Sony, Tüm Oyun Sektörüne “Saldırmaya” Başladı

Microsoft-Call of Duty davasından arayamayan Sony, oyun sektörü devleri olan Electronic Arts ve Nintendo gibi devlere hakaretler savurmaya başladı. Pek çok uzmana göreyse Sony, bu hareketiyle kendi bacağına sıkıyor.

Aylardır Microsoft ile tabiri caizse adliye koridorlarında kavga eden Sony, sürekli olarak Call of Duty’nin Xbox’a özel bir oyun beklentisi ve bunun adaletsiz olduğunu yaşamıştı. Xbox’ın başkanı Phil Spencer’ın ısrarla “PlayStation var olabileceği Call of Duty oyunları PS konsollarında oynanabilecek” demesine rağmen Sony bu gerçeği kabullenmek istememişti.

Davanın sonuçlanmasının ardındansa Sony ve PlayStation yetkilileri, bir dizi açıklama yaparak neredeyse tüm oyun endüstrisine ve firmalara “laf atmaya” başladı. Buralar arasında Electronic Arts ve Nintendo gibi dev firmalar da var.

Sony Battlefield’ı yerin dibine soktu

Dava sonuçlansa ve Phil Spencer CoD sonunda her şeye rağmen PlayStation’da kalmasının teminatını veren Sony, sürekli olarak kendileri komplo kurduklarınu, Xbox’un Call of Duty’i PS konsollarına sunacağını ve sunsa bile kısıtlayacağını iddia etmeye devam ediyor. Tüm bunların üzerine Microsoft’un Activision Blizzard’ı yalnızca Call of Duty serisi için satın alınması ve “Yüz milyonlarca oyuncu severek oynadığı bir oyunu mahvetmek amacıyla” satın almak iddia ediyor.

Üstelik Sony, yalnızca Microsoft’a da saldırmıyor. Japon teknoloji devi, oyun sektörleri devlerinden olan EA ve Call of Duty’nin en büyük rakibi olan Battlefield serisi için “Vasıfsız bir firma ve Call of Duty ile kesinlikle rekabet edemeyecek bir oyun”kullanıyor. Ayrıca Xbox’ın hocaları Nintendo gibi “beceriksiz bir Xbox rakibi” Anlatım uydurmaları için komplolar kurduğunu iddia eden Sony, Nintendo’ya da hakaret etmeyi ihmal etmiyor.

İLGİLİ HABER

Call of Duty-PlayStation Kavgası Bitti! Xbox’ın Patronu, Son Kararını Açıkladı!

Sony’nin Call of Duty davasından toplamasının ardından kendini ateşe atarak Her önüne gelen firmaya laf söylemesi, sektörel uzmanlara göre Sony’nin haklı olarak ortadan kalkmaya kendini rezil etmesini söylemeye oluyor. Hatta oyun sektörü bazı isimler, Sony’nin bu hareketlerini “İstediği oyuncak alınmadığı için ağlayıp sağa sola saldıran bir hareketler” olarak nitelendiriyor.

:
https://www.gamesradar.com/sony-is-burning-every-bridge-it-can-to-counter-microsofts-activision-deal/

Leave a Comment