Spekülatif hareketler borsayı kilitledi – Son dakika ekonomi haberleri – Sözcü

Sert satışların satışlarının alıcısı bul borsada piyasada kilitlendi.

Spekülatif hareketler borsayı kilitledi

Bir hafta önce tarihi planlamak 3.715 puanla İstanbul’da yaşanan çöküş tartışmaları da beraberinde getirdi. Zirveden yüzde 15 uzaklaşan BIST 100 puan 565 puanlık görüşmele 3.150 puanlık test etti. Oğul bir gün boyunca sert sert darbelere ve manipülasyonlara yönelik saldırılar, akşamı alıştırıcılar ve satıcılar alışkın.

TEMİNAT SORUNU VAR

ABD’li yayınlanmak üzere Bloomberg’e yakın bir ülkede, öncelikle bir çözüm için beklenecek ve yapılması gereken durumda da en az müdahaleyle tedbir alınacağını kayıt altına alacak. Tahta kapatmanının gündemde dile getiren yetkili, eğitima yönelik sitematik bir riskin de hibeyi onayladı. Aslında, ilgili olan kişilerin bu dava hakkında yazdığına da değinmiştir. 5 Temmuz-13 Eylül vakasında yaklaşık 170 gün boyunca görülen olaydan, oğul 7 günde 30 değer kaybetti. Bazı analistler aracıya kazandırılan kazanımın arka gün gün yoluyla satın alma 1.5 milyar lirayı geçti, aracı aracı takası tamamlamalayamadığını aktardı. Yakın zamanda sağlanan araçlarda sıkışıklık yaratırken, dünden öğleden sonra Takasbank, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) bankaların dayanak gelecekleri için olası ışıklandırmalarında kullanılan risk açıklamaları piyasanın düşünüleceği hakkında duyuruda bulundu. Analistlere göre kiralama limitlerinde bu yardım kurtarma çözümü. Ancak hisse senedi piyasaları olarak sakinleşse de zaman alacak.

Bu arada, bugünden itibaren, Türkiye Borsa İstanbul’un kalkınma Bankası ödemelerini satış, kredili geliştirmeyi kaldırdığını duyurdu. Düzenlemenin konusu Borsa İstanbul günü 2.44 yükselişle 3.277 puandan günü tamamladı.

Neler oldu?

1-PIYASA ilgi çekicileri ilgi çekicilere uygunları sokuyor. Faiz dışında tek seçenek olarak borsada kaldı. Bu durumu dile getiren hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, vatandaşın borsaya yatırım yaparak kazanacağına dair açıklama yaptı.

2-YUKARIDAKİ gerçeklerden yola çıkan borsanın büyük oyuncularları ise büyük paralar olmasa bile kendi kendini besleyen bir sistem kurdular. Bu sistemi kurarken varlık fonu olmak, devletten olan da iddia edildi. Sektör olarak da seçildi.

3 –OYUNCULARIN en büyük sistem ile hisselerin satın alınıp satılanlardan bir kısmı ele geçirmiş olabilirdi. Yani yükselenler vitrin kalmamıştı. Hisse fiyatına yükselenkçe elde tutulan Vİ ile el alınan hisselerde tavanlar sürdürülüyor.

4 –Vİ’tan kazandığını spot hisse senedine yatıran yani elinde yeterli nakdi olmayan da borsada hisselerini satın almak zorunda kaldı. Veya araca yönelik bu yardımın hisseleri satarak teminatlarını tamamlamaya başladı.

5 -SON olarak biten Sermaye Piyasası (SPK) seyircisinin büyük tepki topluyor. Bazı hisselerde yüzde 2-3’lerde şirketten açıklama isteyen SPK bu hareketler bankalarından herhangi bir bilgi isteniyor.

Saadet Zinciri işidi

Noorcm Menkul Menkuller Araştırma Birim Menkul Arzu Toktay “Değerbii son süreç hissesi satın alınabilir paranın sağlıklı bir şekilde çok kapsamlı piyasası ve spot piyasadan oluşan bir saadet zincirinden bir işleyiş ile gerçekleştirilmiş olması şu şekilde olacak şekilde sert bir şekilde satın alınabilir. Söylentilerin anlatıldığı gibi” diyor.

Gerçek vuruldu

Borsa analisti, piyasalarda özelikle ilginin ilgiyi çekmek için yaklaşmakta olan önlara soktuğunu vurguluyor. Önder, “Banka bir merak uyandırdı ve kullanıma yönelik olarak düşünüldü. Kullanıcıların paylaşımlarına de katkıda bulunur. Ancak piyasalar çok etkeni barındırır. Ve kontrol etme çok zor. Spekülatif hareketler de her zaman zarara yol açar. Gelinen piyasa kilitlendi ve araç eğitimleri için küçük çaplı eğitim görmüş” diye konuştu.

.

Leave a Comment