Son dakikalar… Meteoroloji’den peş peşe uyarılar! Dikkat: Hava bir anda buz kesecek

class=”medyanet-inline-adv”>

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer çok bulutlu, Marmara’nın ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve kuzeysu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara ‘ kuzey ve doğusu ile Antalya’nın doğusu yerel olmak şeklindenak ve gök göktennak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli çevrede yerel olarak güçlü olması bekleniyor.

Son dakikalar... Meteorolojiden peş peşe uyarılar Dikkat: Hava bir anda buz kesecek

Havalarının kuzey ve içlerde 2 ila 8 derece azalalacağı bir yerde tahmini bir sıcaklık tahmini yapılıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ ALARMI

Sağanak ve gök göktennak yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli ile Tunceli ortamda yerel olarak güçlü olması bekleniyor. dikkatli ve tedbirli olunması gerekir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu (Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevredeki yönlerden güçlü (50- 70 km güney/sa) ve yer yer kısa süreli (70-80 km) /sa) şeklinde yaşanabilecek bir şekilde beklenecek olan hayata geçebilecek olan (Ağaç ve devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli olunması gereken olmalıdır.

AFAD: ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

AFAD da yükselişa karşı vatandaşları uyardı. AFAD’ın Twitter hesabından paylaşımda, “İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde; Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde çok yoğun ve yer incelemesi. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve rüzgarla dolu bir gün olacak. ifadeleri.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakikalar... Meteorolojiden peş peşe uyarılar Dikkat: Hava bir anda buz kesecek

yarınki hava durumu haritası…

PROF. doktor ŞEN: SICAKLIKLAR 3-7 DERECE AZALACAK

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen “Bugünkü yağışlar Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli çevrelerinde yerel olarak güçlü İstanbul’a gecen gelir. Sıcaklıklar 3-7 derece azalacak. Doğu Anadolu’da 3-7 derece azalacak. güneyden rüzgar rüzgar var” mesajını paylaştım.

Dr. Şen, “Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’de sıcaklıkta tıslanan derecede azalıyor. İstanbul 22, Ankara 26, Kastamonu 23 derece. Marmara dahil Anadolu’da etkili. Sıcaklık daha da azalıyor” kullanımı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakikalar... Meteorolojiden peş peşe uyarılar Dikkat: Hava bir anda buz kesecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün bekleniyor. 17 kente sarı kodlu uyarıda bulundu.

“KIŞLIKLARIN HAZIRLANMASI LAZIM”

Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK canlı yayınında “Kışlıkların tamamlanmasından sonra artık. Bu gece geleceğin itibaren Marmara’ya. Yarından itibaren sıcaklıklar 7 derece daha fazla.’daki sonbahar sabahı gidiş Marmara sorun olacak. Yarın alınacak ya geçeceksiniz. Yağış biraz kuvvetli görünüyor. Sıcaklığın yarın 20 derecenin yakın mevsimi mevsimi var. Perşembe-cu kuzeyiş gidişi var. Pazar yeniden artmaya başlıyor. hafta sonundan itibaren kesiliyor” dedi.

.

Leave a Comment