Son dakikalar: Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi düşüncesini önerme! 0-0’a ve iki farklı kazanana yeni puansi…

class=”medyanet-inline-adv”>

Hürriyet Meleke, Uğur Meleke, Fırat Yazar Aydınus, Güntekin Onay ve Mehmet Arslan, Futbol konseyinde haftanın maçlarını ve yaşanan vaka tahminleri yatırdı.

1-“Tüm takımların ortak sorunu 8+3 kuralı” diyen Okan Buruk haklı mı? Diyelim ki kuralım; ligde ne değişir? Kim kaybeder, kim kaybeder?

MEHMET ARSLAN: ‘EY ÖZGÜRLÜK’ DiYE BAĞIRIYORUM

Ben öğretmenliği yabancılardan yanayım. Hep tekrar ediyorum yine yazayım. Süper Lig bu olmayacak milli takımına oyuncu yetiştirme alanını. Süper Lig’in rakipleri de Almanya ya da İtalya milli takımları değil. La Liga’dır, Premier Lig’dir. Elma ile armudu olmasın. Bu ekipman Okan Buruk’a kadar hakka. Teknik adamların ve kulüplerin klinik grubuna bağlıyorlar. Hem ligde hem de Avrupa’da. Bunun için ben “Ey özgürlük” diye bağırıyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

GÜNTEKİN ONAY: SEZON iÇi KURAL DEĞiŞEMEZ

G.Saray bakınnca Okan Buruk haklı. Yeterli performans sergilemeyen Türk oyuncularını kuraldan dolayı her hafta sahaya sürmek zorunda kalmak ve maçın devamında da değiştiremiyor. G.Saray’ın yerliu daraldı. Sezon içinde bu kuralın söz konusu olmaz. Kulüpler planlamayı ve transfere yönelik bu yaptı. Yunus ve Kerem’in acilen formunu tutmaları şart, yoksa Buruk’un bu kural başı başı ağrımaya devam edecek.

Son dakikalar: Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi radikal öneri 0-0a ve iki farklı galibiyete yeni puan merkezi...

UĞUR MELEKE: KEREM-YUNUS iLERİ Mi GiDiYOR, GERi Mi?

TFF’nin ellerinde olan ve futbolu düşünmeleriyle ilgili büyükler olan ve kendini düşünen müteahhit yöneticileri bir de şöyle bakmalı durumda çalışma durumuyla 90 dakikayı beklemeyi Kerem gelişme mi? Performansları ne kadar kötü olacaksa ilk 11 oyuncuyla Kerem ve Yunus şu anda gidiyorlar mı? ya da mi? Ersin, Altay ve Uğurcan için de kurabilirsiniz aynı denklemi. Hayatta kalmanın kadar güçlüsün. Bu ligde denk gelemeyen rakiplerle rekabet edip onu yen yerli, aynı rekabeti uluslararası rekabetta kolay gelişemez. Bir grup futbolsevmez rekabetsevmez inşaatçı bitiriyor maalesef ülke futbolunu.

class=”medyanet-inline-adv”>

FIRAT AYDINUS: ACILEN ÇÖZÜM BULUNMALI

Kadroda alt yapıdan oyuncu bulundurulması, yok 11’de en az 3 Türk oynatılması, yok 8+3, yok hem yabancı hem Türk ilk olanın durumu, yok TC vatandaşı olsa da dan milli takımı, yok 2015 öncesi vs. vs. vs. Hocalar takımı kurarken, oyuncuken benzetmeyi yapıyor. Bu durum sezon boyu daha da polemik konusu olmayan aday. Türk futbolunda ne değişmesi, ne artısı, eksi olması bekleniyor. Ama aritmetik kaosun içinden çıkabilmek için serbest mi uygulamasından mi anlaşılmaz. Ancak bir önce çözüm şart.

2- Beşiktaş-F.Bahçe derbisini nasıl buldunuz? Kadrolar ve oyun açısından doğru mu? Eden İsmael için “Rüştünü ispatladı” mi?

class=”medyanet-inline-adv”>

UĞUR MELEKE: 2 GÜNDE 4 KALiTELi EKiBiN MAÇLARINDAN ‘0’ GOL ÇIKTI

Cumartesi ve Pazar ligin 4 çeşit kaliteli hedefimiz ve 180 dakikadan çıktı. Mesele sadece gol değil, istemek, sadece gol de tutku eksik. Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde üst 47 dakikayı tutuyor, 51 dakika oyun harici. Doksan tam 38 faul düdüğü çalıyor. Maalesef hayatımızdan iki saat çalıyoruz. Süper Lig bence düşünmeli artık: 0 puanla puan, iki puan puan. Bir kez yaşanacak olanın beklemeyeceği bir şey olacak. Bir devrimci çıkmaz mı Süper Lig’i şu faul ve yerde yaşamadan seremonisinden kurtaracak?

class=”medyanet-inline-adv”>

MEHMET ARSLAN: DERBi TATSIZ DEĞiLDi ANCAK YERE YATAN KALKAMADI

Tatsız bir derbidir. 2 teknik satranç ustası gibi 2-3 hamle sonrasını planladığı güzel bir maçtı. Teknik adam ruhu ve karakterinin sahaya yansıdığını da gördük. Ismael’in, Weghorst’un kaçırdığı gol sonrası yeri yumruklaması bile ne kadar tahmindeydi. Tek kötü yan, onun faulde yerden kalkmak üzereydi. Bu Türk futbolunda bakım bulamadığımız bir hastalık ne yazık. Bu maç İsmail için yönetimin haklılığını da ortaya koydu. İsmail ile devam Beşiktaş için doğru karar.

GÜNTEKiN ONAY: MÜCADELE GÜCÜ LİGİN ÜSTÜNDE AMA BiRBiRLERİNi KiLiTLEDiLER

class=”medyanet-inline-adv”>

2 takım da mücadele gücü liginin üstündeydi. Ancak iki defa da savunma yönündene odaklanıp hocayı doğrultuyorlar, başarılı da oldular. 40 bin taraftarı 60 dakika “kaleyi” görmeyen bir Beşiktaş’ı hiç görmemiştik. Bunda F. Bahçe’nin güçlü savunmasının hücumu düşünüyor Ismael’in çoğalmayı bilmeyen ve az eğitimli eğitim anlayışı da uzundi.

FIRAT AYDINUS: YENİLMEME STRATEJiSi DERBi KEYFiNi MAALESEF DÜŞÜRDÜ

Sezondan itibaren, takım oynatma tarzları ve iki takımında çok olan oyuncu sayısındaki hedefte hedefinde o yüksek oyuncu sayısı… İki hocanın 11′ olsa olsa olsa olsa derbi satın aldık da yendi. Topun doğumu 47 dakika. Maçın kalitesizliği.in bir bu göstergesi veri Ismael rüştünü taraftarının sergilediği gibi temsil edilecek bir anca sergilenecek.

3- Trabzon oğlu 3 kazansa da çok zorlandı. Nwakaeme ile Cornelius’un boşluğunu doldurmamalarını mümkün mü mü?

FIRAT AYDINUS: TARAFTARLAR KEYiF VEREN FUTBOLU MUMLA ARIYOR

Geçen sezon uzak ara şampiyon olan Trabzon bu sezon bellilerde gidenlerle takviye yaptı. Oyun kalitesi, geçen seneki oyun devamlığı ve keyif veren futbolunu taraftarlar mumla arıyor. Bu gidişat trendinde olmamanız; Bir gerçek var ki Nişleme ve Cornelis tipindeki ayaklar sadece bu yıl değil seçim dadanacakları arasından seçim yapmak.

UĞUR MELEKE: SiHiRBAZLAR YÖK, TEKNiK ADAM MELEKELERİ DEVREYE GiRMELi

Trabzonspor’un sağ beki yeni. Sol beki yeni. Savunma lideri yeni. Sol sayı yeni. Santrforu yeni. Geçen sezon şampiyon bitiren üçlü Visca-Cornelius-Nwakaeme çeşitli sebeplerle yoklar artık sahada. Zaten Trabzon’un sallanma emareleri 2021- 22 ikinci devresinde Visca incelemesine, markasını ipten etmişti. Şimdi Nwakaeme ve Visca gibi şapkadan tavşan çıkarıcılar yok. Sihirbazlar yok sahada. Sahada maçlar kazandıranlar olmayınca teknik direktörlük melekeleri olması gerekiyor.

Son dakikalar: Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi radikal öneri 0-0a ve iki farklı galibiyete yeni puan merkezi...

MEHMET ARSLAN: F.BAHÇE YA DA G.SARAY’A BAKIP DEĞERLENDiRMEMEK GEREK

Fenerbahçe’ye ya da Galatasaray’a bakarak Trabzonspor’u değerlendirmesi çok doğru değil. İkinci ağızdan dinlediğim bir gerçek ifade edeyim, “Öyle ilginç bir şehir Trabzon. Bir maçı 2-1 mutlu değil. Niyeye 4 ya da 5 olmayacaksa çöküyor.” Hem rakiple, hem de bu duyguyla mücadele ediyor Abdullah Avcı. Üstelik bir takım ve 12 yeni transferle. futbola yaklaşımın biraz zamana var. Ace Başak gibişehir. Bakın kimden geliyor aynı tempo devam ediyor.

GÜNTEKİN ONAY: HAMSiK KALiTEYi ARTIRSA DA LEZZETLi BİR OFANSiF OYUN YOK

Trabzonspor’da Marek Hamsik’in sevincini artırıyoruz. Avrupa maçlarıyla birlikte plandaki bordo maviliyı teknik direktörü Abdullah Avcı” çok zorlayacak gibi görünüyor. Geçen sezon Anthony Nwakaeme- Andreas Cornelius – Edin Visca 3’lüsüyle kolay giden Trabzonspor bu sezon yok.

4- Hamit Altıntop, vura vura “Sorumlu benim. 40 yıl önceki medya oyunlarına prim vermeyelim” dedi. Bu bakışınızı nasıl buldunuz?

UĞUR MELEKE: ATANMIŞ HAMiT ALTINTOP’UN ‘SORUMLUYUM’ DEMESi iRONiK

Seçilmiş değil atanmışların “Sorumlu benim” diye tartışmaları ironik! Pardon da, ödeme paketini üstlenmeniz boyutu ödetiyor mu? Hayır… Halkın ekseriyetide görevinizden söz konusu mu? Hayır… TFF seçicileri 10 bin kişiyle, demokrasi şöleninizi olarak da siz hakkınızı mı alıyorsunuz? Hayır… Tek adaylı, sadece seçim olan sözde kongreyle bir TFF kanalının ana bölümünün üstlenmesinin halka bir program var? Sayın Altıntop. Sorumlu gerçekten sizseniz şu anda Türkiye yakışır bir teknik adam istiyor. Bielsa ve Sampaoli boştayken alışverişe götürülebilir.

GÜNTEKiN ONAY: FAROE’Yi YENEMEDiĞiNDE TABii Ki ELEŞTiRiLECEKSiN

2 maçta Lüksemburg ve Faroe Adaları’ndan 5 gol yiyip kazanamadığın zaman tabii ki eleştirileceksin. 40 yıl önce de bu böyleydi, 20 yıl sonra da böyle olacak. Stefan Kuntz’un özellikle orta sahai tercihleri ​​ve bağlantısal sahada takımı sahaya sürmesi şaşırtıcı. Kuntz iyi bir taktisyen değil. Bu lider olmak, asla başarı olarak kabul edilemez.

MEHMET ARSLAN: KUNTZ’A SAHiP ÇIKMASI GÜZEL AMA ÜSLUBU TASViP EDİLEMEZ

Hamit Altıntop’un maçı sonrası takıma ve Kuntz’a sahip olması çok güzel. Ama üslubu kesinlikle tasvip etmiyorum. 40 yıl ilkokulk için yaşı yeterli değil Altıntop’un. Kaldı gibi futbol futbole adaları’na yetersiziyorsa, bulik ki, Türkiye gibi futbol endüstriyel ve sahip bir sahip. Son bir not düşeyim, medya oyunları kullanan oyunculara, medyayı bir hocalara göndermeler sanırım.

FIRAT AYDINUS: BAZEN NE SÖYLEDiĞiN DEĞiL NASIL SÖYLEDiĞiN ÖNEMLiDiR

Kitle iletişiminde öğretmek için tek kişi olarak bir topluluğa yönelik görüşme türü ve gezileriyle ilgili kitleyi bilgilendirmek için yer alır. Bazen ne kadar haklı olsanız da ne söylediniz değil nasıl soylediğiniz önemlidir. Tarz ve tavırları bir anda sıradan olanlardan kaçarak insanlardan olanlardan farklı olan o tarz ve tavırları paralelinde yorum yapma nedenlerine benzer. Unutulmamalıdır ki; konuşma konuşma duygu ve eğitimde aktarımında %10 kelimeler %30 %30 beden dili kaynaktır.

.

Leave a Comment