SP lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adaylarını açıklamaları için tek şart koştu

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının kim beklentilerinin tartışıldığı sıralamasında Saadet Partisi lideri temel karamollaoğlu‘ndan dikkat çekici açıklamalar geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Almanya’nın Duisburg toplantısı düzenleyen “Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle” toplantısında konuştu.

Karamollaoğlu, bu yılın sonundan önce bir açıklama yapmayacağını belirterek, “Yılbaşından sonra hadiselerin kayıtları ve atmosfere bakan bir açıklama içeriyor. Çünkü bu kendi içinde de dünyada da bir alışkanlıktır, seçim tarihi belirlenmeden adaylar açıklanmaz.” diye konuştu.

Yurt dışında yaşayan Türkleri ayrı bir seçim bölgesi olarak gördüklerini söyleyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Avrupa’da yaşayan Türklerin ortaya çıkacağı, isteklerini, problemlerini çözecek bir milletvekili grubu olacak. Böylece giderek artan, Avrupa’daki Türklerin çözülemeyen sorunları da Meclisin toplanmasına giderek sürekli gelir.

Karamollaoğlu’nun açıklamalarının ardından kulisler de hareketlendi. Ankara kulislerine göre muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının mayıs döneminden önce açıklaması beklenmiyor.

Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Temel Karamollaoğlu Siyaset Politika Güncel Haberler

Leave a Comment