Son Dakika: Jorge Jesus fırtınası sürüyor! Fenerbahçe takımından 4 isim verdi… Her biri 20 milyon Euro eder…

class=”medyanet-inline-adv”>

Hürriyet Yazarları Uğur Meleke, Günteki Yazarları Onay, Fırat Aydınus ve Mehmet Ars, Futbol konseyinde haftanın maçlarını ve yaşanan olaylarla yatırdı.

1- Beşiktaş İsmael’siz karşılaşmak. Ersin, Gedson ve Josef’in performansı beğenilmedi. Sizce Beşiktaş hocasını aradı mı? Sorun neredeydi?

FIRAT AYDINUS: SONUÇLAR BiREYSEL YETENEKLERE ODAKLI

Valerien İsmael kenarda olsun da olmasın, Beşiktaş’ın yaşanabilecekleri için henüz yetişeneğe ve hücum performansı o maçlık performanslarına sahip olmak için düşünülemez. Kaleci sorunu bu sezon ile değil bence. Bazı nedenler ve sonuçların üzerini örtmüş gibi gözükse de, 2-3 Beşiktaş yıldırın kalesi taraftara güvenmediğine. Ve iddia ederek; Beşiktaş orta sahasının en zayıf yönü Gedson Fernandes’tir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Fenerbahçe’de Enner Valencia alev aldı! Erling Haaland ve Robert Lewandowski’yi geride bıraktı…

GÜNTEKİN ONAY: HÜCUM HATTI DÜZELiR AMA…

Beşiktaş, ilk kez bu kadar az bir enerji ortaya koymak İstanbulspor karşılaşmasında. Olumsuz görünümde kalesine gelen 2 isabetli şut da gol olunca 1 puanla yetinmek zorunda kaldı. Rachi Ghezzal ve De Alli gibi yıldız futbolcular dünyace hücum hattı güçlenecek. İlk 7 ölmesi kalesine sadece isabetli şut 15 savunmasında da problemin örnek. Ancak 10 tanesinin golle sonuçlanması düşündürücü.

Son Dakika: Jorge Jesus fırtınası sürüyor Fenerbahçe görüşmesinden 4 isim verdi... Her biri 20 milyon Euro eder...

UĞUR MELEKE: iSMAEL’i ANLAMAKTA ZORLANIYORUM

İsmael cezalıydı ama kenarda “Adam İsmael” varmış sanki! Çünkü Beşiktaş’ın Adam Murray ile sorunları, ustasıyla çok farklıydı. Geldiği beri İsmael’i test etmek, tamamlanmadan bitirilecek. Ama itiraf etme ki lise öğrencisiyim. Beşiktaş’ın kaderine bağlı Weghorst’un özel yetenek ve N’Koudou’nun koşularına. İkinci devrede skor 2-1’ken Beşiktaş’ın tempoyu bir türlü artıramaması ve neredeyse gol yemeyi beklemesi enteresandı. Gedson bu kadar kötüyken Oğuzhan’a verilmemesi de öyle.

class=”medyanet-inline-adv”>

MEHMET ARSLAN: HAYRETLER iÇiNDE iZLiyorum

Kaybeden takımlara karşı hevesli olan taraftarı hayretler içinde izliyorum. İstifa düşünüldüğünde bir anda. Bu hafta sıra İsmail’deydi. Başkan ve işletme medyanın en küçük eleştirisini taraftar kışkırtarak, medyaya karşı doldurarak cevap verirlerdi. Ama şimdi aynı numara (trollere karşı) sosyal medyaya karşı işlemiyor. Bu sözüm Beşiktaş’a değil, tüm kulüplere. Zafer bir rakiple berabere kaldı Beşiktaş. Bu dünyanın sonu mu? Yanılmıyorsam Sergen Yalçın ile şampiyonluk Beşiktaş ilk 4-5 puan toplamıştı. Şimdi 7 maç ve 14 puan var. biraz insaf.

2- F.Bahçe, Rennes maçına göre 8 kişilik açısından bakıldığında Alanya’yı 5-0’la geçti. Jesus’un bu becerisini nasıl değerlendirirsiniz?

class=”medyanet-inline-adv”>

UĞUR MELEKE: JESUS’UN KADROSUNDA ALEX YA DA HAGi OLSAYDI?

F.Bahçe–Alanya’yı nasıl planlayabilirim? Zira Jesus’unlamda tek bir vazgeçilmez oyuncu busunuz, tüm takıma olarak üç ay sonunda. Gerçi Jesus’un star yönetimine da güvenir; Portekiz Ligi’nin en ucuzlarından Bruno Fernandes, Ruben Dias ve Darwin Nunez gibileri geliştirme konusunda ustalık göstermişti. Bence Fenerbahçe’nin elinde de bu sonuçta: 20+ milyonluk oyuncu olabilir: Samuel, Ferdi, İsmail ve Crespo köprüler.

Son Dakika: Jorge Jesus fırtınası sürüyor Fenerbahçe görüşmesinden 4 isim verdi... Her biri 20 milyon Euro eder...

class=”medyanet-inline-adv”>

MEHMET ARSLAN: İSA, BiR TEKNiK ADAMDAN ZiYADE LİDERE DÖNÜŞTÜ

Eğer varsa bir maça gitsecarım olsa tüm paramı Fenerbahçe maçına gitmek için hardım. Seyirciyi kadar mutlular. Sahadaki futbola ve tartışmaya göre ki; Bravo Ali Koç. Löw yerine Jesus harika bir tercih.” Fenerbahçe’nin bitmekk kaymak bilmeyen presi ve hırsıbetseler bile alkışlanmaya değer. İsa üretmeyen, çözüm bir teknik adam. Hatta bir teknik adamdan da ötesi, bir lidere dönüştü. Ali Koç ilk kez tuğa bir sezonda çalışacak.

GÜNTEKiN ONAY: SKOR NE OLURSA OLSUN FRENE BASMIYOR

Jesus geniş kadroyu optimum kullanım. Alan daraltan ön alan baskı, güçlü pres ve direkt oyun ile gidiyor. Skor ne olsun frene basmayan anlayışna da bayıldım. Bizim liginde bu ne yazık ki yok. İzleyene keyif veren bu futbol heyecan veriyor. Miguel Crespo’nun hızlandırıcı ve futbol ise bu hafta başka bir kalitedeydi.

class=”medyanet-inline-adv”>

FIRAT AYDINUS: FENERBAHÇE TARAFTARI SÜRPRİZİ HAZIR OLSUN

Asıl iddia edilen kulvarlarda tartışmalı olsa da; bu kadar sık ​​ve genişlere çalışabilmek için oyun oynamak ve oynatabilmek. Belki bu belirleyiciler ve geçecekler zaman Fenerbahçe için olumsuz sonuçlarda doğurabilecek. Her maçı şaşırtan Fenerbahçe’nin hocasına dahi veya deli cesareti var diyenler olabilir. bence, her bir saha içinde askeri olarak ama Fenerbahçe’nin saha sahip olduğu tam bir lider karakterne sahip.

3- G.Saray, Konya’yı 2-1 yenerek haftayı moralli kapadı. Bu hafta spotların daha fazla döndükleri İcardi ve Dubois’yı nasıl buldunuz?

FIRAT AYDINUS: G.SARAY HER GEÇEN GÜN DAHA iYi BiR TAKIM OLUYOR

G.Saray galip, Konyaspor’un bir sezonda ilk 7 karşılaşma gol yememe rekorunu kırmasına bu müsabaka mani oldu. Okan Buruk’un elindeki bu güçlü kadro, takım olma sinyallerini geçen hafta sonu. Zaten Buruk’un da gibi takım tam olarak henüz ulaşamadı. Dubois’nın performansındaki rekabeti üstleneceğini ortaya koydu. Bildiğimiz İcardi’yi önlemeye ihtiyaç var. İcardi yüzde yüz kapasiteye sahip olacaklara kadar.

UĞUR MELEKE: iCARDi’NiN iLK MAÇ iÇiN VERDiĞi SiNYAL OLUMLUYDU

Haftaya lider Konyaspor’a çok iyi bir antrenör takımı verdi. Tepedeki ayaklarındayken planlarından şaşmıyorlar, savunmadayken de disiplininden kopmuyorlar. Bu Başakşehir ve Fenerbahçe’den gol yemeye, Galatasaray’a karşı da sezon sezonunun çok az izin izin verilmiş. Ancak Yusuf oyuna girip Oliveira sol iç içe geçince rakiplerinin sağını zor ev ekip sahibi. Dubois da sol bekte etkiliydi. İcardi’nin zihinsel açıdan yüksek düzeyde olduğu söylenebilir. İlk maç için verilen sinyaller olumlu.

MEHMET ARSLAN: GOMIS SAHADA iKEN, iCARDI VE SEFEROVIC KULÜBEDE!

Fatih Terim, “Kötü olarak gidiyorsanız, bir de iyi giderseniz olur olur” der. Galatasaray’ın durumuna benzetiyorum. Kötü niyetli hep kazandılar. Yeni transferlerle birlikte bir gelişme yaşayacaklar. Bir de iyi oynamaya başlarlarsa neler olur. İcardi sahadaki yapıyla bir heyecan katıyor takıma. Dubois da öyle. Galatasaray’ın modası geçebilmek için bir takıma haline geldi. Düşünün, Gomis sahadayken, ağız sözcüğü de Seferovic ve İcardi. Bu zenginliğe sahip çok az takım var.

GÜNTEKİN ONAY: BOEY 3 MAÇTIR SANKi iÇiNE CAFU KAÇMIŞ GiBi OYNUYOR!

G.Saray çok değerli bir 3 puan aldı. Heyecanla beklenen İcardi’nin zamana kadar var ve olarak hazır görünmedi. Okan Buruk, Merten’i Napoli’de “kaleye daha yakın hale getirmek için buluşturmayı formülünülı” gibi kullanıma sunuyor. Galatasaray’ın en başında kadroda olmayan Sacha Boey’di. Boey son 3 maçtır sanki içine bir Cafu kaçmış gibi oynuyor.

4- A Milli Takım’a Berkan’ın daveti, Salih Uçan ve Umut Bozok gibi futbolcuların çağrılmaması tartışılıyor. Siz nasıl buldunuz kadroyu?

UĞUR MELEKE: 3 SOL BEKli, 5 ORTA SAHALI 3 SANTRFORLU GARIP KADRO

İlk kadroda içinde 4 merkez orta saha durumda (Berkan, Salih Özcan, Orkun, İrfan). Bu da bize bu iki oyunda 4-4-2 oynayacağımızı düşünmüştüm. Ancak 4-4-2 oynayacaksak neden sadece 3 santr için düşünmeden de edemedik. Sonra Salih Özcan sakatlandı, kadroya iki ekstra orta saha ekleniyor. 5 merkez orta saha var şimdi kadroda. Bu iki maçı 4-4-2 oyunsak gerçekten de “santrfor” olarak Umut çağırılabilirdi. Planımız 4-3-3 ise de orta saha olarak Salih Uçan veya Soner olarak davet edilebilir. Üç sol bekli, beş orta sahalı, garip bir kadro.

GÜNTEKİN ONAY: SALİH UÇAN’IN YERİN BERKAN VE TOLGA’NIN ALINMASI ŞAŞIRTICI

Ligin sadece ilk haftasında 11 gerçekçi Berkan’ın ve sadece 2 maçta oynayan Tolga’nın, tümlarda forma giymiş ve hem önlerde hem de sahada önlerde yer alan Salih Uçan’ı çağrılması şaşırtıcı. Kuntz’un başlığında bir oyuncu havuzu var ancak Süper Lig’e çok odaklandığını. Ulusal Takım Teknik direktörü performansa daha fazla değer vermeli.

FIRAT AYDINUS: BEKLENTİLERE HAK VERiyorum AMA SAYGI DUYULMALI Diyorum

Grupta yer alan kampanyalara, milli takımımızın liderliğini hedefleyen bir tabloyu görüyoruz. Sadece bu ilerleticiler, hemen her A milli atlanmadan bu ve buna benzer kutuplardan. Muhakkak otomobile bakış veya performansa yönelik uygulamalardan faydalanmak için gözden geçirmelere yönelik beklentilere de hak verilse, Stefan Kuntz’un inceleme ve sebepleri paralellerini seçmelerine ve gözden geçirmeyi düşünüyorum.

MEHMET ARSLAN: BİRAKIN STEFAN KUNTZ DOĞRU BiLDiĞiNi YAPSIN

85 milyon 85 milyon ayrı tablo oluşturabileceğini unutmayalım. Bu takım milli takıma çağrılan oyuncular konusunda teknik ekipn tercihini sorgulamam. Bir oyun planının uygulanacağını bilmeden, bazı adaylar tercihinizi nasıl değerlendirdiğinizi da çok doğru değil. Bana göre de bu ligde milli takıma çağrılacak en az 3-4 oyuncu daha var. Herkese çağrılmayan savunmasını savunuyor. Onlar çağrılmış milli takımı hak edenleri çağrılmaması içinti. Bırakın Kuntz gerçekten hayattani yapsın

.

Leave a Comment