SON DAKİKA HABERİ: Seçim takvimini saklamak mı? AK Parti’den açıklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası parti genel merkez gazetecilere açıklamalarında bulundu.

Sözcü Çelik’in açıklamalarından bir çıkanlar şöyle;

DÜZCE DEPREMİ

Çok sayıda ilimiz etkilenir. İlk andan itibaren bakanlarımız oradalardı. Burada nerede bu devlet diye bir soru yok. İlk andan itibaren devlet orada. Bakan arkadaşlar hala oradalar. Hasarlı yapılara kızılmaması önem arz ediyor. Bu resmi görevlilerimizin resmi makamlara ayrıcalık talep etmek istirham ediyoruz.

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISI

İstiklal Caddesi’ndeki hain sonrasında saldırı emniyet güçlerimizin çalışmasını yaparak faili ve bağlantılarını açığa çıkardığını gördü. Bu Türkiye’nin güvenli bir ülkesi olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

TERÖRLE MÜCADE OPERASYONLARI

Türk Silahlı Kuvvetleri sivillerin korunması konusunda dünyadaki en hassas orduların başında gelir. DAEŞ saldırısı olduğu zaman cevap verdiğinde orantısızlıktan bahsetmeyenler, PKK terörüne karşı cevap verdiğinde neden orantısızlıktan bahsediyor. Tabii ki bunun için hukuk kuralları, ilkeler ve ilkeler var. Türkiye uluslararası hukuka tabi olarak bir ülke olarak tabii ki hukuka bağlı olarak bu mücadeleyi yürütüyor. Karkamış’ta rokete tepki vermek yerine bizi eleştiriyorlar. Son yaşananlar Türkiye’nin terörle mücadele konusunda ne kadar haklı olduğunu bir kez daha yaşadı. Terörle mücadelemiz meşru görüntülerdir, hukuka uygundur; güçlenerek devam edecek.

KKTC’NİN GÖZLEMCİ ÜYELİĞİ

Türk resim Teşkilatları’na gözlemciler sonrasında yapılan tehditler koruma vericidir. Gelinen nokta KKTC ve devletimiz için başarıdır. Bedeli ne olursa olsun bu adada iki eşit toplum var. KKTC egemen bir devlettir. Hak ve menfaatlerinin korunması için de Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar destek verecektir. Kıbrıs Türk davası aleyhindeki davadır

İSVEÇ-FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

Terörle mücadelede yasal önlemlerin kullanımlarını incelemek istiyoruz.

MISIR VE SURİYE İLE İLİŞKİLERDE NORMALLEŞME ADIMLARI

Hiçbir devlet hiç kimseyle tamamen karmaşık ilişki yaşamıyor, tamamen sorunlu da yaşamıyor. Çeşitli durumlarda çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor. Bazen aynı anda hem üzerinizde oluyor hem de işbirliğiniz oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerinin korunması açısından devletimizin başı olarak attığı tavrın Türkiye’nin hak ve menfaatleri, bölge ve dünya barışı için son derece değerli olduğunu, bunun iyi sonuçları doğuracağını ifade etmek istiyorum.

EYT NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EYT ile ilgili çalışma tamamlanmak üzere. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok kısa zamanda son hali inşaat. Son aşamayı yapılandırmadan sonra meclis ile ilgili bilgi verebilirim.

SEÇİM TAKVİMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üst üste gelmez. Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM çalışma yapıyor, açıklama yapacaklar.

Son dakika programlarının ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Leave a Comment