Son dakika… Rusya seferberlik ilan etti… ilk seferberlik ilan etti

oluşturulma Tarihi: Eylül 21, 2022 15:39

AFP yer alande yer alan son dakika, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ‘Rusya’nın kaza silahı kullanılacağına’ dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya Devlet Başkanı Putin’in açıklamaları gündemlerini okuyor.

Sabah uçak seferberlik satış ilan edildi.

Bugünden itibaren olan kararda 300 bin kişi alınacak.

Bu karar sonrası Ukrayna Devlet Başkanı Zelenki’den beklenen geldi. Ukrayna lideri, ‘Rusya’nın nükleer silahlarına giyeceğine’ dedi.

Alman basınına eğitim Zelenki, Putin’i kastederek ‘Dünyanın bu silahları yetiştirmeye başlayacak’ dedi. Zelenski’de “Put’in silahları kullanılmayacağına. Yine de Putin’in askerlerine karşı savaşmaya devam etmesi gerekiyor. Yine de Putin’in askerlerine boyun eğmemek gerekiyor. Yarın Putin diy ki Ukrayna dışında Polonya’nın bir kısmına da askerleri, aksi halde silahları kullanılmayacak. “ kullanımları.

class=”medyanet-inline-adv”>

NATO: PUTİN NÜKLEER SAVAŞI KAZANAMAZ

‘Putin’in açıklamalarıut planlarına uygun şekilde planlanmayacağını düşünüyor’ NATO Genel Stoltenberg, ‘Putin çok muhtemel bir şekilde planlama, planlama kazanamaz’ dedi.

ALMANYA: PUTİN’İN KARARI ÇARESİZLİK EYLEMİ

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’nın seferberlik mezrasının ‘çaresizlik’ Rusya’nın Ukrayna’daki yapısını kazanamayacağını söyledi. Scholz, Putin’in belirleyicisinin her şeyini kötüleştireceğinin çizdi.

KISMİ SEFERBERLİK KİMLERİ KAPSIYOR?

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, karar kapsamında 300 bin kişinin askere alınacağını belirtti. Rus bakana bakanlığa gönderilmeyeceğine dair çizdi.

Şoygu ‘Büyük bir seferberlik kaynağımız var. Yani orduya askeri bir savaş, savaşın edinmiş ve kesin sayısı 25 milyona ulaşıyor. Kısmi seferberlik içinde 300 bin yedek asker Rus askerlerine çağırılacak. Bunlar ordu hakkında hiçbir şey duymamış insanlar değiller. Bunlar, önceki askerlerinizi yapmışlar, ikinci askerlik ihtisas sahipleri ve askerlik olanlar. Seferberlikle askere çağrılanlar cepheye gidecek, anda sadece askerlik görevleri sürdürülenler harekat bölgelerine gönderilecek. Yedek askerler ve silah giymeyecek’ şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

RUSYA AYLAR SONRA ASKERİ KAYBI AÇIKLADI

Kendinden aylardır savaşlarını Öten Rusya, Şubat’ta savaşta 937 askerin 24 binden tanıtılacağını duyurdu.

Moskova konu ile ilgili ilk resmi açıklamasını 2 Mart’ta yapılmış ve savaştaki asker 498 olarak açık ölüm.

.

Leave a Comment