“Takım yönetimi bazen saklamak zor olabilir”

F3 ve F2 şampiyonluklarının ardından 2021’de Haas ile spora giriş yapan Schumacher, ikinci sezona iyi başlayamamış, özellikle Suudi Arabistan ve Monako’daki büyük kazaları nedeniyle takımın eleştirilerini üstüne çekmişti.

Monako’daki galibiyetin ardından performansı artıran Schumacher, sezonun ikinci yarısında tempoyu kullanan takım arkadaşını geride bırakmayı başarmasına rağmen koltuğunu koruyamadı ve gelecek sezon için koltuğunu Nico Hulkenberg’e kaptırdı.

Schumacher’in arkadaşı ve akıl hocası Vettel ise Haas’ın kararına şaşırdığını ve Alman pilotun F1’de yola çıktığını söylüyor.

Motorsport Almanya’ya konuşan Vettel, “Elbette bu Mick için acı verici bir durum, onun için ilerliyor. Bence Haas’taki takım yönetimi bazen… Bir şey söylemek istemiyor ama bazen düşünmek zor olabiliyor. Bence Mick F1’de olmayı kesinlikle hak ediyor. .”

“Bu sezon onun için kesinlikle kolay geçti. Birkaç hata yapmış olabilir ama takımlardan da masum olduğunu, en genel bakış açısından.”

“Bazı pilotlar dışarıdan ana takım tarafından umursanmadıkları izlenimini verirler, aslında umursamayan sürücü yoktur ve hiçbir zaman da var olmamıştır. Yine de bu açma Haas kesinlikle daha iyi bir iş anlatımı.”

“Mick tüm bu yaşananlardan çok şey öğretiyor, bunu başaracağından da anlarım. Umarım çok yakında gerilebilir.”

“Sanırım çok yakında yeni göreve ve gelecek planlarına odaklanacak. Bir şans elde edebilmesini sağlayacak çünkü beklentileri var.” dedi.

Leave a Comment