SON DAKİKA HABERİ: Düzce’de 5,9’luk deprem – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Düzce’nin Gölyaka ilçesi 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesi yer alan bilgisine göre, saat 04.08’de merkez nüfusu Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9’u evrensel olarak kaydedildi.

Gölyaka ilçesindeki depremin 6,81 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

GENİŞ BİR ALANDA HİSSEDİLDİ

Düzce merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir’e kadar geniş bir alan tısladı.

Düzce’de depremin ardından enerji nakil hatlarında kesinti meydana gelirken, geride kalanlarla büyük korku ve panik yaşayan turistlerin evlerinden dışarı çıktı.

4,’7LİK ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

Saat 04.30’da merkez üretimi Düzce’nin Çilimli ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde bir artçı ortaya çıktı.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yapacağını “Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekibine ulaşan can kaybı bilgisi mevcut değildir. Ekiplerimizin saha kullanımları devam etmektedir” dedi.

AFAD: OLUMSUZ BİR İHBAR YOK, EKİPLER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

AFAD’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Deprem sonrası, bir uyarı, olumsuz bir uyarının alınma bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir” denildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay da Gölyaka merkezli depreme henüz kendilerine ulaşamayan net bir bilgi olmadığını, takımların sahasındaki maçlarını söyledi.

DHA MUHABİRİ: DÜZCE’DE ELEKTRİKLER KESİLDİ

NTV yayınına bağlanan DHA muhabiri Tezcan Solmaz, Düzce’de elektriklerin kesildiği ve internet erişiminde yaşanan sorunları aktardı.

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI: YARALANMA YA DA ÖLÜM HABERİ YOK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de NTV canlı yayınında “Yaralanma ya da ölüm haberi yok” tutmasında bulundu.

VALİ YERLİKAYA: İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLDİ, TAKİP EDİYORUZ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından çıkacağı, “AFAD etkilerini göre saat 04.08’de Düzce Gölyaka merkezi 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul’dan da tısladı. Konuyu takip ediyoruz. Allah, her türlü afetten çalıştırmai ve milletimizi korusun” dedi .

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU: AKOM’A İLETİLEN OLUMSUZ BİR DURUM YOK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da “Depremde İstanbul’da AKOM’a iletilen herhangi bir olumsuz durum mevcut değil. Depremin etkili olduğu tüm illerdeki olayları takip ediyoruz. Tekrar geçmiş olsun” açıklamasını yaptı.

Son dakika programlarının ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Leave a Comment