Soylu’nun Mersin’de öldüğü “PKK’li Dilşah Ercan’ın videosu yayınlandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Mersin’deki saldırıda polise açıkladığı PKK mensubu Ercan’ın görüntüleri bir video yayınlandı. Ercan videoda Mersin’den söz ediyor ve saldırıyı gerçekleştiren örgüt üyelerinin adını zikrediyor.

Soylu'nun Mersin'de öldüğü “PKK'li Dilşah Ercan'ın videosu yayınlandı

Abone Ol

Google Haberleri

HABER MERKEZİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 26 Eylül’de Mersin’in Mezitli İlçesi’nde Tece Polisevi’ne saldırı gerçekleştiren ve öldürülen birien 2 PKK mensubundan olduğunu Dilladığını Ercan’ın videosu yayınlandı.

ANF ​​tarafından servis edilen Dilşah Ercan’ın açıklamasını içeren video, yaklaşık 1 dakika boyunca. Videoda Dilşah Ercan’ın sağ görünümünde türümış gibi silahların kaynağı ise PKK haritası ve Abdullah Öcalan’ın fotoğrafı yer alıyor.

Dilşah Ercan videodaki konuşmasında, PKK’nin polisevine saldırıdan saldırıdan ve saldırıya örgüt üyelerinin isimlerinin zikrediyor.

“gazetecilik çalışmalarını yürütürken yakalandığını” söyleyen Ercan, daha sonra “faşist rejim hakkında tartışmanın tartışmasından vazgeçmesi” dağa ifade ediyor.

Ercan yandan, PKK’nin askeri kanadı HPG’nin Mersin’deki saldırıyı üstlenen açıklamasını hatırlatmak, “Görevimin başındayım” diyor.

soylu-nun-mersin-de-oldu-dedigi-pkk-li-dilşah-ercan-in-videosu-yayinlandi-1070795-1.

SOYLU TAKSİCİYİ REFERANSLAR GÖSTERMİŞTİ

26 Eylül’de Mersin’in Mezitli İlçesi’ndeki Tece Polisevi’nde bir saldırı düzenlendi. Saldırıda polis Sedat Gezer öldürüldü, 1 polis ile 3 de yaralandı. İçişleri Bakanlığı’nın saldırısına bağlı olan ve üzer bombasının infilak etmesiyle, “Zozan Tolan Tolan” adlı kodlu Dilşah Ercan olduğunu açıkladı.

Dilşah Ercan’ın 2012 yılında CHP’nin “Tu Gazeteciler” raporunda yer alması, iktidar sözcüleri ve medyası tarafından bir malzemeyeuklukudur.

PKK’nin askeri kanadı HPG, saldırıda bulunduğunda Dilşah Ercan’ın saldırıya katılmadığını, ‘görevinin başında’ olduğunu ifade etti.

Bunun üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu medya hesabından, “İki sosyal kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna alınma, tam 2 deneme yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki sınıf dersim. Bile bile yalan söylediğinizi söylüyor” AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya öneride bulunuyor.

Soylu örgütünün, genel isim verip Zozan arkadaşımızın (yani Dilşah Ercan) herhangi bir olayla bir şeyden yoksun, aslından yanadır” de sığınmaktan kaçınmaktan utanmıyorsun.

Soylu ayrıca, bir taksicinin “saldırganı tasarım” ileri sürdü.

soylu-nun-mersin-de-oldu-dedigi-pkk-li-dilşah-ercan-in-videosu-yayinlandi-1070796-1.soylu-nun-mersin-de-oldu-dedigi-pkk-li-dilşah-ercan-in-videosu-yayinlandi-1070797-1.

Öte yandan CHP Grup Grupvekili Özgür Özel, CHP’nin dilşah’tan başka bir tahminde bulunduğuna göre Ercan’ın raporunda yer alması:

“’CHP bu kişiye dedi’ diyorlar. Rapor 2012 yılı. CHP, adındaki tutuklu gazetecilerinde kalıyor. Basın kartı, gazetecilik faaliyeti içinde olduğu hakkında bilinen 71 kişi de mektuplar yazıyor. 117 kişi de önce tutuklu ya da olabilir. Toplam 188 gazetecinin ismi var bu raporda. Bu raporda Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Yalçın Küçük, Nedim Şener, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu var.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment