Son dakikalar: Çok kuvvetli geliyor! Meteoroloji’den eleştirik sağanak yağışı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: genelinin parçalı ve çoklu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, (Eskişehir hariç) İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Anadolu ile Antalya, Gaziantep, Kilis, Batman ve Siirt çevrelerinin ışıklarının ve gökten sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, bekleniyor (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Tokat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesim yerellerinde güçlü olması.

Hava sıcaklıklarının; Kuzey, iç ve batı kesimlerde normallerinin 4 ila 8 derece, doğuş mevsiminde normalleri seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden beklenen hafif, sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları Sinop ve Samsun çevrelerindeli kuzeylerden yön, Doğu Akdeniz kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara’nın doğusu, (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Tokat, Yozgat ve Kayseri’nin doğu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batılarında kesim yerel güçlü olması Beklenebilecek bir rüzgar rüzgarı koşullarında, yıldırım, beklenmeyen bir rüzgar gibi. karşı dikkatli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; Marmara Ege kıyıları ile Sinop ve Samsun çevrelerinde kuzeyli yön, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneyli yönlerden güçlü olarak (doğu Anadolu’nun güneyli yönlerden güçlü olarak (30-60 km/saat) beklenmeyen bir şekilde karşı ve dikkatli olunması gerekenlerden).

İSTANBUL °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerelde olması bekleniyor.

ANKARA °C, 20°C
Parçalı ve bulutlu, sabah ve öğleden sonra rotanak ve göktennak yağışlı

İZMİR °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökten sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Öğleden sonra sahillerinde yerel olması bekleniyor.

TRABZON °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ışıklardan ve gök göktennak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerelde olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökten sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 30°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ve doğu çevreleri sağanak ve gök göktennak yağışlı

Leave a Comment