SON DAKİKA HABERİ: Bakan Akar: Pençe Kılıç Harekatı’nda 184 terörist etkisiz hale getirildi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Pençe Kılıç Harekatı’nın bugüne kadar kara yangın destek araçları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Harekat Merkezi’ne indi.

OĞUL DAKİKA HABERİ: Bakan Akar: Pençe Kılıç Harekatı'nda 184 terörist etkisiz hale getirildi - 1

Terör örgütü PKK/YPG tarafından sınır hattında saldırılar, birliklerin operasyonları ve sahadaki son duruma ilişkin sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing alan Akar, talimatları verdi.

“HEDEFLER VURULDU, VURULMAYA DEVAM EDİYOR”

Pençe Kılıç Harekatı ile Irak topraklarındaki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye topraklarındaki Arap Pınarı, Münbiç, Zor Mağara bölgesi, Tel Rıfat, Cizre ve Derik bölgelerindeki hedeflerin vurulmasını sağlayan Akar, harekatın ilk teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, depoların aralarında bulunduğu 89 hedefin imha edildiğini belirtti.

Gözü dönmüş teröristlerin Öncüpınar, Karkamış’ta sivilleri, boyutları, okulları hedefe geleceğini aktaran Bakan Akar, “Teröristler alçaklıklarını bir kez daha bütün dünyaya gösterdiler. Bunun üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın ateş destek araçları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın uçakları ile bilinen bütün hedefler vuruldu, vurulmaya devam ediyor” diye konuştu.

“PANİK VE KORKU İÇİNDELER”

Operasyonların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “terör kaynağında yok etmek” talimatları kapsamında yerine getirildiğini aktaran Akar, “Mehmetçiğin karşısına çıkamayan teröristler alçakça götürüldüler. Panik ve korku içindeler. Terör koruma kurumunu daimi hale getirmek için gerekeni yapmaya devam etmek” amacıyla bulundu.

“Alçaklara yardım ve yataklık edenleri ve dışarıdaki fitne ve fesat yuvaları hala teröristleri koruyor, kolluyor” ifadesiyle tepkisini dile getiren Bakan Akar, Mehmetçiğin terörle mücadele konusunda bugüne kadar yapılması gerekeni yaptıklarını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini vurguladı.

“BEYOĞLU, ÖNCÜPINAR VE KARKAMIŞ’TA YAPTIKLARI ALÇAKLIKLARIN HESABINI SORACAĞIZ”

Terör yasasının büyük bir olasılıkla içinde olduğunu dile getiren Akar, şunları kaydetti:
“Biz diyoruz ki artık hesap zamanı. Daha önce yaptıklarıyla birlikte geçen hafta Beyoğlu’nda bugün de sınır hattı Öncüpınar ve Karkamış’ta yaptıkları alçaklıkların gördükleri hesabını soracağız. Üye hesabını verecekler. Şehitlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının hesabını sormaya devam etme. Pençe Kılıç Harekatı’nın bugüne kadar kara ateş destek araçları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hale getirildi.

Bu rakamların daha da artacağını değerlendiriyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Hükümlerini, milletimizi bu terör belasından kurtarmak için baskıyı veriminden eli kanlı, bebek katili teröristlere karşı yapılması gerekenleri ‘ölürsek şehit olmak üzere gazi anlayışı’ ile yerine getirmesiz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyulan birimlerinde icrasında sivillere, çalıştırma, tarihi, kültürel ve dini yapılara zarar gelmemesi için hiçbir ordunun göstermediği tahmin ediliyor. Türk ordusunun tüm bu hassasiyetlerini gerçekleştirmesi gereken ne varsa sonuna kadar yapacak.”

Leave a Comment