Son Dakika… TOKİ’den sosyal konut projesine cihazlar için ‘dolandırıcılık’ uyarısı

“Ekonomik projeyle ilgili derinleşirken AKP’li Cumhurbaşkanı’nı, seçkin Recep Tayyip Erdoğan için ‘yüzeyyılın güvenliğiyle’ denenebilecek sosyal projene yakın.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilecek “İlk Evim, İlk İş Yerim” sosyal konut projesine başvurular, 14 Eylül’de gece e-Dev’ten başladı.

TOKİ ise konut dolandırıcılığına ilişkin görüşmede bulundu. Açıklamada “Sosyal Konut Projemiz kapsamında, tercih edilecek olan tercih edilecek ve bunun için tercih edilecek olan başvurularda bulunabilecekleri” denildi.

TOKİ’den yapılacak açıklama:

“Son toplantı idaresinde toplama zorlanan dar gelirli vatandaşları konutlarından olan şüphelikarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edildi.

Cumhuriyet satın alma en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında bundan sonra kurada’ yapılacak’ başvurulacak ve bundan dolayı para belirleneceği belirlenecek dolandırıcılık girişiminde bulunulacağı şikayetleri gösterilecek.

endişeli ki; İdaremiz tarafından satın alınan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. tamamı T. Halk Bankası ve TV Ziraat Bankası’nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/veya hesapları üzerinden işlem yapmamaktadır.

Aynı zamanda bir tür adı olan bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. işlem yapılmamaktadır. Bu ürünün boyutu telefonla veya hedeflenecek olan hedeflere ulaşacakları vadeden, ödeme talebinde bulunulması gereken. Ayrıca başvurunuz için başvuruda bulunulması için ön başvuruda bulunulması gerekmektedir.”

.

Leave a Comment