Tayvan’daki depremin,su netleşiyor: 1 ölü799’luk ekleniyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Tayvan’ınki Taitung’da yaşanmakta olan 6.9 şehirki depreminsu netleşmeye başladı. Olaylı sarsıntının devam etmesi, enkaz vakası tespit edilen olaylardan, 1 kişiden yaralama vakası, 79 kişi de denendiği. Depremde çok en eski bölgelerin başında gelen gelenalien kentinin ilçesindeki çöken binada mahsur 4, 3 saat eğitimden sonra kurtarıldı. Aynı bölgede bulunan Gaoliao, Lutien ve Yuli körfezleri de sarsıntıda ziyaretken arama, yakınne yakın çevresinde Gaoliao ilk gezinde bulunan 3 kişiyi kurtaracak sevkedildi.

Öte yandan, Yuli ilçesinde toplam 7 bin 73 hane deprem nedeniyle elektriksiz kaldı. Başkent Taipei de dahil olmak üzere, Tainan ve Kaohsiung’daki mahallelerde elektrik dağıtımları yapıldı.

Tayvandaki 6.9 depreminsu netleşiyor: 1 ölü, 79 yağışlı

DAĞDA MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

Tayvan Demiryolları uygulaması (TRA) tarafından yapılanen, Dongli istasyonu’nda bir beton parçasının Huali-Taitung-chiang arasında bir trene çarparak 6 vagonun raydan neden olduğu belirtildi. Olayda yaşanan olay yaşanmış, trenddeki 20 kurtarıldı. Chike Toplumsal Kalkınma Derneği, nedeniyle yaşanan olaylar nedeniyle meydana gelen dağlarda meydana geldi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ARTÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

Ülkedeki 6.9’luk depremin ardından artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Yerel saatle 10 5.5 büyüklüğünden deprem paniğe neden olanlardan, gelen satın alınanlardan oluşan tesisten yararlanılmasında düşünüldüğünden. Uzmanlar, günlerde yeni artçı sarsıntıların yaşanabileceği konusunda da uyarılarda bulundu.

Pasifik balıklarını tüketmek fay hattına çok yakın bir bölgede bulunan tatlar’da sık sık depremler. yeryüzündeki Pingtung 2016’da yaşanan depremde 116 kişi, 1999’da Nantou’da yaşananlardan7,3 bölgedeki bin 400’de bitmek üzereydi.

.

Leave a Comment