Son Dakika: Konya’da hayvan barında köpeğe eziyet eden 2 kişi tutuklandı

Türkiye, konya‘dan gelen acı görüntülerle sarsıldı. Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir memurun elindeki kürekle üzerindekina sert darbe indirip öldürdüğü köpeği daha sonra iple sürüklemesi, izleyenlerin adeta kanını dondurdu.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılandırılan Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir önceki sefer ve sosyal medya ortamlarında yer alan görüntülerle ilgili soruşturmanın başlatıldığı ek, kaydediliyor: “Görüntülerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanması, bu Bu süreçte, ilgili mağaza müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulamaya karar verilip, olaya karışan çalışanların iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.” Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı saklama ise ilgili soruşturma kapsamında 2 şüphelinin tutuklanması aktarıldı.

Gözaltına alınan 2 kişi, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Ancak 2 kişiyi hiçbir avukatın savunmak istememesi üzerine dava bir türlü başlayamadı. Konya Barosu avukatları da, zorunlu savunma görevine atanmamak için CMK (ceza muhakemesi kanunu) sistemi kapatıldılar.

Avukat belirsizliğinin ardından başlayan mahkemede 2 kişinin haklarındaki suçlar nedeniyle tutuklanarak hapse gönderildi.

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
[email protected] Haberler.com – Güncel

Konya Güncel Haberler Son Dakikalar

Leave a Comment