiklik yaptı. Bu yüzden çok teşekkür ederim.

“10 NUMARA, METİN OKTAY…”

Napoli’de tabii ki Maradona gibi siz de bir efsaneydiniz. Galatasaray’da kariyeriniz boyunca nasıl bir şekilde anılmaz?

Dries Mertens: Bildiğim ki 10 numarayı daha bir kere Metin Oktay giydi. Bu yüzden 10 numarayı almak büyük bir sorumluluktur. Bunun kulüp tarihi için de ne kadar önemli olduğunu biliyordu. Bu sorumlulukla en iyi şekilde çok büyük başarıyı yakalayıp en güzel şekilde anılmak istiyorum.

Saha içinde takım bir arada tutan baskın bir karaktersiniz. Oyun zekanız, oyun göstergeniz, kaliteniz. Üst düzey bir isimsiniz. Zaten çok yaşadığı bir isimsiniz. Bununla paralel olarak soyunma yoluyla nasıl bir karaktersiniz?

Dries Mertens: Maçlara çıkmadan önce soyunma ellerini daha sessizim. Çünkü bunların yapılması gerekenlere odaklanıyorum.

“BAŞARILAR KAZANACAĞIM”

Galatasaray taraftarına vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Dries Mertens: Burada olmaktan dolayı çok gurur duymak. Özellikle arkadaşlar yurt dışından geldikleri zaman Türkiye Süper Ligi’nin de ne kadar saygıdeğer bir lig olduğunu görüyorlar. Taraftarlarımıza vermek istediğimiz mesaj da buraya bir şeyler kazanmaya geldik ve bunu kazanacağım.

“G.SARAY, ÇOK BÜYÜK...”

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Galatasaray’a gidenlerden önce Galatasaray’ı ne kadar tanıyordunuz ve Galatasaray’a gelenlerden nelerdi?

Dries Mertens: Galatasaray’a geldiği önceki bana Galatasaray’ın çok büyük bir kulübü olduğu söylenmişti ve geldiğim zaman da bunu gördüm. Aynca stadımızda oynuyor da müthiş bir duygu.

Mertens’in Milan’a karşı en iyi anları

.

Leave a Comment