Son Dakikalar Deprem Haberi: Düzce’de 5.9 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve Ankara’da da hissedildi

class=”medyanet-inline-adv”>

AFAD’dan edinilen bilgilere göre, saat 04.08’de merkez üretim Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki evrenler kaydedildi.

DEPREM BİR ÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Gölyaka ilçesindeki depremin 6,81 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. Deprem, İstanbul, Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Kocaeli, Edirne, Çankırı, Zonguldak, Sakarya illeri ve ilçelerinde hissedildi.

ART ARDA ARTÇI DEPREMLER

Saat 04.08’de 5.9 büyüklüğünde meydana gelen depremden sonra Düzce’nin Çilimli ilçesinde saat 04.30’da 4.7 büyüklüğünde, 8.52 derinliğinde bir deprem daha meydana geldi. Bunun ardından AFAD’dan yapılan bir başka sonuç, “Düzce ilimizin Gölyaka ilçesindeki 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından, bir hasarı 18 artçı deprem meydana geldi.

class=”medyanet-inline-adv”>

BAKAN SOYLU: CAN KAYBI YOK

CNN Türk canlı yayınında depreme ilişkin açıklamalarda bulunan binalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu, “Hepimize geçmiş olsun. Şu an AFAD Başkanlığı’ndaydı. Bölgelerle kurduğumuz irtibatlarda can kaybı yok. Birkaç yüksekten atlama dışında yaralanma bilgisi de yok.
Bölgelerle kurduğumuz irtibatlarda can kaybı yok. Birkaç belleğin yıkılması dışında olumsuz bir durum yok. 112’lerden oluşan bilgilerde ve ihbarlarda şu ana kadar olumsuz bir bilgi yok. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bazı evlerde bulunan eşyaların düşmesi sonucu küçük yaralanmalar söz konusu. Şu ana kadar Gölyaka’da tarafımıza ulaşmış bir can kaybı yok. Taramalar yapıldı, olumsuz bir bilgi henüz yok. Artçılar devam ediyor. Şu ana kadar 21 artçı deprem oldu, en büyüğü 4.2. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: 22 YARALIMIZ VAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “04.08’de Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde şu anki durum: Düzce’de 22 yaralımız var, 1’inin durumu yüksekten atlama gemisi ağır. Şehre gerekli ambulans ve UMKE timi görevlendirmeleri yapılmıştır.Yeni bilgiler paylaşacağız.Geçmiş olsun” yorumları kullanıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

BAKAN KURUM: TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN

Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Düzce merkezli deprem birçok ilimizde de hissedildi. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Son Dakika Deprem Haberi: Düzcede 5.9 büyüklüğünde deprem İstanbul ve Ankarada da tısladı

DÜZCE VALİSİ: EKİPLER SAHADA

Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka merkezli depreme henüz kendilerine ulaşamayan net bir bilgi olmadığını, takımların sahasındaki maçlarını söyledi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN İLK AÇIKLAMA: OLUMSUZ BİR HABER YOK

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, depremin ardından yaklaşacağı, “Çok patlama yaşadık. Şu anda insanların evlerinin dışında. Biz deprem kuşağında bir şehiriz. Düzce’de depremle ilgili 30 Ocak yakın bir zaman geçti. Konutlarımız %80 oranında yenidir. Elektrikler kesildi.Şu ana kadar bize ulaşan bir hasar, yıkım, ölüm haberi yok.Ben uykudaydım.Hissettik.Bütün evin dolapları açıldı.Bütün cam eşyalar kırıldı.Depremi bundan 30 yıl önce yaşamış bir şehir olarak biz aslında depreme alışık insanlarz.Son dönem yeni kuşak buna alışkın değil.

class=”medyanet-inline-adv”>

SAKARYA BELEDİYE BAŞKANI: CİDDİ BİR HASAR VE CAN KAYBI YOK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, CNN Türk canlı yayınında gideceğinden “AFAD koordinatörlüğüne doğru gidiyor. Şu ana kadar ciddi bir hasar ve can kaybı yok. Sakaryamızda yaşayan bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. yaşayan bir bölgeyiz.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA OLUMSUZ BİR DURUM YOK

class=”medyanet-inline-adv”>

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Düzce depremi sonrasında gideceğini, “Depremde İstanbul’da AKOM’a iletilen herhangi bir olumsuz durum mevcut değil. Depremin etkili olduğu tüm illerdeki olayları takip ediyoruz. Tekrar geçmiş olsun” dedi.

MANSUR YAVAŞ: KÖTÜ HABER YOK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da da hissedilen 5,9 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, “İvedilikle sahadaki ekiplerimizden bilgi aldık. Çok şükür ki Ankara’nın herhangi bir bölgesinden kötü haber almadık” dedi.

EMNİYET: EKİPLERİMİZ SAHADA

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılanmanın dışında, Düzce’de meydana gelen DEPREM sonrasında ekiplerin sahada belirtiyor olduğunu, “Depremden kaynaklı saha taramalarını yapıyoruz.

.

Leave a Comment