Son Dakika: Joe Biden’dan Putin’e yanıt

Son kısa zamanda… ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilanı seferberliğe değinerek, “Putin sorumsuzca açıklamalar yapıyor” dedi.

21 Eylül 2022 Çarşamba, 18:17

Son Dakika: Joe Biden'dan Putin'e yanıt

Abone Ol

Google Haberleri

ABD Başkanı Joe Biden“Kremlin sahte bir referandum düzenliyor” dedi.

Biden ekibinin (BM) 77. Genel kuruluşunda hit yaptığında, “Hiç kimse Rusya’ya karşı mücadele etmedi. Çatışmayı isteyen sadece ve sadece Rusya oldu” dedi.

Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘kısmı Seferberlik’ ve nükleer silah kullanmalarına karşı BM Genel Kurulu’nda tepki gösterdi.

İşte Biden’ın açıklamalarından satır başları:

  • Kremlin burada düzmece referandumlar ilan ediyor. Ukrayna’nın bir kısmının ilhak etmek için. Putin’e bulaşmak zorunda kalmakta zorlanıyor. Rusya’dan başka da kimsenin peşinden koşmadı. ‘Ukrayna, Rusya tarafından yaratılmıştır’ dedi. Şimdi burada okullarda, hastanelere yönelik olarak görüyoruz. Ukrayna alışveriş merkezlerini hedef alıyorlar. Eski Rusya’nın savaş suçlarını gördük. Burada eşyaların tasarımına yönelik kişilerin eşyalarına rastlandığını söyledi.

“RUSYA’NIN SALDIRGANLIĞA KARŞI DURACAĞIZ”

  • Kim katılırsınız, kendinize katılırsanız, bu kanınızı dondurmalı. Bu yol Genel Kurul’da 100 den fazla ülke bir araya geldi ve kınadı. Burada 25 milyar dolardan fazla destek söz konusu. Bugün 40’tan fazla ülke milyarlarca lira kendi cebinden destek oldu. Tekhizat gönderdi. Ülkeler kendi ihtirasları peşinden koşup bedel ödemezse, bu onun şeyini riske atıyoruz demektir. Hiç şüpheden ve özgürlük, egemenlik ilkesinin yanında olduk. Ukrayna’nın yanında durmak. Aynı beden ABD’de bu şekilde bir şekilde bitmesini amaçlıyor. Hepimiz net yüksek, popüler. Ukrayna’nın hakları, kalan egemen ülkelerin haklarıyla eğitim alanında. Rusya’nın saldırganlığına karşı duracağız. Demokrasi ve otokrasiler arasında tartışma söz konusu. Burada demokrasiyi temel alan bir görüşü savunuyoruz. Demokrasi bizim en önemli amacımızdır.

“ABD ÜYE SAYISININ ARTTIRILMASINI DESTEKLİYOR”

  • Buradayken BM’nin temel şartları altında, adil dünya çapında tehditler altında. BM’nin sadece ticarethanelerin alım satımına başlandı. BM, dünyanın her yerinde farklarını aşabileceği ortak payda da buluşabileceği bir şey. Bugün burada 193 üye devlet, bu yeri kabul etti. Ve bu prensipleri ve korudu. Şiddetin, yaygınlaştırılmasını sağlamak için sistemin genişletilmesini reddediyorum. Daha küçük ekonomi ülkelerinin ülkelerile aynı şeyi savunuyorum. Eğer hala güçlü bir temel olma özelliği, ABD’de yaptığınız çalışmadır. Artık bu daha geniş kapsamlı hale gelmesi gerekiyor. Burada veto şansı kullanmamalı. Bu nedenle ABD’den kalıcı olmayan üye kayıtlarını göndermek için. ABD bu hayati amacı gerçekleştirmek konusunda.

İKLİM KRİZİYLE MÜCADELE

  • 369 milyar Dolar. İklim kriziyle mücadele için. Bunun için milyarlarca Yatırım var. Burada bu yeni yasa ile birlikte ABD salımını 1.4 gigaton. Bu küresel anlamda bir devrimdir. Çok vaktimiz yok, bunu biz yapmalıyız. Çünkü iklim krizinin ne durumda olduğunu görüyoruz. Ben yıl kamuoyunu ilan ettiğim gibi yayın kanalını yayınladık. Hükümetle birlikte yıllık 11 milyarlık yatırım yapıyoruz. Bu ihtiyaç çok büyük. Bu amaçla gelin bu bir içimizde iradeyi amaçlıyoruz. Güçlü, sürdürebilir, temiz enerji yatırımlarıyla dünyamızı koruyalım. Herhangi bir bedel ödemeden, G7 ve diğer ödemelerle birlikte ücretsizdir.

AYRINTILAR GELİYOR…

.

Leave a Comment