Suriye ve Kuzey Irak’a “Pençe Kılıç” hava harekatı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Milli Savunma Bakanlığı, Suriye ve Kuzey Irak’a “Pençe Kılıç Hava Harekatı” hizmete açıldı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından “Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!” taşıma yapıldı.

Paylaşımda, bir Türk savaş uçağının pistten kalkış anına ilişkin fotoğrafa da yer verildi.

Suriye ve Kuzey Irak'a "Pençe Kılıç" hava harekatı - 1
MSB’den yapılandırılan, Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nın terörü kaynağında yok etmek amacıyla BM Antlaşmasının 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakkının gerçekleştirildiği belirtildi.

HAREKATİN ADI: PENÇE KILIÇ

Bakanlıktan harekata ilişkin yapılanma, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde PKK/KCK/YPG’li teröristler tarafından Türkiye’ye saldırılarda üs olarak kullanılan yere Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edildiğiek, Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nın terörü kaynağında yok Amacı BM Antlaşmasının 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakkının gerçekleştirildiği bildirildi.

SURİYE HAVA SAHASI DA KULLANILABİLİR

Diyarbakır, Malatya’dan kalkan çok sayıda F-16 savaş uçağının belirttiği terör hedeflerini vurduğu belirtildi. Batman’dan havalanan SİHA’ların da operasyona destek bölümünde öğrenildi.

Öte yandan harekatta Suriye hava sahasının da kullanıldığı bildirildi. Rusya’nın kontrolündeki Suriye hava sahası, yıllar sonra ilk kez Türk savaş uçaklarına açıldı.

İlk gelen bilgilere göre, hava harekatında Kobani, Tel Rıfat, Dirbesiye, Derik, Şengal ve Irak’ın karasalındaki terör golünün vurulduğu belirtiliyor.

TERÖR HEDEFLERİ BÖYLE VURULDU

TERÖR HEDEFLERİ BÖYLE VURULDU

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye ve Irak’ın kuzeyine yönelik harekatın ilk görüntülerini paylaştı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor.” denildi.

Suriye ve Kuzey Irak'a "Pençe Kılıç" hava harekatı - 2
TSK’nın Suriye ve Kuzey Irak’a ilişkin hava harekatında İlk gelen bilgiye göre, Kobani, Tel Rıfat, Dirbesiye, Derik ve Irak’ın kuzeyindeki Şengal bölgelerindeki terör hedefinin vurulduğu belirtiliyor.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a Comment